Pedias Pedias komentáře u knih

Sputnik a malý princ Sputnik a malý princ Tomáš Kozák

Ke knize jsem se spíše dostala omylem, ale tohle snad nemůže nikdo myslet vážně.
Za mě totální odpad, který neměl nikdo nikdy vytisknout...

10.07.2018 odpad!

Výbor z díla: Básně / Próza Výbor z díla: Básně / Próza Jiří Wolker

Miluji ji. Několikrát jsem ji přečetla a stále se k ni vracím.

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Krásná kniha i film.

10.07.2018 5 z 5

Štěstí - Nejkrásnější citáty Štěstí - Nejkrásnější citáty Antoine de Saint-Exupéry

Malá, ale přesto má v sobě tolik energie ♥

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Velmi povedená sbírka ♥ Přečetla jsem ji jedním dechem a stále se k ni vracím.

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Skvělá oddechovka, kterou jsem zvládla za pár večerů se sklenkou vína. Většinou nečtu tento žánr, ale celá "božská" série mě zaujala.

Sólo pro Kristýnu Sólo pro Kristýnu Lenka Lanczová

Poprvé jsem ji četla, když mi bylo náct. Nyní jsem se k ní vrátila hlavně kvůli knižní výzvě. Přečetla jsem ji za jedno odpoledne bylo fajn vrátit se do doby, kdy jsem prožívala podobné problémy jako hlavní hrdinka :)

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Klasika, kterou by si měl každý přečíst.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásný, ale smutný příběh. Za začátku jsem měla trochu problém se vyznat v postavách, ale po chvíli pohoda.
Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, četla jsem ji jedním dechem, konci jsem čekala trochu víc "happy end"
Určitě se vrátím ke knihám Mornštajnové, jsou mi blízké i tím, že znám osobně města ve kterých se odehrávají.

Dva Dva Jan Saudek

Srdcová záležitost ♥

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha mě ze začátku moc nenadchla, byla zmatená, ale postupem času jsem hltala každou stránku, nemohla jsem se dočkat, až zjistím, kdo vlastně umřel.
Časem se možná dostanu i k seriálu - minimálně kvůli obsazení.
Poučení z knihy - není všechno zlato, co se třpytí.

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Drsná, ale zároveň nádherná kniha, kterou jsem na konci obrečela.
Autorka dokázala zachytit děsivý osud všech postav, četla jsem ji jedním dechem.
Snad nikdy nepochopím, jak se, poměrně nedávno, mohlo něco takového dít...
Kniha mě donutila vyhledat si nějaké informace o Litvě, o odsunu a celkově o vládě Stalina.

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Super téma, které na první pohled zaujme, nicméně od Tess velmi zvláštně zpracované.
Hlavní hrdinky byly obě neslané, nemastné...jedna sestra chce dítě za každou cenu bez ohledu na ostatní, druhá sestra nezastavitelný živel holdující alkoholu a drogám.
Zajímavý nádech tomu dala zápletka s manželem Grace. Dočetla jsem, ale nejspíš se ke knize vracet nebudu.

10.07.2018 3 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Přesně tohle jsem od poslední knihy série čekala. Jedním slovem byla kniha boží.
Ihned jsem se vžila do děje, skvělá zápletka, šokující konec - prostě stará dobrá Mo.
Docela mě mrzí, že příběh Jacka zde končí.
Určitě se vrátím ke zbývajících knihám od Mo.
Sérii určitě doporučuji číst postupně.

Dagon a jiné horrory Dagon a jiné horrory Howard Phillips Lovecraft

Za začátku slabota, dokonce jsem uvažovala, že dál číst nebudu. Nakonec jsem knize dala šanci a dobře jsem udělala.
Za mě nejlepší povídka Hudba Ericha Zahna, ta mě zaujala hned od prvních řádků. Byla jsem napnutá, zvědavá a to mi vydrželo i po dočtení.
Určitě budu pokračovat dál v sérií.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Moje úplně první kniha, která se tímto tématem zabývá z druhé strany. Je mi líto všech lidí, kterých se tohle týkalo. Bohužel nikdo nehleděl na jedince, na to kdo, co, jak, proč... prostě jsi německé národnosti, tak vypadni.
Gerty mi bylo líto, upřímně v její situaci bych si to asi hodila. Stále jsem čekala, kdy bude ten šťastný konec, ten konec, kdy se doma bude cítit jako doma a ne jako parazit. Velmi smutný příběh, ale jsem ráda, že se autorka do toho pustila.

28.06.2018 5 z 5

Unesená Unesená Mo Hayder

Unesená naprostá bomba proti předchozím nudnějším dílům (Kůže a Rituál). Hned od začátku jsem hltala každou stránku, zase tu byla stará dobrá Mo, která mě vtáhla do děje a nepustila.
Kdo je pachatel bylo celkem předvídatelné, ale přesto jsem byla napnutá jak struna.
Pokračuji dál v sérii, Panenku vynechávám (četla jsem jako první, aniž bych si zjistila, že je to celá série knih). Doporučuji číst postupně, v Panence jsem nevěděla nějaké souvislosti, které až teď dávají smysl.

06.06.2018 5 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Kniha se četla dobře (oproti Rituálu), ale děj takový nemastný neslaný.
Od Jacka už všichni víme, co čekat - vždy někde sám vtrhne, skoro umře, ale nakonec je hrdina.
Dřív jsem moc nemusela Blechu, ale v tom díle mi byla docela sympatická (vůbec si nedovedu představit, co bych v její situaci dělala já).
Linka Amose absolutně nechápu?? Chodící muž je velice zajímavá postava, ze začátku jak se tam začal objevovat, jsem vůbec netušila, co je zač (možná jsem na začátku nepostřehla vysvětlení), dle mě tam bylo, až hodně po tom, co začal v knihách figurovat.
Hned po přečtení pokračuji Unesenou a tu opět hltám od první stránky, tak uvidíme jak se to bude vyvíjet dál.

29.05.2018 3 z 5

Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete Justine A. Lee

Skvělá kniha ve které každý kočkomil najde odpovědi na otázky!
V knize se mi líbilo i to, že tam bylo doplněné info pro ČR :-)
Četla se skvěle, všem můžu doporučit.

29.05.2018 5 z 5

Rituál Rituál Mo Hayder

Zatím nejslabší kniha ze série.
Z prvních knih jsem byla doslova šokována, hltala jsem každou stránku, četla do noci - u Rituálu to bylo takové nemastné neslané a když mě to začalo bavit, tak byl konec knihy.
Chci si přečíst celou sérií, takže pokračuji dál s knihou Kůže a uvidím, jak se bude styl psaní vyvíjet.

09.05.2018 3 z 5