petra3242 petra3242 komentáře u knih

Poslední svého druhu Poslední svého druhu Andreas Eschbach

Nejdřív mě kniha nijak neoslovila, dokonce jsem ji chtěla dát zpět do knihovny jako nedočtenou. Ale protože se mají dávat druhé šance (a to nejen knihám), četla jsem dál. A nakonec se vyplatilo. Kniha nebyla vůbec špatná, naopak mě vtáhla do děje. Jediné, co mi občas vadilo, bylo zmiňování dosti nepodstatných věcí. Tohle dílo bych doporučila spíš klukům, ale holky si taky najdou to svoje. Jsem toho jasným důkazem. :))

25.07.2015 3 z 5

Rukojmí Rukojmí Andrew Hall

Útlá, napínavá knížečka. Příběh mě bavil i přes značné množství chyb (překlepy, vynechaná písmena a předložky)

03.07.2015 4 z 5

Za všechno se platí Za všechno se platí Mary Jane Clark

Příjemná kniha se zajímavým příběhem. Dobře se četla, vyhovovaly mi krátké kapitoly a styl psaní. Jediné, co mi trošku vadilo byl velký počet postav, ve kterých jsem se ztrácela. A samozřejmě jako vždycky jsem absolutně netušila, kdo byl vrah, podezírala jsem někoho úplně jiného.

02.07.2015 4 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Přiznávám, že se mi kniha moc nelíbila. Příběh celkem pěkný, ale děj zamotaný a natahovaný. Lucas mi byl ze začátku sympatický, ale ke konci, už jsem ho měla plné zuby. Hlavně proto, jak se místy choval ohledně vztahu mezi ním a Jacqueline.

25.06.2015 3 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Hezký příběh, dobře napsané, bavilo mě to. Musím se přiznat, že víc se mi líbil příběh, dokud byl Michael ještě jako malý kluk. Když jsem četla, představovala jsem si nanejvýš šestiletého kluka. Autorka perfektně vystihla chování dítěte. Pak už byl příběh skoro o ničem. A to co autorka udělala s postavou Michaela, bylo, no jak to říct... hloupé. Jistě, je to třeba kvůli dalšímu příběhu, ale mě to přišlo zbytečné. Jinak moc fajn čtení, asi si přečtu i další díly :))

14.06.2015 4 z 5

Po půlnoci Po půlnoci Jeffery Deaver

Kniha pro mě byla velkým zklamáním. Škoda, že ze 17 povídek jsou opravdu dobré akorát dvě nebo tři. Pokud se vám někdy tahle kniha dostane do ruky a bude vás nudit, věřte, že povídky Po půlnoci a Lekce pokeru stojí opravdu za přečtení.

07.06.2015 2 z 5

Spoutáni osudem Spoutáni osudem Alice Moon

Musím dát za pravdu komentářům, které jsem tu četla. Tahle kniha opravdu za moc nestojí. Jediné, co se mi líbilo, byl příběh z minulosti, a proto dávám alespoň 1 hvězdičku. Minulost Dustina a Emilie byla zajímavá, dramatická a jejich příběh byl dobře napsaný. Příběh ze současnosti byl naopak předvídatelný a skoro až hloupý, zbytečně natahovaný. Dialogy umělé... ne, nelíbilo se mi to. Ostatní díly určitě číst nebudu.

30.05.2015 1 z 5

Barry Trotter a zdechlá kobyla Barry Trotter a zdechlá kobyla Michael Gerber

Tenhle díl byl snad ještě horší než ty dva předchozí. Celkově pro mě bylo čtení této série pouze ztrátou času....

27.05.2015 1 z 5

Barry Trotter a Zbytečné pokračování Barry Trotter a Zbytečné pokračování Michael Gerber

mno... myslím, že tenhle díl byl lepší než ten první. Kdyby se daly dávat půl hvězdičky, dala bych 2 a půl.

19.05.2015 2 z 5

P.S. Milujem Ťa P.S. Milujem Ťa Cecelia Ahern

Ze začátku se mi kniha moc líbila, skvěle se četla. Pak přišla hromada postav, ve kterých jsem se začala ztrácet. Konec docela pěkný, ale čekala jsem, že to dopadne trošku jinak.

01.04.2015 3 z 5

Zloději času Zloději času Vítězslav Jareš

Bezvadné povídky plné fantazie, napětí a místy i humoru. Velice oceňuji styl psaní, konečně někdo, kdo se nebojí přiznat si, že se opravdu mluví vulgárně a nespisovně.Celá kniha mě bavila a povídky se mi moc líbily. Nejvíc Anděl, Stará remingtonka a Zloději času.

28.02.2015 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Napřed jsem četla knihu, byla naprosto úžasná. Že u knížek nebrečím, ale tady jsem měla na krajíčku. Včera jsem viděla film, není špatný, ale knize se nevyrovná.

16.02.2015 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

taková lehká zpatlanina, nicméně dobře se čte, příběh je zajímavý, ale na mě až moc zamotaný. Klidně by z téhle knihy mohli autoři udělat knihy dvě nebo i tři

27.01.2015 3 z 5

Hořký akord lásky Hořký akord lásky Hilary Freeman

první polovina knihy je celkem nuda, Naomi (hlavní postava knihy) je taaaaaak nudná a naivní. Pak potká Dannyho, kluka jako vystřiženýho ze všech holčičích snů..... Opět musím podotknout, že kniha je až nějak moc podobná mému životu - jako by mě snad někdo sledoval či co :D Ne že bych snad taky byla taaaaaaak strašně nudná a naivní, ale v mém životě byl taky takový Danny, který chtěl pro změnu skákat z okna, takže si umím představit jak se Naomi (nebo chcete-li Omi) musela cítit a čím vším si prošla. Kniha jako taková není špatná, příběh je hezký a zajímavý. Líbilo se mi, jak se Omi sblížila se svojí sestrou, i jak ji Danny přesvědčil, že může být kýmkoliv bude chtít.

06.01.2015 3 z 5

Osudové rozhodnutí Osudové rozhodnutí Lisa McMann

Příběh se mi celkově docela zamlouval. Děj pěkně ubíhal, ani jsem se u série nijak nenudila. Příjemné fajnové a oddychové čtení. Styl vyprávění je sice poněkud horší, ale troufám si říct, že se to knihou po knize zlepšuje. Nejvíc se mi z celé série líbil druhý díl. Třetí díl nebyl špatný, jen ten konec. Vyvolává ve mě pocit, že spíš ještě asi něco bylo, ale nevím co.... Celkově sérii hodnotím 4 z 5. Určitě se po čase k příběhu zase ráda vrátím.

14.12.2014 3 z 5

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

Člověk se tak nějak neubrání srovnávat spolu podobné příběhy. Takže v souboji lovkyně snů vs. temné vize je pro mě vítězem lovkyně snů (ačkoliv je tak příšerně napsaná/přeložená). Příběh není úplně špatný, ale pro nás dospěláky to už moc není. Mladší čtenáře to asi bude bavit. Takže kdybyste někdo měl zájem, kniha je k dispozici

25.11.2014 2 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Nebylo to tak špatné, jak jsem čekala po přečtení některých komentářů tady. Pravdou je, že styl vyprávění je hrozný. Ale příběh sám o sobě mě bavil. Nejmilejší postavou je mi Cabel. Líbí se mi, jak se stará o Janie, i přesto jak se k němu ona občas chová.

31.10.2014 3 z 5

Horory na dobrou noc Horory na dobrou noc Anthony Horowitz

moc pěkné povídky, sice ne až tak hororové ale celkem dobré na zamyšlení, za mě vede povídka Vana

29.10.2014 4 z 5

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Kdyby autor vynechal všechny ty zbytečný popisky byla by to celkem zajímavá kniha, takhle jsem se nudila a místy se až nutila abych knihu četla dál. Pak se to nějak zlomilo, asi tak v polovině knihy mě začal děj opravdu zajímat. Ke konci naprosto úžasné.

28.10.2014 2 z 5

Dívka s devíti parukami Dívka s devíti parukami Sophie Van der Stap

Právě jsem viděla film, moc se mi líbil. Zatím nevím jestli si knížku přečtu, možná to nechám chvíli uležet. Teď jsem ještě plná dojmů.

21.10.2014