Nemezis přehled

Nemezis https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136469/nemezis-136469.jpg 4 472 472

Slečna Marplová série

Ponuka v liste právnikov spravujúcich pozostalosť zosnulého starého priateľa je pre slečnu Marplovú priveľkým lákadlom, hoci sa už len nerada vzdáva zaslúženého pohodlia. Nebohý pán Rafiel ako geniálny finančník a dobrý psychológ presne vedel, ako v starej dáme vzbudiť záujem o zločin, ktorý zasiahol do jeho najhlbšieho súkromia. Veľkorysá finančná odmena tiež nie je na zahodenie, najmä ak ju sprevádza vzrušujúce postupné odhaľovanie pozadia vraždy mladého dievčaťa počas zaujímavého zájazdu po slávnych historických budovách a záhradách Anglicka.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Nemesis , 1971

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nemezis. Přihlašte se a napište ho.

Starmoon
22.04.2024 4 z 5

Rozbeh bol dlhý a zbytočne naťahovaný, postáv priveľa, zápletka dlho nezaujímavá... Až som uvažovala, že knihu jednoducho zavriem a pre seba si celý "prípad" s asi najnudnejšou knižkou Agathy Christie uzavriem v štýle "aj majster kat sa utne". Našťastie som vytrvala a odmenou mi bola celkom slušná (nielen) rodinná dráma v pozadí troch naoko nesúvisiacich vrážd. Hoci ma však napokon kniha chytila, pletiaca a naoko popletená slečna Marplová pre mňa asi nikdy nebude dôstojnou náhradou Poirota.

Sisssi
16.04.2024

Od filmového zpracování s Geraldinou McEwanovou se knižní předloha opravdu velmi liší, takže čtete vlastně úplně jiný příběh. Jen se obavám, že až na knihu narazí někdo z pseudofeministických kruhů, bude žhavým adeptem na černou listinu - o tématu znásilnění se tam totiž píše takovým způsobem, který by v dnešní hyperkorektní době již neprošel.

Překlad místy kulhá, občas nesedí slovosled nebo věta nedavá smysl a překlepů je v textu také dost.

Poklad Vikingů z Luten-Loo mě rozesmál, manžela archeologa Agatha prostě nezapře :-).

Mi-šu-le
14.03.2024 4 z 5

No kniha byla nakonec dobrá a bylo to příjemné čtení, ale ten začátek pro mě byl těžký, nemohla jsem se začíst a furt mi něco strhávalo pozornost. Kdo je vrah se dá pak celkem snadno odhadnout. Určitě si se slečnou Marplovou přečtu další knihy, a nakonec, kdo ví, si ji i zamiluji. :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nemezis v seznamech

v Právě čtených3x