Peace Peace komentáře u knih

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

"Když to bolí, tak aspoň víš, že žiješ."

Ať si říká, kdo chce, co chce, tohle bylo vážně skvělý!
Autorka mě velmi mile překvapila, jde o hlubokou sondu do nitra a duše.
Vůbec bych se nezlobila, kdyby v podobném duchu byly i její další budoucí díla.

27.06.2020 5 z 5

Úlomky ženy 2 Úlomky ženy 2 Katarína Krnáčová

"Sklamanie...to, ktoré nás v živote najviac zmení. Sklamanie, ktoré zažila asi každá jedna z nás. Sklamanie, po ktorom sa vždy zodvihneme zo zeme, ale už nikdy nebudeme ako predtým. Budeme iné. Nikdy nie také krehké a naivné, ako sme boli, a už nikdy tak celkom nebudeme veriť na rozprávky a možno ani na šťastné konce ... a to je chyba."

Opět skvělé, není co víc dodat.

06.05.2020 5 z 5

Poslední velký den Poslední velký den Tammy Robinson

"Některé věci nemůžeme ovlivnit, ale spoustu ano. Rozhodněte se být šťastní. Rozhodněte se být vděční za svůj život i za drobné okamžiky, které ho tvoří. Rozhodněte se být laskaví a milující a neztrácejte čas nenávistí.
Vždycky se rozhodujte pro lásku. I když jste neskutečně vyděšení, rozhodněte se pro lásku. Až budete konfrontovaní s vlastní smrtelností, nechcete přemýšlet o tom, co by se stalo, kdybyste byli odvážnější. Buďte odvážní už teď. Riskujte. Co můžete ztratit?"

Krásná kniha plná hodnotných myšlenek. Nejvíce se mi líbily Aviny postřehy psané do novin.
Knihu moc ráda doporučuji, nebudete jejím přečtením litovat.

01.05.2020 4 z 5

Moje srdce a jiné černé díry Moje srdce a jiné černé díry Jasmine Warga

"Duše je místem sama o sobě a dovede nám peklo změnit v nebe a nebe v peklo."

I když dávno nejsem cílová skupina, pro kterou je kniha určena, moc se mi příběh líbil. Má myšlenku a hloubku, což oceňuji.

20.04.2020 5 z 5

Úlomky ženy Úlomky ženy Katarína Krnáčová

"Ľudia hovoria, že láska je zadarmo, že nič nestojí. Lenže pravda je taká, že zamilovať sa do nesprávnej osoby, ťa môže stáť úplne všetko."

Nádherná kniha, kterou ocení především ti, kteří si prošli podobnou situací jako dívky v příbězích.

17.04.2020 5 z 5

Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít Jen Sincero

"Pokud to se změnou svého života myslíte vážně, najdete si nějaký způsob. Pokud ne, najdete si výmluvu."

Krásná, čtivá a rozhodně inspirativní kniha, kterou mohu jedině doporučit.

16.04.2020 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

"Sekunda je vždycky sekunda, to je jediné definitivní měřítko na světě."

Tato útlá knížečka je hlavně o pocitech, těžko se vyjadřuje děj, v každém bude rezonovat jinak. Protože každý má jiné životní terno..

30.11.2019 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

"Nezbývá než jen dál hrát na tom svým malým pódiu plujícím ve vlnách a věřit, že se nepotopím na úplný dno. Protože život bude ubíhat dál, bez ohledu na to, co si o něm myslím a jestli právě tenhle den není ten poslední."

Skvěle napsáno! Před Petrou Dvořákovou smekám, jak reálně dokázala popsat mužskou hlavní postavu.

30.11.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

"Život je to, co se děje, když si člověk maluje jiné plány."

Erika je už prostě srdcovka! :)

15.11.2019 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

"Každá chyba si nezaslouží následek. Některé si zaslouží jen odpuštění."

Po delší době jsem sáhla po knize od této autorky. Příběh je čistě oddechový, chvílemi zbytečně přehlcený problémy hrdinů. Méně někdy opravdu znamená více...

09.11.2019 3 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

"V životě existuje spousta hloupých pravidel, ale žijeme moc krátce, abychom si jich všímali."

Autorka nezklamala. Ze začátku jsem byla trošku na rozpacích a trvalo mi, než jsem se do děje ponořila, ale pak jsem četla téměř jedním dechem. Jde o skvělý román, který má rozhodně přesah.

03.11.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

"U policie jsem už pětadvacet let a každý den mě překvapí, jak můžou být lidi odporní."

Robert Bryndza je pro mě sázka na jistotu, když se u čtení nechci nudit ani jednu stránku.
Už teď jsem natěšená na další Eričin případ! :o)

11.10.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

"Za většinu špatného nemůže osud, nýbrž zlo v nás."

Opět paní Mornštajnové tleskám, další výborná kniha!

02.10.2019 5 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

"O co méně dokonalé věci byly, o to opravdovější se zdály být."

Poměrně zklamání, už jen proto, že o thriller se - dle mého názoru - opravdu nejedná...

24.09.2019 3 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

"I maléry mají smysl, jen někdy dlouho trvá, než nám to dojde."

Milá oddechovka s předvídatelným dějem. Taková pohádka pro dospělé :o)

11.09.2019 3 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

"Někdy je jedno, že věci nejsou skutečné; záleží jen na tom, jestli je člověk jako skutečné vnímá."

Velká spokojenost, za mě ještě lepší, než předchozí díl!
Celou dobu jsem Danielovi a Kitovi držela palce ve všech situacích, které prožívali. Jsou to sympaťáci a doufám, že se s nimi uvidím v dalším pokračování :o)

18.08.2019 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

"Dívat se někomu do očí je jedna z nejkrásnějších věcí a jedna z nejtěžších a nejdůležitějších, když se s někým rozcházíme."

Po dočtení této knížky jsem došla k závěru, že v dnešní době je možné vydávat knihy opravdu už o čemkoliv...
Toto je vtipné jako článek nebo příspěvek na sociálních sítích, ale jako kniha? To vážně ne.

14.08.2019 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

"Tak jako mávnutí motýlích křídel může vyvolat tajfun na druhém konci světa, tak i pouhé slovo mnohdy raní a poznamená vztah dvou lidí navěky."

SKVĚLÉ! Alena Mornštajnová opět potvrdila, že je Paní spisovatelkou.
Ještě se mi po dočtení úplně nedostává slov, přiznám se, že jsem i dojatá.
Tohle si prostě přečtěte!

13.08.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

"Monstrem se člověk určitě nerodí, miminko není monstrum. Copak každý člověk na svět nepřijde jako dobrý? Copak teprve jeho život a podmínky, ve kterých žije, z něho neudělají špatného člověka?"

Tak tohle jsem si opravdu užila! Jasně, nejde o nic světoborného a nějaké nesrovnalosti by se našly, ale já se skvěle bavila, otáčela stránku za stránkou a to je pro mě u čtení hlavní.
Nerada srovnávám, ale tohle bylo lepší, než předchozí díl a už se moc těším na další Eričiny případy.

08.08.2019 5 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

"Člověk by se měl zajímat víc o to, co si myslí o ostatních, než co si oni myslí o něm."

Kniha mě nijak nezaujala, bohužel spíše zklamání. Ani závěr mi nepřišel nijak světoborný.
Čím více thrillerů vychází, tím je obtížnější najít nějaký, který opravdu stojí za to.

29.07.2019 3 z 5