Pepina19 Pepina19 komentáře u knih

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Líbilo se mi vyprávění o malé Helence, kterou strašil Havran. Nebo o Lotě, která se bránila lásce Petra. Konec byl drsný, ale protože jsem o tragédii na Švédských šancích četla, nepřekvapil mě, ale Petrův konec ano. Hezké i když smutné čtení.

30.05.2023 4 z 5

Papírové domky Papírové domky Jiří Klečka

Moc hezky napsané a kdo má rád mystiku si přijde na své.

02.01.2023 5 z 5

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

Za mě letos nejlepší thriller, který jsem četla a o to víc mě těší, že se jedná o českou literaturu. Příběh dvou sester, kterým autorka říká Rusalka a Meluzína. Napětí se stupňuje s každou stránkou a čtenář netuší kdo je vlastně v tomto příběhu ten zlý. Jednoznačně perfektní !!!

17.12.2022 5 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Tohle bylo hodně těžké čtení, myslím tím jak působí celý příběh Símky (Simony) od jejího dětství až do dospělosti. Tolik obětí ze strany Símky a proč vlastně. Výborně napsané, chytne to za srdíčko.

22.11.2022 5 z 5

Pochovaní zaživa Pochovaní zaživa Dominik Dán

Skvělý, ale dost drsný příběh z domova seniorů.

22.11.2022 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Super příběh pro milovníky napínavých a drsných příběhu. Super čtení.

19.06.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Přečteno na jeden zátah, slušný napínavý příběh ve kterém se pozvolna odkrývají karty. Fern je úžasná, naprosto mi přirostla k srdci.

22.05.2022 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se mi moc líbila. Viděla jsem i film, který byl hezký, ale obsahoval jen asi půlku příběhů z knížky. Příběhy se hezky prolínají a některé by klidně mohly pokračovat.

06.02.2022 4 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Hezké čtení, zajímavý příběh.

31.12.2021 4 z 5

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

hodně dobrá detektivka, líbila se mi

28.11.2021 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Konečně jsem se dostala k této knize, víceméně mě k tomu přiměla manželova neteřinka, také horlivá čtenářka. Film jsem neviděla, nejprve jsem si chtěla příběh přečíst a můžu říct, že je to velmi velmi dobré a kvalitní čtení, kdy vás děj udrží stále napnuté a ve střehu. Navíc Lisbeth Salanderová je svá a originální, čtenář jí musí mít rád i kdyby nechtěl. Fakt dobrý čtenářský zážitek.

03.01.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Když jsem četla tuto knihu, bylo mi hodně úzko.
Na konci jsem bulela. Tato kniha mi zůstala pod kůží.

11.11.2018 5 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Naprosto vynikající čtenářský zážitek. Knihu mám stále v hlavě.

05.11.2018 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Předcházející případy byly o ždibíček lepší, tady jsem ohadla pachatele docela brzy. Každopádně děj byl čtivý, rychlý a napínavý. Určitě stojí za přečtení. To jak Kate s Tristanem procházejí Ďáblovu cestu je sugestivní, člověk má pocit, že je tam s nimi.

01.07.2023 4 z 5

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

Moc hezké čtení. Zajímavé osudy, kdy jste drželi hlavním postavám palce, aby vše dobře dopadlo. Za mě super, těším se na pokračování.

19.10.2022 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Film je super, ale je tam zobrazena jen část příběhu. Kniha je skvělá a stojí za to si ji přečíst.

19.10.2022 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Super čtení, nemám co dodat, souhlasím s hodnoceními níže.

06.07.2022 5 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Nebylo to špatné čtení, napínavé čtivé, vraha jsem odhadla celkem brzy i když jsem v druhé polovině trochu zapochybovala o svém odhadu. No a konec podle mne bohužel odpovídá realitě, vzhledem k právním systémům a přímým důkazům.

09.04.2022 4 z 5

Ve stínu Ve stínu Dominik Dán

parádní počtení jako vždy i když to byl otřesný případ brr

05.09.2021 5 z 5

Anglická zahrada Anglická zahrada Petra Klabouchová

Prožívala jsem to až do morku kostí. Tohle mi z hlavy jen tak nezmizí. Přečteno jedním dechem.

17.07.2021 5 z 5