Perry Perry komentáře u knih

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Za mě hřejivé a poklidné čtení, kde člověk může zase o trošku více nakouknout do myšlenek všech našich oblíbenců. :)))
“Na hvězdy, které naslouchají, a na sny, které se plní. <3

17.01.2024 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Každý tu píše o věku mě už není pěkných několik let patnáct, ale příběh mě stejně vzal za srdce.
Beyah má opravdu těžký život, a i když si občas nechce nechat pomoci, nakonec dospěje v silnou, samostatnou ženu, která tu vždycky bude i v těch nejtěžších chvílích.
Takového člověka doopravdy všichni chceme a potřebujeme.
A i když nemám kosti v srdci, po dočtení, jako bych měla. <3

30.11.2023 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

(SPOILER) Tak konečně!
Konečně se můžu prohlásit za fanouška a obdivovatelku ACOTARu.
Druhý díl mě konečně dostal na druhý břeh, a že to byla tedy jízda!
Od nenávisti k lásce je moje nejoblíbenější linka, a i když mi už nějakou dobu není "náct", tak jsem si tento svět, humor a zápletku patřičně užila.
A to nezmiňuji Rhyse a celou jeho bandu :D
PS: Pár posledních kapitol to bylo peklo.

24.10.2023 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Kdybych měla knihu popsat jen jedním slovem, bylo by to DIVOKÁ.

Emoce mi lítali nahoru a dolů, jako na horské dráze. Když jsem si říkala, že lepší už to být nemůže, na další stránce mě to vyzvedlo z omylu.
A když jsem si říkala, že horší už to být nemůže vyvedla mě z omylu pomalu další věta. (Brexley je opravdu magnet na problémy. :D)
Tento žánr mám poměrně dost načtený, ale musím říct, že tato série se zařadí pěkně vysoko.
Nechybí tu akce, chemie, humor, násilí, tajemství, intrikaření, zvraty nechybí tu prostě nic, co by skvělá fantasy-romance měla mít.

A za co opravdu moc děkuji spisovatelce i překladatelce je, že se tu mluví sprostě.
Samozřejmě to není pro každého, ale já si prostě nemyslím, že by v takové situaci jako se ocitne Brexley někdo řekl jejda takže prostě díky. :D

Jdu netrpělivě vyhlížet další díl, protože jak řekl Warwick K čertu, tohle je peklo na zemi. (Kdo ví ví a kdo neví, věřte mi, že chcete vědět.)

16.07.2023 5 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Je jedno jestli má kniha od J.L.Armentrout 200,400 nebo 600 stran, vždycky je naprosto strhující, hříšně sexy a nabušená akcí.
ale možná jsem jen zaujatá, protože tato série se řadí mezi moje topky a na Casteela a Poppy nedám dopustit.

Jedna z mnoha vlastností, která se mi na celé sérii moc líbí je to, že je vidět jak se postavy vyvíjí a posouvají. Poppy a Casteel z Krve a Popela jsou skoro úplně jiné osoby, než Poppy a Casteel, které známe teď v Koruně z kostí a zlata.
A já to zbožňuju.
Samozřejmě je spousta vlastností které zůstávají a vždy zůstanou, například jejich blbý, ale naprosto skvělý humor. A Poppyina chuť bodat do lidí.

Dále je tu Kieran, ten nejvíc oddaný kamarád se srdcem na dlani a ochranou rukou nad našim oblíbeným párem.
Bez něj by příběh nebyl úplný.

A když už mluvím o příběhu, mohlo by taky někdy něco vyjít podle plánu?!

"Statečnost je prchavá potvora, že? Dostane tě do problémů, ale jakmile jsi tam, kde chceš být, rychle se vypaří." - N

26.05.2023 5 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Sladká Elena a mafián Nico si získali moje srdce.
Elena pro svojí prořízlou pusu a Nico pro svojí mužnou a sexy... ehm... mysl samozřejmě.
Knihu bych doporučila asi každému, kdo má rád prostředí mafie, hate to love romantickou linku a "blbý" vtipy. :)

22.01.2023 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Knihy od Jennifer nikdy nezklamou....
Děj se možná pro někoho může lehce táhnout, ale mě to vůbec nepřišlo.
Možná to bylo i tím, že když došlo na akci, tak mě to vždy strhlo s sebou a já napjatě hltala každé slovo, každou větu ...
Jsem strašně ráda, že si Poppy umí stále dupnout a vyjádřit nesouhlas (což jí zůstalo již z prvního dílu).
Romantická linka, humor, děj, akce ... nemám nic co bych mohla vytknout!
Chemii mezi Poppy a Casteelem jsem si jednoduše zamilovala už od prvního dílu a těším se, až se mi do ruky dostane díl třetí. :)))

15.01.2023 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Po delší době jsem se vrátila ke čtení a nemohla jsem si vybrat lepší knihu!
Naprosto mě překvapilo jak dobrá tato kniha je. Příběh vás vtáhne a nedokážete knihu odložit, dokud nebudete na konci.
Nemám slov, můžu jedině doporučit. ♥

01.11.2020 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Nevím proč, ale nějak jsem čekala "bad boye", kterého jsem nedostala :D
Kniha je krásná a opravdu se u ní pobavíte. Děj odsýpá a ulítlých hlášek je tu až až ...
Akorát mi občas přišlo, že jsem se vydala na turné s bandou teenagerů a ne partou dospělých lidí.
Příběh jako takový je jedním slovem sladký.
Pokud máte rádi oddechovky a hafo "blbých" vtipů :D, tak je tahle kniha přesně to pravé pro vás.

08.07.2020 4 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Tento příběh je jízda od začátku do konce. Zvratů je zde nespočet a rozhodně se u knihy nebudete nudit. Chvilkami jsem měla slzy v očích, občas si nervozitou kousala nehty a v některých momentech mi příběh vykouzlil úsměv na rtech.
Příběh Kazi a Jase je úžasný a já ho můžu s čistým srdcem doporučit!

"Kazi z Brightmistu...jsi láska, o níž jsem nevěděl, že ji potřebuju." ♥

22.06.2020 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Možná vás stejně jako mě napadá otázka... "Může to být ještě lepší?"
A odpověď je snadná ... "ANO, může!"
Mona Kasten se znovu překonala a napsala krásný, emotivní a zabavný příběh. Ale jak sama říká v Poděkování "...dohánělo jí to k šílenství." Mě taky! Sawyer a Isaac vás opravdu budou napínat až do poslední stránky.
Tohle spojení mimoně a drsňačky prostě zafungovalo.

01.05.2020 5 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Musím říct, že mě kniha velmi bavila. Je čtivá, skvěle napsaná a i když vám může přijít, že se tam nic moc neděje... nakonec člověk zjistí, že se toho děje až moc :D
Příběh je velmi originální, nic podobného jsem zatím nečetla a těším se jak se to všechno bude vyvíjet v druhém díle.

"Poskytovatel času je možná úlisný a chamtivý typ člověka, ale čas od času ho všichni potřebujeme."

16.04.2020 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Po knize jsem sáhla kvůli obálce a dobře napsané anotaci. Bohužel očekávání bylo větší, než výsledné čtení.
Příběh je taková dobře napsaná oddychovka, ale že bych se u toho bůh ví jak zasmála? To ne.
Bylo to fajn počtení, ale nic z čeho bych si sedla na zadek :)))

06.04.2020 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Každý kdo se dočetl až k tomuto dílu ví, jak skvěle jsou tyto příběhy napsané. Jak moc se vám dostanou pod kůži a jak moc si je oblíbíte. Tento díl nebyl výjimkou. Winter a Jacin dokonale zapadli do celé party.
Musím říct, že od konce jsem se nemohla odtrhnout a byla napnutá jak kšandy :D
Tato série a všechny postavy mi budou moc chybět a ráda se k nim někdy na skok vrátím. Naprosto úžasné zakončení.

"Potřebuju ho stejně, jako on potřebuje mě. To ale neznamená, že je to láska." Winter sklopila řasy. "Ve skutečnosti, drahá přítelkyně, myslím, že právě to je láska."

21.03.2020 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Pokud očekáváte akci, krev a spousty soubojů tak vás pravděpodobně kniha zklame.
Ale pokud vaše srdce touží po oddechovém fantasy příběhu s troškou té romantiky a sympatických postav ... nemůžu nic jiného než doporučit.
Na první díl to nebylo špatné, uvidím co mi nábídne druhý. :)

17.02.2020 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Trvalo mi přesně 6 kapitol, než jsem se konečně dokázala začíst a nechala se vtáhnout do děje.
Když jsem knihu kupovala, tak mi nápad s poznámkami pod čarou přišel geniální. Když jsem knihu začala číst, přišlo mi to spíše jako rušivý element. Tak jsem je prostě nechala tam kde byly ... pod čarou ... a užívala si děje jako takového. A pak to začalo být zábavné, surové, čtivé ... vražedné. Najednou jsem pochopila proč tuhle knihu všichni tak milují.

"Na těchto místech jsou tajemtví ukrytá v tajemstvích." - M

26.12.2019 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Spencer a Dawn jsou skvělý pár. Oba si z minulosti nesou těžké břímě a občas je hořkosladké sledovat jak moc trpí. Ale postupem času k sobě nalézají důvěru a vše se pomaličku začne vyjasňovat.
Pro mě kniha byla skvělou oddechovkou a už se moc těším na další díl, tentokrát o Sawyer a Isaacovi. :)))

20.10.2019 5 z 5

Válečná smršť Válečná smršť Victoria Aveyard

Asi jako první bych ráda řekla, že kniha má 640 stran. Takže ano .. je dlouhá :D Ale musím říct, že ani jedna kapitola mi nepřišla v příběhu zbytečná. Možná méně zajímavá, ale ne zbytečná.
Vývoj není zase až tolik nepředvídatelný, ale tu cestu od začátku do koce si prostě užijete.
Sice je v tomto díle akce o něco méně než tomu bylo v předchozích dílech, ale na konci vám to autorka vynahradí si myslím dostatečně. :)
PS: "Já se vrátím." - Mare Barrowová

03.10.2019 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Musím říct, že mi v této knize přišla silnější romantická linka, ale vůbec to nebylo na škodu. Právě naopak... romantiky není nikdy dost :D
Děj se rozjede hned po přečtení prvních pár stránek a rozhodně to není žádná zívačka. Nejvíce mě ale bavil charakter postav a to zejména u Kazi, Synové a Wren ... tvoří naprosto unikátní trojici a musím říct, že mi budou chybět. Jejich loajálnost, odhodlanost, vypočítavost a humor vás doslova odzbrojí.
U dvojice Jase a Kazi je zajímavé sledovat jak si k sobě pomalu (ale jistě) hledají cestu. I když je povětšinou pěkně hrbolatá a plná tajemství.
No a abych to uzavřela ... kniha se povedla na 110%, nic jiného jsem ani od Mary E. Pearson nečekala. Pokud vás bavil Falešný polibek, tak si troufnu říct, že toto nebude krok vedle ;)

21.08.2019 5 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Prvních cca 70 stran jsem měla trochu problém se začíst a splynout s příběhem, tak jak jsem zvyklá u jiných knih. Každopádně nevím jestli to bylo mnou, knihou nebo tím neuvěřitelným vedrem :D Ale musím říct, že jakmile se přelouskáte přes úvod a začne se něco dít ... je to pecka! Scény jsou skvěle popsané, akce taky není málo a postavy jsou úžasné :) Každá postava měla/má něco do sebe a je svým způsobem jedinečná. Dokonce i záporáci mě v této knize opravdu moc bavili.
I když jsem si užívala více druhou polovinu příběhu, tak si nemyslím že kniha je k zahození. Pokud máte fantazii, ukáže se kniha jako neuvěřitelná jízda. ;)))

16.07.2019 4 z 5