Bestie

Detektivní příběh inspirovaný skutečnou událostí, případem sériových vražd žen v různých evropských městech, páchaných jedním pachatelem v 80. a 90. letech 20. století.

http://www.databazeknih.cz/images_books/75_/75672/bestie-ORL-75672.jpg 4.4282

Naše Mesto (3.)

Beštia (2006)

Detektivky, Literatura slovenská
Vydáno:, XYZ
Více informací...

olcab

Jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů vůbec. Beštia je napínavou detektivkou, kterou napsal podle skutečných událostí. Od začátku do konce je kniha velice poutavě napsána, všechny jeho díla mám ve slovenštině, což dává nezaměnitelnou atmosféru při čtení a hlavně vtipnou komunikaci mezi mordpartou. Je to napínavá detektivka, odlehčená vtipkováním právě touto partičkou. Právě proto doporučuji si přečíst nejenom toto dílo ale všechny jeho knihy /tomu, komu to nevadí / ve slovenštině.

StihOMam

Díky čtenářské výzvě se mi představil autor poprvé právě tímto dílem a musím uznat, že se jednalo o seznámení skutečně působivé. Jeho nazírání na zločiny je tvrdé, stejně jako realita, ale zároveň jiné. I díky politickému pozadí příběhů, které se člověku živě vybavuje, působí dílo opravdu silně. Slovenský jazyk pak všechno nádherně podtrhne a umocní, takže pana Dána si v brzké době pozvu opět k sobě domů a nechám ho rozprávět jeho rodným jazykem o dalších ne/šťastných osudech.

JustWomen

Čtivé a napínavé, a to přestože vraha a jeho pohnutky prozradí nezvykle autor hned na začátku knihy. Znalost prostředí a doby přidává příběhu na mrazivost. Hvězdičku dolů za zdlouhavý konec.

Aleen

Nejlepší československý autor detektivek! Umí pracovat s informacemi, které ve své praxi získal, velmi poutavě. Kolik takových detektivů znáte?

lucie5503
28.11.2016

Pan Dán mě fakticky baví! Ten styl psaní je strhující a pohlcující. Z pohledu druhé strany, tedy policistů, velmi zajímavý. Určitě si chci přečíst další tituly, ale musím si dát pauzu, jsou to silné příběhy, které se opravdu staly. V létě budu mít problém nechat otevřené okno...

ber-tram
28.11.2016

Nejvíce mrazí z vědomí, že takovej zmetek opravdu řádil a pak ho humánní společnost živila (a dodnes vlastně živí!) v lochu. Není to tedy důmyslně spletitá detektivka vyfabulovaná na senzacechtivý odiv, nýbrž přímočará, v praxi kdysi odkroucená kriminální kauza. Zřejmě proto jsem ji nevstřebal takříkajíc na jeden zátah, nešť na etapy, i jak se vleklo pátrání. Glorifikaci policejní fachy »pár správných chlapů« nelze autorovi zazlívat, ovšem mnohé rádoby vtipné interpersonálie a narážky si mohl nechat pro sebe. 51/16

lenka4826
02.11.2016

Ako obvykle d. Dan nesklamal. Úžasná zápletka a napínavy dej.

Jaruš7
01.11.2016

Dobře napsaný děs.

mekkejla
28.10.2016

Skvělé! Pan Dán se zařadil mezi mé top autory. A kolektiv detektivů v čele s Krauzem a Burgrem je naprosto bezkonkurenční!

Danuše7
06.10.2016

Velmi napínavé. Skutečnost.

Ivana11
04.10.2016

Výborná detektivka. Od D. Dána jsem četla tři knihy, tato pro mě byla nejlepší. Mělo to rychlý spád, žádné zdlouhavé popisy a rozebírání situací, žádné velké množství postav. Po každé jeho knize si vždy říkám, jestli je vůbec možné, aby se něco takového mohlo stát.

katerina9582
01.10.2016

Přečetla jsem jedním dechem ... zamilovala jsem do případů Richarda Krauze.

beran25
29.08.2016

Dobře se detektivky tohoto autora čtou, jen střední část knihy se na můj vkus trochu táhla...

Martin1974
22.08.2016

Je len dobre, že autor v príbehu používa veľkú dávku humoru a irónie. Do ponurého deja o odporných vraždách a únave detektívov to prináša odľahčujúci svieži vánok, ktorý čitateľa vo všetkom tom hnuse dokáže udržať. Dán píše úplne iným štýlom, ako všetci iní autori detektívok, ktorých som dosiaľ čítal, a to je z môjho pohľadu veľké plus. Nevyhýba sa ani zverejneniu vlastného názoru na to, ako je napríklad zrušenie trestu smrti, koľko stojí taký väzeň ročne daňových poplatníkov, či to, aký majú väzni komfort atď.

Horalka5
29.07.2016

Zprvu jsem byla občas mírně zmatená ze skoků mezi postavami. Konkrétně skoků mezi textem "z pohledu" obětí a textech "z pohledu" vraha. Nevěděla jsem, zda-li se to potkává u jedné oběti a nebo, zda-li již vrah nevraždí znovu. Také jsem občas měla problém s dialogy mezi policisty, kdo vlastně co povídá, ale jinak skvělá kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem, jen teď budu o něco opatrnější... :)))

shmaic
18.07.2016

neurazi, nenadchne. k memu zklamani tato kniha podobne, jako u majora zemana, dost zjevne obhajuje policejni praktiky za socialismu.. napinave, ale jakoby ne od spisovatele, spise od policajta.

wooloong
18.07.2016

Dobře civilně napsaná detektivka. Vraha známe už od začátku, a tedy jsme připraveni o možnost vypátrat si ho sami, avšak namísto úžasného geniálního vyšetřovatele nám autor předhodil smečku naprosto obyčejných poldů, kteří si každý svůj úspěch a přiblížení k vrahovi musí pečlivě a zdlouhavě vyšlapat po rajónech. Docela příjemná změna. Jen dvě věci mi tam byly nejasné. Jak to bylo s Angelou? Dá se tušit, ale na to, jak často se o ní autor v Ondrejových vzpomínkách zmiňuje, je to málo. Čekala jsem vysvětlení nebo obrat. A taky proč nešli hned po stopách kradených věcí.

Třebaže se nejedná o dokument, vychází kniha z případu slovenského sériového vraha z počátku 90. let

pobijecmuch
17.07.2016

Tuto knihu, jak se tu s oblibou píše, jsem četl v originále. Je to jeden z nejlepších románů tohoto slovenského autora. Jde o případ sériového brutálního vraha, který děsil celé Slovensko. A je to zpracovaný skutečný případ, který se odehrál po velké amnestii v roce 1990. Tento kriminální román rozhodně předčí i ty severské krimi. A to, že autor snad podle jména musí být seveřan, mně hodně rozesmálo.

Dadulina
17.07.2016

Jsem zvyklá spíš na severské detektivky. Autor je seveřan aspoň jménem

Pet007
03.07.2016

Dobře napsaná kniha s příšerným obsahem. Tušíme, že to je podle skutečného případu a tím je to děsivější. A tím je to populárnější. Děláme v podstatě ze zločinců celebrity, když jim věnujeme prostor ve sdělovacích prostředcích a svou pozornost.

brano279
19.05.2016

Veľmi dobrá kriminálka o vyčínaní najväčšieho sériového vraha Slovenska Riga.

edith79
17.05.2016

Páni, tohle byla hodně drsná kniha. Ale zajímavá, dobře napsaná, ani chvilku nenudila. Takže Dominik Dán poprvé a ne naposled.

hanap
12.05.2016

Objevila jsem Dominika Dána. Moje první kniha Bestie, je to výborná detektivka. Ráda si přečtu ještě další .

Patricio
02.05.2016

Mistrně popsaná beznaděj policajtů, kteří jsou již tak blízko... Tomu říkám detektivka!

nursejane
18.04.2016

Audio kniha ve slovenštině mě velmi bavila, byla to už má čtvrtá a rozhodně ne poslední :-)

mir7761
09.04.2016

Doporučuji audio knihu ve slovenštine. Poslouchal jsem to v autě a po 13h cestě jsem chtěl pokračovat dále :-)

astroweb
18.03.2016

Je to druhá kniha od tohoto pro mě objeveného autora. Noc plná lží byla první a líbila se mi o trochu více, ale tato byla stejně hodně dobrá.

Nikol117
11.02.2016

Zdlouhavá kniha, místy zábavná. Škoda, že nebyla až tak moc napínavá, jako detektivky od jiných autorů. Ale jako kniha na nudné odpoledne vystačí dobře.

Rade
04.02.2016

Neobvyklý pohled na práci kriminalistů v polistopadové době při vyšetřování série brutálních zločinů. Realistické, dost drsné, bez kudrlinek. Zcela netradiční pojetí kriminálního románu je určitě přínosem a chápu nadšené ohlasy, nicméně mně osobně tento styl moc nesedl…

Germaina
27.01.2016

Hrůzný námět, bohužel i zpracování

Dominik Dán

Dominik Dán