petgona petgona komentáře u knih

Pyro Pyro Brandon Sanderson

Hlupe prirovnania hlavneho hrdinu mi liezli na nervy, ale aj napriek tomu to bolo super - povedala by som ze lepsie ako jednotka - a uz sa neviem dockat dalsieho dielu.

18.01.2019 5 z 5

Zber kostí Zber kostí Samantha Shannon

Po sklenenom trone dalsia YA kniha, ktora ma dostala. Vsetky tri diely som zhltla a neviem sa dockat, kedy bude dalsi.

18.12.2018 5 z 5

Jar, leto, jeseň, Agáta Jar, leto, jeseň, Agáta Silvia Bystričanová

Tesila som sa na tuto knihu, kedze ma take vysoke hodnotenie, ale bola som len sklamana. Ani neviem co som cakala, ale urcite nie roman pre zeny (podla mna to ani nic ine nebolo), ktory bol len priemerny. Ked uz by som chcela citat nieco romanticke, siahnem po niecom uplne inom.
Popravde, ja si vacsinou utvorim svoj dojem na zaklade postav...ci su mi sympaticke, ci sa viem s nimi aspon trochu ztotoznit, ci by sa mi pacilo s nimi travit cas....tieto postavy som si nedokazala oblubit, ani jednu. Karolina bola otravna a trapna, Nikolaj bol nemastny-neslany, Zuzana sa k nemu hodila dokonale, lebo bola rovnako nezaujimava a Ludvig tam prakticky nedostal priestor. Agata bola z nich vsetkych najzaujimavejsia - co asi aj bolo cielom - ale napriek tomu, jej vyobrazenie mi prislo neuplne, ako keby nebola celkom uchopena.
Takisto ten pribeh o tych dvoch ludoch, co zomreli od hladu a vycerpania....mozno som blba a neviem citat medzi riadkami, mozno by som sa mala vratit k prizemnej, polopatistickej proze, ale pre mna bol tento pribeh neuplny.
Vlastne cela kniha bola pre mna, ako keby neuplna, sice ukoncena, ale akoby s prazdnymi stranami, ktore by mi dotvorili celkovy obraz.

11.12.2018 2 z 5

Jeptiška pro markraběte Jeptiška pro markraběte Naďa Horáková

Mam taky pocit, ze tuto seriu citam krizom-krazom a vobec nie v poradi..ale nevadi, mne sa to pacilo. Musim povedat, ze ma to bavi aj kvoli tomu, ze o ceskej historii viem len velmi malo. Ano, poznam mena niektorych panovnikov, ale vobec netusim cokolvek o pomeroch...a tieto knihy od N.Horakovej mi aspon nieco osvetluju a zaroven ma vdaka nim laka dozvediet sa este viac :)

07.12.2018 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Styl pisania sa mi vobec nepacil. Bolo to velmi neprehľadné. Co sa pribehov tyka, prve dva ma zaujali, predovšetkým prvy. Treti pribeh som precitala len preto, aby som si knihu mohla dat do kniznej vyzvy. Zas az taky uzasne literarne dielo to nepovazujem. Skor je to take priemerne.

02.12.2018 3 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Par krat som mala chut knihu odlozit, hlavne na zaciatku. Dan aj Jordan mi boli od zaciatku absolutne nesympaticki a Abby asi od polovice. Docitala som to len zo zvedavosti. A neviem ci to bolo tak cudne pisane aj v originale alebo to zabil az preklad, ale nieco tak neprirodzene posobiace som uz dlho necitala.

21.10.2018 1 z 5

Príbeh služobníčky Príbeh služobníčky Margaret Atwood

Nemozem povedat, ze by sa mi to vobec nepacilo, ale cakala som podstatne viac, podla toho, aky je okolo toho osial. Podla mna tam bolo prilus malo akcie a vela vaty. Ano, je mi jasne, ze toto dielo sa zameriava na postavenie zeny v spolocnosti a autorka sa asi aj preto, prvom rade zameriavala na dusu hrdinky a jej utrpenie, ale mala som z toho skor pocit akejsi neuplnosti ci prazdnoty.

21.10.2018 3 z 5

Nemezis Nemezis Agatha Christie

Mam pocit, ze to bol trošičku slabší diel. Prekážalo mi, ze sa tam stale omielalo, aka je slecna Marplova stara a ako ma ona a ini stari ludia kopec zdravotnych problemov. Viac krat som mala pocit, ze sa autorka akoby motala v kruhu. A prvy krat som u Christie vedela, kto je vrahom. Obvykle nemam ani najmensi sajn.

16.09.2018 3 z 5

Americkí bohovia Americkí bohovia Neil Gaiman

Ja mam Gaimana rada. Napriek tomu, ze pise fantasy, su jeho knihy, pre mna absolutne prirodzene a hlavne uveritelne. Dialogy jeho postav mi nikdy nepripadaju trapne ci zbytočne honosne. Mnohí fantasy autori sa podla mna zbytocne vyžívajú v dlhych honosnych dialógoch ci skor by som mohla povedat, ze v monologoch. Gaimanove postavy su ako obycajni ludia, ktorych denne stretavame. Okrem toho, neplytva slovami na opisy a aj napriek tomu, si dokazem predstavit scenu.

15.09.2018 5 z 5

Rubáš pro arcibiskupa Rubáš pro arcibiskupa Peter Tremayne (p)

Na konci ma to celkom pohltilo, ale ach, prva polovica bola trapenie. Uplne sa stoznujem s jednym komentarom od Neo1tex-a, ktory tam pise, ze to bolo ako vykladovy slovnik. Velmi by ma zaujimalo, ci to tak bolo v originali alebo ci sa laskavy prekladatel rozhodol, ze bude lepsie ak nam popreklada - uplne zbytocne, podotykam - latinske vyrazy ako svrcky ci pradelna.

03.09.2018 3 z 5

Čudný prípad Čudný prípad Jean-Marc Roberts

Cudny pripad, len co je pravda. Mam pocit neukoncenia. Akoby sme sa dostali cez krizu k peripetii, ale k rozuzleniu nikdy nedoslo a cely pribeh zavisol vo vzduchu. SPOILER :D Co sa dalej stalo v Centre? Zostali tam Louis aj Francois? Vymanil sa Louis spod vplyvu Francoisa? Vratil sa k Nine, ked Bertrand odisiel a ked ju tak velmi miloval?

13.08.2018 1 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Mam pocit, ze toto sa mi pacilo este menej ako jednotka. Dufala som, ze jednotka bola len rozbeh, ze len sa spoznavame s hlavnymi postavami, a v dvojke nas caka viac akcie....ale mylila som sa. Bohuzial. A pritom to ma potencial. Vysekat tu vatu a neustale poskakovanie medzi oboma mladencami, nahradit to nejakymi bojmi a normalnym dejom a bolo by to fajn. Maxon mi pride ako rozmaznany pubertak, ktory ma konecne moznost obsmietat sa okolo nejakych dievcat. Ani urcite okolnosti na konci ma nepresvedcili o opaku. Aspen je jednoducho otravny. America je hlupa. Mojom oblubenou postavou sa stala Celeste, lebo je jedina uveritelna a realna.

03.08.2018 1 z 5

Rimanka Rimanka Alberto Moravia (p)

Dalsia z knih povinneho citania, ktoru som precitala az vtedy ked to nebolo povinne. A tato sa mi, na rozdiel od Balzaca a Huga a neviem koho este, aj pacila. Hoci, pocas celej knihy som velmi nemala rada Adrianu.

03.08.2018 4 z 5

Sklenený zvon Sklenený zvon Sylvia Plath

Pre mna silne dielo. Tak otvorene a surove az to desi.

22.07.2018 5 z 5

Selekcia Selekcia Kiera Cass

Toto bolo dost o nicom. Tvari sa to ako postapo, ale v skutocnosti je to len romantika pre tinedzerky. Je tam klasicky lubostny trojuholnik - co nenavidim - tie baby sa nikdy nevedia rozhodnut.
Autorka neprisla s nicim novym, skor som mala pocit, ze citam len velmi slaby odvar Hunger Games, v ktorom ale uplne chyba akcnost. Som zvedava na dalsi diel, co nam prinesie, ci troska zamiesa karty, ale velmi o tom pochybujem. Predpokladam, ze to cele bude len o tom, ze Amerika sa nevie rozhodnut medzi Aspenom a Maxonom.
Hviezdicku davam len za obalku, lebo ta sa mi naozaj paci.

17.07.2018 1 z 5

Metalurg Metalurg Brandon Sanderson

Bolo to fajn, celkom "ctive", odsypalo to. Koniec ma vonkoncom nesokoval, presne som predpokladala, ze to bude takto nejako. Len tie metafory. Och boze. Tie boli strasne a normalne som tie pasaze preskakovala.

17.07.2018 3 z 5

Kronika vtáčika na kľúčik III. Vtáčkar Kronika vtáčika na kľúčik III. Vtáčkar Haruki Murakami

Toto bolo velmi zvlastne. Neviem sa ani rozhodnut, ci sa mi to pacilo alebo nie. Nie som si ani len ista, ci som to vobec pochopila :D

10.07.2018 3 z 5

Nájomníčka vo Wildfell Hall Nájomníčka vo Wildfell Hall Anne Brontë

V puberte som bola velka fanusicka moderných historickych romanov, kde sa hlavnej hrdinke vzdy podarilo zmenit a skrotit zhyraleho hlavneho hrdinu, ktory vo svojom srdci bol vzdy dobrakom a len okolnosti boli nepriaznivé. Dnes som sa uz posunula od tychto romantickych predstav :D.
Preto ma velmi potesila surovost, uprimnost a pevne verim, ze aj autenticita zachytena v tomto dielku. Skoda, ze Anne stihla napisat len dva romany, pretoze tento sa mi velmi pacil. Vykreslenie postav bolo realisticke, a hoci tam bolo vela vaty, deju to neuberalo na zaujimavosti.

30.06.2018 5 z 5

Ready Player One - Hra sa začína Ready Player One - Hra sa začína Ernest Cline

Nikdy som si to nemyslela, ze to niekedy poviem, ale film sa mi asi pacil viac. Ku konci sa ta kniha konecne rozbehla a bolo to super, ale viac ako polovicu knihy, to bola nuda. Ja nie som az taky geek, aby som si vychutnavala vymenovavanie hier a hernych konzol od najstarsich a vobec nie som fanynka popkultury 80tych rokov.

17.06.2018 3 z 5

Rivers of Babylon 2 alebo Drevená dedina Rivers of Babylon 2 alebo Drevená dedina Peter Pišťanek

Obe casti, boli pre mna absolutne fascinujuce, az hypnoticke. Tak neuveritelne obmedzeni ludia ale zaroven desivo schopni, akych Pistanek vykreslil, snad ani nemozu existovat. Necita sa to uplne najjednoduchsie, aspon mne nie, ale neda sa od toho odtrhnut.

09.06.2018 5 z 5