Petra17 Petra17 komentáře u knih

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Ze začátku jsem si říkala, sakra, co všichni ti lidé myslí těmi negativními ohlasy. Vážně mě to chytlo, nechápala jsem lidi, co nechápali příběh. Přišlo mi to celkem jasné... Bába motyka byla všude, při čtení mě mrazilo, přesně tak, jak bych od uhrančivého thrilleru očekávala, pak se kniha přehoupla, já byla za druhou polovinou knihy a nějak jsem přestala chápat, co tím autor tak úplně myslí a možná, kdo ví, jsem ani nepochopila závěr. Děj takový celkem protrahovaný a pořád dokola o tom samém. Myšlenky často dost filozofické. Hodně moc na přemýšlení.... Proto si to víc jak 3 hvězdy nezaslouží.

Jako ok, nebylo to špatné, mrazilo mě, ale znovu bych to určitě nečetla...

Recenze na blogu: https://vsude-plno-knih.blogspot.cz

25.06.2016 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

První polovina krásná oddechovka, druhá polovina je kniha k zamyšlení. Je to opravdu moc pěkná a zajímavá knížka o přátelství, lásce, smrti, životě a mnohém jiném.

22.06.2016 4 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Celkem mrazivý čtenářský zážitek

17.06.2016 5 z 5

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Nic co by vyloženě nadchlo, nic co by vyloženě zklamalo. Znovu bych to nečetla a nejspíš na to ani dlouho nebudu vzpomínat :)

13.06.2016 3 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Dechberoucí příběh ze Sovětského svazu, který stojí za přečtení

05.06.2016 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Zajímavý futuristický scifi román, od kterého je těžké se odtrhnout, myšlenka zajímavá, klidně by mohla být realistická. Čtení jsem si užila a jjsem spokojená i se zakončením :)

27.05.2016 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Mě to nechytlo, takže jsem to ani nedočetla, nevím, jestli jsem vybrala špatné období...

13.05.2016

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Za druhou polovinou knihy se mi začal tajit dech a vydrželo to až do konce. Skvělá kniha, která má velmi výstižný název :)

06.05.2016 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Moc mě kniha nezaujala, těšila jsem se na ní, ale něco jí prostě chybělo :) Asi se nebudu pouštět do dalších dílů, bohužel...

30.03.2016 2 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Tak tohle byl neuvěřitelně silný smutný ale zároveň i krásný příběh, tedy dva příběhy dvou žen, které mi ještě dlouho zůstanou v srdci a mysli :)

19.03.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Opět mě America chvílema štvala a taky jsem jí i maličko přála to potrestání na konci, když se pořád lepila na Aspena, ke kterému jsem už od poloviny druhého dílu ztratila všechny sympatie :-) Jinak ale vcelku povedená série, málokdy zhltnu knihu za den ;)

15.03.2016 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Knihu jsem přečetla jedním dechem, stejně jako první díl, ale je pravda, že v tomhle díle mě začala America trochu štvát, neustálé odmítání prince a protivné nálady.... To mi fakt vadilo a přála jsem si, aby o něj taky trochu bojovla a chovala se jako dáma. Naopak Maxon zde vychází jako pravý gentleman. :-)

14.03.2016 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Krásné, dojemné, k zamyšlení...

04.02.2016 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Sice nemám knížky s otevřeným koncem ráda, ale kniha se mi líbila a hlavní postava taky, Margot už jsem tak moc ráda neměla :D

15.01.2016 5 z 5

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Pro mě byla tato kniha trápením, není to můj šálek kávy, vlastně skoro nic se tam nedělo, čekala jsem 250 stránek a nic, tak jsem to vzala velmi rychlým čtením, konec též dost zajímavým... No, u této knihy opravdu lituji času ztráceného s ní :-) Jsem ráda že je to za mnou :)

15.11.2015 1 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Konec mohl být lepší, ale je pravda, že si v něm každý najde to své a s Eleanor to nakonec skončilo dobře.

28.10.2015 5 z 5

Muka Muka Lauren Kate

První polovinu knihy jsem se přemáhala, abych knihu nezavřela, ale chci vědět jak to dopadne, takže nejspíše přečtu všechny díly, ale prostě to se nedalo, zmáhalo mě to. Druhá polovina přečtená za jedno odpoledne, nadšení a touha číst další díl a zjišťovat víc, proto 3 hvězdičky, jinak za ten začátek by byli pouze dvě.

25.10.2015 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Poslední stránky plné slz, jinak moc krásný a citlivý příběh

20.10.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Kdyby celá kniha byla tak napínavá jako posledních 80-100 stránek, dostala by kniha 5 hvězd, takto jen 4. Je to příběh, který rozhodně stojí za přečtění. Musí se u něj přemýšlet, takže není moc vhodný do vlaku nebo autobusu, kde je rámus. Líbila se mi postava Margo, taková trošku rebelka, se kterou jsem se rychle ztotožnila a toužila po jejím objevení :) Jestli někdo váháte, určitě jděte do toho a přečtěte si tuto knížku :) J.Green je velice vtipný :)

09.10.2015 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Velmi dobré napínavé počtení, akorát ten konec maličko zdlouhavý :)

03.08.2015 4 z 5