Peggy2711 Peggy2711 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tuhle knihu jsem četla asi měsíc. Když to viděla známá, že ji čtu, tak jen prohlásila "Nečti to, nebude ti z toho dobře!" A já ji přesto přečetla a dobře mi není. Mnohokrát jsem ji chtěla odložit, protože příběh je tak skvěle vystavěn, vyprávění je tak věrohodné a procítěné, že se do situace úplně ponoříte a není vám dobře. Ale odložit nešla, les mě chytil a nešlo z něj odejít bez konce.

12.02.2024 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Krásná kniha, krásná obálka, úžasný příběh. Začíná poklidně až romanticky, Tori se zamiluje a z poslušné dcery a hospodyňky se stává trošku rebelka, ale pak nastává dramatický zvrat a příběh už není tak laskavý a romantický. Naše hrdinka zažívá jednu ránu za druhou a ve své sedmnáctileté naivnosti volí asi tu nejhorší cestu, jak z toho ven. Kniha je plná bolesti, smutku a ran osudu. Odehrává se během 20 let života Viktorie, kde sledujeme její plynutí jako řeka, její pády a znovu povstání, její rozhodnutí mnohdy velmi nešťastná, ale také vítězství. Příběh je napsaný až poeticky, autorka nás vším tím smutkem provází v propletenci s přírodou, kterou popisuje tak dokonale, že se do příběhu krásně vnoříte a plujete. Jsem ráda, že bude zdobit moji knihovnu.

05.10.2023 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Výborná kniha. Zde je válka popsána nezkresleným pohledem člověka, který to opravdu prožil, věřila jsem mu každé slovo a chápala jeho myšlenky a pohled na svět, jak se změní, když člověk zažije těžkou dobu a nemusí to být jen válka.

15.01.2022 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Nikdy nesuď člověka, když nevíš, co prožil. Tohle je krásná ukázka tohoto rčení. Román je depresivní, v mnoha částech smutný a hrdinové jsou politováníhodní. Stojí za to dočíst do konce, protože tam se teprve odehraje to naše AHA! Kniha moc pěkně promlouvá ke čtenáři přirozeným jazykem odpovídajícím věku hrdinů i jejich společenskému postavení, tím pádem se čte jedním dechem, je velmi uvěřitelná a vtáhne do děje.

21.07.2023 4 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Kniha se mi líbila, je svižně napsaná, děj ubíhá, vše vypadá normálně až do doby, než přijde mlha. Pak začne být situace napínavá, strašidelná, zoufale neřešitelná a pro hrdiny neuvěřitelná. Krásně jsou zde vykresleny myšlenkové pochody Moniky a mnohdy mi i vykouzlily úsměv na tváři. Takže mě kniha vážně bavila, přečteno téměř jedním dechem.

28.05.2023 4 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Perfektní, stejně jako Šifra a už se těším na Sokolníka. Hlavní plus v této sérii vidím v tom, že nám autorka ukazuje, jak se vyšetřovatelé pomalými krůčky dostávají k vrahovi, všechno postupně odhalují a my můžeme přemýšlet s nimi, kterým směrem se vydat. Vše je tím pádem reálné a uvěřitelné, žádní superhdinové a zběsilé honičky se nekonají.

19.03.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Tak tohle mě vážně bavilo. Moc se mi do knihy nechtělo, protože Dědinu jsem odložila a od Chirurga jsem čekala podobnou nudu, ale opak byl pravdou. Prostředí je mi velmi blízké, také mám za sebou "pár" hodin na sále a plně jsem chápala a prožívala každé slovo. Trochu mi vadilo, jak Hynek nazýval pacienty, jak na ně nahlížel mnohdy velmi vulgárně a neslušně, ale z praxe vím, že někteří si to fakt zaslouží :-) Držela jsem mu palce ať do toho chlastu znovu nevlítne, prožívala s ním vztahy v nemocnici i soukromí, jeho smutky a malé radosti. Byl zde i pěkně vykreslený charakter Hynka. Přečteno jedním dechem a už mi chybí, že nevím jak se dnes má???

11.05.2020 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Kniha se čte velmi dobře a svižně, vše je propletené, ale dobře vysvětlené. Jen mi vadí, že já jako čtenář chápu spoustu souvislostí dřív, než šéfka Josie, že se některé skutečnosti omílají dost podrobně a ze všech možných úhlů, když šikovný čtenář už to dávno pochopil.

19.10.2022 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Moje první kniha autorky a vím, že chci přečíst celou sérii. Perfektní propracování, vyšetřování dvou případů a zároveň se dozvíme i spoustu o osobním životě vyšetřovatelů, jejich soukromí, jejich životech a to mě baví, že jsou to taky jen lidé.... závěr byl perfektně propracovaný, byla jsem hrozně napnutá jak to nakonec dopadne. Způsob vražd byl ale dost brutální. Prolínají se i myšlenkové pochody obětí, moc mě to bavilo.

28.08.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Líbí se mi obálka a to je asi tak všechno. Styl psaní je hrozný, kam ten svět spěje? Psát knihu skoro jako SMS zprávy? Krátké strohé věty, nejde do hloubky, problémy jen naťukne a jde od toho pryč, když už jsem si říkala, že se to rozvíjí tak zase bum a konec. Mnohdy mi to přišlo i jako shrnutí, když se dívám na seriál a říkají na začátku o čem to minule bylo. Prostě stylem ten šel tam, ta udělala tohle, tenhle umřel. Obsahově velmi chudé, na toto téma je mnoho knih a tato rozhodně patří mezi ty slabší, snad jen plus za období po návratu z koncentráku, o tom se moc nepíše jaké měli lidé potíže nejen se sebou, ale i s úřady, majetky atd... Ovšem úplný závěr byl katastrofa, prostě nevěděla jak skončit tak to utnula takhle. Nechci už nic v podobném stylu číst, náš jazyk je bohatý, tak proč ho nevyužít?

19.04.2021 2 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Jak už tu bylo několikrát, začátek slabší, vztahy mezi jednotlivými kamarády ne moc hezké, jejich charaktery taky nic moc. Asi od poloviny se to pěkně rozjelo a moc mě to bavilo, sledujeme dění z pohledu některé z postav a v nejnapínavějším skončí kapitola a začneme u někoho jiného, kniha se prakticky nedá odložit, protože stále chcete vědět, jak to s kým dopadne.

19.04.2022 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha nabízí pohled na válku z jiného úhlu. Uvědomíme si, že tu nebyly jen koncentrační tábory a utrpení v bojích. Byli tu i obyčejní lidé a jejich starosti, lásky, radosti. Kniha mohla být místy kratší, ale i přesto doporučuji dočíst. Přináší hodně hlubokých myšlenek, ale i smutná zjištění.

05.01.2021 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Velice pěkně napsaná kniha o těžkém osudu. Přivádí mě na myšlenku, kolik takových podivínu žije mezi námi a my je přehlížíme a odsuzujeme aniž bychom věděli, co je v životě potkalo. Moc smutné a nepochopitelné chování matky. Příběh poutavě napsaný, konec mě trochu zklamal.

29.07.2020 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Perfektní, nadčasové. Přesně vystižené jednání lidí jak se chovají, když se jich nemoc netýká a pak, když se jich týkat začne, úplně jak v Covidu.

05.03.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Perfektně napsáno. Zobrazeny pocity hlavní hrdinky, která své prožitky promítá do psaní a malování. Velmi pěkně popsané vztahy i to jak se snažili zapomenout aspoň na chvíli na svoji katastrofální situaci. Vkládané vzpomínky nás nutí uvědomit si, že je dobré vážit si chvil, kdy se máme dobře! Dočteme se, co všechno museli podstoupit a zvládnout, aby mohli přežít. Hvězdu ubírám za konec, který mohl být více rozpracován, asi to byl autorčin záměr, ale já bych moc chtěla vědět...

29.08.2022 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Opět pěkná detektivka od mé oblíbené autorky. Nejedná se hromady mrtvol s co možná nejbrutálnějším provedením vraždy. Tato série se mi líbí, protože prožíváme i životy hlavních postav, poznáváme jejich charakter a povahu. A opět vrahem může být kdokoliv, protože všichni mají motiv :-)

02.05.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Opět super, Klevisovou mám prostě ráda, děj propletený, viník může být kdokoliv, každý má nějaký ten motiv. Některé momenty mi ale přišly hodně podobné jak v předchozích knihách, až jsem si říkala, že je to škoda.

13.03.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásný příběh, vtáhne do děje a ukáže nám jak je bažina úžasná. Je to tip knihy, na kterou rozhodně nezapomenu a je mi líto, že tak rychle skončila.

04.02.2021 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Pěkné čtení, kde nejde o sériové vrahy, spoustu mrtvol, krve a drastické zohavování mrtvol. Je to prostě psychologická detektivka, kde může být pachatel každý, protože každý má svůj důvod.

11.09.2020 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Super čtení, moc mě Kim baví a těším se na další díl. To co museli rodiče prožít bylo drásající a líbilo se mi, jak to každý prožíval trochu jinak, jak jsme odlišní v krizových situacích. Pěkné, Angela se stává mojí oblíbenou autorkou.

30.03.2020 5 z 5