Pedias Pedias komentáře u knih

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Tento díl mě bavil nejmíň, ale do celé série zapadá dokonale.

26.07.2019 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tak celá tahle série byla pecka!
Film jsem viděla jsem první díl, takže jsem vůbec netušila, jaký bude konec.
Posledních 30 stran jsem hltala a konec obrečela.
K sérií se určitě jednou vrátím, nyní je čas kouknout na film :)

26.07.2019 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Film jsem sice viděla, ale měla jsem ho puštěný jen jako kulisu k práci, takže mě ve čtení nějak neovlivnil.
Knihu jsem hltala od první stránky, vžila jsem se do toho tak, že jsem chvílemi měla pocit, že jsem součástí her a jsem ráda, že to neskončilo úplným "hepyendem".
Jen co jsem dočetla, tak se vrhám na druhý díl a až přečtu celou sérií, tak si pustím i ten film :)

03.07.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Tak tohle mě bavilo od první kapitoly až do konce.
Už se těším na další knížky od autora a nejspíš zajdu i na nějakou cestovatelskou přednášku.

11.06.2019 5 z 5

Temné znamení Temné znamení František Šmehlík

Zvrhlé, místy nechutné, přesto geniální!

14.05.2019 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Dlouho jsem nečetla něco tak dojemného ♥ Krom prvního příběhu jsem všechny obrečela.
Můžu doporučit nejen pejskářům :)

02.05.2019 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Koním sice vůbec nerozumím, ale po pár kapitolách mě příběh úplně pohltil a měla jsem pocit, že o nich vím vše.
Ze začátku mě víc bavila linka Natashy, ale jak se příběh rozvíjel, tak mě víc zaujala linka Sarah.
Obzvlášť ke konci jsem hltala jednu stránku za druhou, občas mi tekly slzy proudem, ale díky bohu za ten happy end :)) Za mě můžu doporučit jako skvělou oddychovku.

30.04.2019 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Již druhá kniha od autorky (první byla Sedmilhářky) a líbila se mi hodně.
Nejdříve jsem v tom měla trochu zmatek (mnoho postav najednou), ale čím víc jsem četla, tak to do sebe začalo hezky zapadat.
Příběh byl napsán čtivě, napínavě a nemohla jsem se dočkat "jak to celé dopadne", konec mě trochu zklamal skrz Polly, ale i tak si kniha zaslouží 5 hvězd.
Autorku dávám do oblíbených a těším se na další její knihy.

19.02.2019 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Nadčasové, vtipné, čtivé, prostě bomba. Přečteno za jedno odpoledne.
Určitě se mrknu i na divadelní hru.

19.02.2019 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Byla to druhá kniha od autorky a po první knize (Bábovky) jsem dlouze přemýšlela, zda vůbec do knihy jít.
Po vzoru Bábovek jsem si ke čtení vzala papír a tužku, abych si mohla poznačit jména postav a v jakém jsem vztahu jsou k hlavní hrdince příp. k sobě navzájem.
Po pár stránkách, kde jedna postava byla brána jako bývalý přítel Míši a zároveň o sobě ta postava hlásala, že je snoubenec Míši jsem to s nějakým papírem vzdala a nechala jsem to plynout.
Ve finále těch postav nebylo tolik a orientovala jsem se v tom líp jak v Bábovkách.
Celkově se kniha, ať už dějem, psaním, námětem líbila víc, autorku už úplně nezatracuji, nejspíš si nějakou další knihu od ní přečtu.

04.02.2019 3 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

I přesto, že Ada byla doslova blbá jak troky (fakt nechápu, že by v reálném životě tolikrát naletěla), tak se kniha četla dobře.
Příběh byl psán napínavě, poutavě, během pár dní jsem měla přečteno a nemohla jsem se od knihy odtrhnout (hlavně v druhé polovině knihy).
Chování matky bylo taky na facku, ale chápu záměr autorky ukázat, že ne vždy je to zalité sluncem.
Celkově můžu doporučit.

04.02.2019 5 z 5

Brněnské pověsti Brněnské pověsti Jakub Šafránek

Knihu jsem dostala darem a i když již několik let žiji v Brně, tak zdaleka ne všechny pověsti jsem znala.
Mě se kniha četla dobře, během večera jsem měla hotovo. Určitě se k ní někdy zase vrátím.

04.02.2019 3 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Příjemná oddechovka :) Majitelé koček vesměs tohle znají, přesto se kniha četla dobře a za přečtení určitě stojí.

04.02.2019 4 z 5

Matkou ze dne na den Matkou ze dne na den Rowan Coleman

Sice slaďárna, která je od půlky skoro všem jasná jak dopadne, ale přesto jsem knihu hltala jak napínavý román.
Tématika knihy mě donutila zamyslet se nad tím, jak bych se zachovala, kdybych se ocitla ve stejné situaci jako Sophie. Leč mě její chování někdy přišlo nepochopitelné, nelogické či naivní, celkem rychle jsem si ji oblíbila a nejen ji, ale i Izzy a Bellu.
Určitě budu pokračovat dalším dílem i když dle recenzí je to ještě větší slaďárna :)

24.01.2019 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Tak tohle mě hodně bavilo, jediné, co mě to trochu kazilo byla občasná chyba nebo překlep (nevím, zda není problém jen u e-knih).
Napětí od začátku do konce, těšila jsem se na každou kapitolu a snad v každé bylo něco, co mě překvapilo, šokovalo.

08.01.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Dle reklamy a všeobecného haló kolem knihy jsem od toho čekala daleko víc.
Přečíst se to dalo, děj předvídatelný, konec nemastný neslaný. Vracet se ke knize určitě nebudu.

08.01.2019 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

První knížka od autorky a pokud jsou všechny psané stejným stylem, tak nevím, zda se do nějaké další pustím...
Po krátkém přečtení pár komentářů zde jsem si říkala, že by byl dobrý nápad si na papír psát jména a k tomu partnera atd., ale abych si poznačila to autorčino "každý s každým", tak bych potřebovala aspoň A4. Do půlky se to ještě celkem dalo, ale pak už jsem v tom měla takový brajgl, že jsem nevěděla, kdo je Patrik a kdo Robert :D
A jak někdo psal, někde v půli knihy jsem taky postřehla "pána se žvýkačkou", ale jak na něj přišla řeč, tak jsem za boha nevěděla o koho jde a dohledávat se mi to nechtělo.
Knize dávám jednu hvězdu za příběh paní Dobrovolné a jsem ráda, že jsem si knihu koupila jen jako e-knihu.

08.01.2019 1 z 5

Miluju Josefa a pana Spocka! ♥ Jejich hlášky a příhody jsou nesmrtelné.
Bavilo mě to hodně, změna postav knize jen prospěla a obě skupiny zločinců do dění na Kostce skvěle zapadli.
Těším se na další pokračování.

08.01.2019 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Jedno velké WOW! První kniha od Keplera a jestli jsou ty další lepší, tak už se nemůžu dočkat, až je budu číst.
Začetla jsem se téměř hned, v první třetině už jsem si myslela, že je přece jasné o co jde, ale furt jsem si říkala, že mám před sebou asi 200 stran, co by se tam tedy řešilo atd., závěr naprostá bomba.
Joona jsem si hned zamilovala, pokračuji další knihou.

23.11.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jak již bylo psáno přede mnou, tak kniha se četla sama. Byla jsem napnutá až do konce, jediné, co bych vytkla je ten strohý konec.. než kdesi cosi, tak bylo po všem.

19.11.2018 4 z 5