Pet007 Pet007 komentáře u knih

Firewall Firewall Henning Mankell

Výborná kniha. Trošku obsáhlejší, ale čte se dobře. Je to určité varování před elektronickým světem, ve kterém se ten opravdový začíná ztrácet. Jsou na něm závislí lidé, instituce, firmy. Vždycky si říkám, až to jednou někdo vypne...

24.07.2017 5 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Málem jsem si knihu v knihovně nepůjčila, protože jsem si myslela, že už jsem ji četla, ale nebyla to pravda. Přečíst si další knihu od osvědčeného Vondrušky, je pro mne malý zázrak.

23.07.2017 5 z 5

Když se rojí smrt Když se rojí smrt Jarmila Pospíšilová

Na knihu jsem se těšila. Přečetla jsem ji jedním vrzem.

31.05.2017 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Zvláštní detektivka psaná z pohledu autistckého chlapce. Zajímavé seznámení s jejich světem.

01.05.2017

Prach, popel a dým Prach, popel a dým Jarmila Pospíšilová

Dobrá kniha. Minulost se promítá do přítomnosti. Dobro vždycky nezvítězí a každý zločin nemusí být potrestán.

15.07.2016 4 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Dobře napsaná kniha s příšerným obsahem. Tušíme, že to je podle skutečného případu a tím je to děsivější. A tím je to populárnější. Děláme v podstatě ze zločinců celebrity, když jim věnujeme prostor ve sdělovacích prostředcích a svou pozornost.

03.07.2016 4 z 5

Šaty z duhy Šaty z duhy Jarmila Pospíšilová

Život není peříčko a ženská vydrží hodně. Ještě že tahle hrdinka byla finančně zajištěná. Protože kdyby nebyla, na krku měla nemoc, nevěrného manžela a exekuci, to už by bylo skoro jak ze života.

25.06.2016 3 z 5

Leopard nemění skvrny Leopard nemění skvrny Jarmila Pospíšilová

Kniha přečtená jedním dechem. Musela jsem se dozvědět, kdo je vrahem. Spánek byl o něco odložen, ale stálo to za to.

01.06.2016 5 z 5

Kosa a kámen Kosa a kámen Jarmila Pospíšilová

Skvělá česká detektivka se skvělým tématem. Zase se nám blíží volby, tak zamkněte kostlivce do skříně a zahoďte klíč.

28.05.2016 4 z 5

V pekle ptáci nezpívají V pekle ptáci nezpívají Jarmila Pospíšilová

Skvělá česká detektivka. Svižná, uvěřitelná. Dobře se mi četla. Mohl by to být i dobrý film.

22.05.2016 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Zajímavá kniha. Doporučila mi ji dcera, která se po jejím přečtení nadchla pro podobné akce. Hlavní hrdinka mi byla sympatická svým amatérským přístupem a blízká, že jí neustále chyběly peníze. Je to teď takový masový jev říkat nemám peníze, ale ona je opravdu neměla, proto si někdy nemohla koupit ani jídlo. A nejdůležitější, příběh je podle skutečnosti.

01.05.2016 4 z 5

Dražby Dražby Dick Francis (p)

Dick Francis mne opravdu nemůže nikdy zklamat. Jeho knihy nejsou rozsáhlá veledíla, ve kterých se málem utopíte. Jsou to napínavé příběhy, jež mají spád a vy se nemáte šanci odtrhnout. Odehrávají se vždy v dostihovém prostředí a to je Vám najednou bližší, i když jste ve skutečnosti nikdy na žádném dostihu nebyli:)

11.10.2015 5 z 5

Opatruj mě Opatruj mě Maya Banks

Knihu jsem přečetla za jeden večer, ale druhý díl série se mi zdál lepší. Je to oddychovka pro ženyl

04.10.2015 4 z 5

Ochraňuj mě Ochraňuj mě Maya Banks

Kniha asi nemá tu patřičnou kulturní úroveň, ale vtáhla mne do děje, nemohla jsem se o dní odtrhnout a to je pro mne to nejdůležitější. Je to druhý díl, je tedy nutné sehnat ten první:)

25.08.2015 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Výborná kniha. Vše není, tak jak se zdá aneb zdání klame. Sebevražda je vražda a vražda sebevražda. Minulost zase jednou ovlivnila přítomnost. Proč jen některým lidem tolik záleží na tom, co si o nich druzí myslí?

19.07.2015 5 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Příběh se odvíjel v několika rovinách a až ke konci se spojil. Proto mne skoro dvě třetiny knihy příliš nebavily, ale konec byl skvělý.

15.07.2015 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Skvělá kniha. Konečně jsem ji dnes zdolala. Napínavá od začátku do konce. Plná nečekaných zvratů. Sněhuláků je odhaleno několik, ale až ten poslední je ten pravý.

10.07.2015 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nádherná kniha. Byla jsem připravená, že konec bude pravděpodobně smutný, ale stejně jsem měla slzy v očích. Při čtení jsem se několikrát hlasitě rozesmála, i když se Ove téměř po celou dobu chystal dobrovolně odejít za svou milovanou ženou. Doufám, že takového muže jednou potkám...

10.07.2015 5 z 5

Číňan Číňan Henning Mankell

Skvělá kniha. Napínavá, odehrávající se v několika časových rovinách ve Švédsku, Číně, Americe a Africe. Ta Afrika se mi zdála už zbytečná. Jinak výborná detektivka s politickým pozadím.

10.05.2015 5 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Byla to dlouhá cesta z Anglie přes Norsko, Island, Grónsko, Rusko...v krutých dobách a v primitivních podmínkách. A určitě bylo lepší být mužem než ženou. Rozhodovala fyzická síla a peníze nebyly tou hlavní modlou jako dnes.

22.03.2015 4 z 5