Peace Peace komentáře u knih

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

"Lpět na minulosti nedělá nikdy dobrotu."

Autorka potvrdila své kvality. Od příběhu jsem se jen těžko odtrhávala, byla to super čtivá jízda! ;o)

13.04.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

"Příběh je smyšlený, Beskydy krásné, v České republice se není čeho bát.
Věřte mi.
I když - ne vždycky mám pravdu."

Kniha se čte jedním dechem, je extrémně čtivá, což je její veliké plus. Určitě se moc ráda mrknu i na další autorčinu tvorbu.
Co mě ale trošku zklamalo, je konec. Vysvětlení bylo až moc osekané, urychlené a pointu bych čekala zajímavější, škoda.

06.04.2022 3 z 5

Ročenka Ročenka Holly Bourne

"Ročenka. Koncept přinesený zpoza oceánu, který z amerických seriálů přešel v povinnou součást závěrečného ročníku na naší škole.
Artefakt připomínající nesourodou partu lidí, kteří spolu byli donuceni strávit pět let. V kůži vázaná památka na velmi specifický sociální experiment. Nebo "nostalgie", jak tomu říkají někteří idioti."

Holly Bourne je autorka, která mě opravdu baví. Knihy pro mládež píše čtivě, lehce a přitom pokaždé s nějakým vážnějším přesahem.
I tomuto titulu tleskám a těším se na další!

31.03.2022 5 z 5

Bolest neutopíš Bolest neutopíš Renata Šindelářová

"Chápal, jak je důležité se radovat z každé hezké vteřiny, při které se povede zapomenout na svá trápení. Jen škoda, že na tohle většina lidí přijde, až když je pozdě. Všichni bychom měli nejdřív zestárnout, zmoudřet a pak s tím vším, co jsme se naučili, se teprve narodit."

Nevěděla jsem, co od knihy očekávat, jelikož jsem autorku do této doby vůbec neznala. Nakonec jsem dostala reálny příběh ze života, který moc ráda doporučuji.

04.03.2022 5 z 5

Cesta do blikajícího pekla Cesta do blikajícího pekla Šárka Andrlová

"Dno je dobrý na to, aby sis ho prohlíd!"

Tak tohle byla síla, od které se dalo jen těžko odtrhnout. Chvílemi máte chuť s hlavní hrdinkou zatřást, abyste jí o pár stránek dál drželi palce. Prostě s ní prožíváte celé to šílené blikající peklo..
Doufám, že nejde o jediný literární počin autorky, protože styl psaní mě opravdu hodně bavil.

15.02.2022 5 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

"Je zvláštní, jak málo někdy známe lidi, které potkáváme celá léta."

Fajn odpočinková kniha, u které vypnete, což se rozhodně počítá ;)

09.02.2022 4 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

"Snažit se dělat, co po mně chtějí všichni ostatní, vede jenom k trápení."

Autorku mám ráda a na její nejnovější knihu jsem se proto těšila. Jen se mě, i navzdory vážným tématům v ději, nedotkla tolik, kolik bych očekávala.

22.01.2022 4 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

"Život neběží podle toho, jak člověk předpokládá. Život si dělá, co chce, navzdory veškerým očekáváním."

Mé první setkání s autorkou a hned se jedná o originální příběh. Na málo stránkách dostanete hodně silný příběh.

18.01.2022 5 z 5

Deníček psychiatričky Deníček psychiatričky Anna Moricová

"Někdy když mám pocit, že se nic neděje, zavřu oči a představuju si vlak. Lesy, pole, vesnice.
Cestu, kterou jsem urazila. Každý hrbol, prohlubeň, každé těžké nadechnutí.
A jsem pyšná.
Že jsem, kde jsem.
Že jdu pořád dál. I když to někdy není snadný.
Že i když se leknu a zůstanu stát, neutíkám zpátky.
Občas jen tohle stačí.
Stát a neutíkat zpátky."

Přiznám se, že jsem blok do doby, než se mi do rukou dostala tato kniha, vůbec neznala. A je to škoda. Protože je tak krásně ze života. Milá, vtipná, poučná i vedoucí k zamyšlení.
Za mě veliká spokojenost! :)

30.12.2021 5 z 5

Nelituju Nelituju Lenka Sadílková

"Věci, co se člověku za život přihodí, zanechávají rány. Některé jsou hluboké, některé mělčí, ale jsou. Hojí se jizvou, která nikdy nenahradí to, co bylo předtím. Někdy se jizva zanítí, nebo se nezahojí správně a bolest se znovu ozve a opět člověku připomene, co se stalo."

Příběh a zpracování nebylo špatné.. takový oddechový dívčí románek s vážnější dějovou linkou. Ale na to, jak je kniha tenoučká, tam na můj vkus bylo až moc nevěrohodných náhodných setkání, sexu a pravidel :)

29.12.2021 3 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

"Kolik soudů dennodenně vynášíme na základě naprosto scestného vnímání reality?"

Kniha se čte téměř sama, děj ubíhá, ani nevíte jak. Co mě už tolik neuchvátilo, je závěr, za ten bohužel musím jednu hvězdičku vzít.

26.12.2021 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

"Dokud člověk žije, měl by víc riskovat."

Kniha nebyla špatná, ale tak nějak mám pocit, že již za pár týdnů nebudu vědět, o čem vůbec byla. Abych byla upřímná, nic ve mně nezanechala.

08.12.2021 3 z 5

První chyba První chyba Sandie Jones

"Důvěra je zvláštní věc. Tak dlouho trvá, než se vybuduje, ale ve vteřině se rozpadne na kusy."

Nebylo to úplně špatné, ale abych řekla pravdu, nijak zvlášť jsem si z děje na zadek nesedla.

07.11.2021 3 z 5

Když běhá žena Když běhá žena Alexandra Heminsley

"Nejtěžším okamžikem běhu je zavázání tkaniček a odchod z domova. Jakmile jsi na trase, už toho nikdy nelituješ."

Skvělá knížka, která mě fakt bavila. Chápu, že nebude pro každého, ale pro každého běžce je určitě :)

27.10.2021 5 z 5

Ve stínu Ve stínu Kateřina Castañeda

"Je to dobře zařízeno, že děti nemají ani ponětí o světě dospělých. Ztratily by totiž veškeré iluze."

Příjemná, čtivá kniha ze současnosti. Ne všechny situace v ději mi sedly, ale tak to vlastně bývá i v životě ;)

25.09.2021 4 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

"Z hloubání nad minulostí nemůže vzejít nic dobrého."

Skvělá kniha, jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla a určitě doporučuji všem!

15.08.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

"Jak rychle se věci mění. Jak ztřeštěný a nepředvídatelný je život. Jako cirkus - nebezpečné akrobatické kousky a lidi, kteří se schovávají za klaunskou maskou. Jak málo ho můžeme ovlivňovat; tolik toho je mimo naši kontrolu."

Upřímně, u knihy Její konec mě chytl opravdu až konec. Příběh jsem četla poměrně dlouho, úplně mě nezaujalo ustavičné omílání myšlenkových pochodů postav kolem toho samého dokola.
Ale závěr, tak ten se autorce povedl.

08.07.2021 3 z 5

Místa, kde jsem plakala Místa, kde jsem plakala Holly Bourne

"Všichni máme jizvy a šrámy, které si neustále nosíme s sebou. Každou noc se choulíme v posteli s duchy bolestných vzpomínek - necháme je, aby se nám proháněli hlavou, nedokážeme se upokojit a vzpamatovat, protože nedokážeme pochopit tu strašnou věc, co se nám stala, pochopit, proč nám připadá tak nemožné se s ní vyrovnat. Bolest nemůžeš zahnat silou vůle, odejde, až když je na to správná chvíle. Bolest je jako otravný host na večírku, většinou si dává hodně, hodně načas. A ty mezitím nemůžeš dělat nic, jen ji s sebou nosit, dokud nenastane chvíle ji vypustit do světa. Ale pochopit svoji bolest - vědět, proč ji cítíš, proč se jí nemůžeš zbavit - aspoň trochu pomáhá to břímě nést."

Tak tohle byla hodně silná kniha... Ani nenacházím slova, jak moc mě dostala.
Je pro každého, kdo měl někdy rozdupané srdce na milion kousků. A je úplně jedno, že nejste cílovka, stejně jako já, protože zlomené srdce není limitováno věkem.
Přečtěte si ji, stojí rozhodně za to!

09.05.2021 5 z 5

Jizvy jako křídla Jizvy jako křídla Erin Stewart

"Jít vpřed neznamená zapomenout. Znamená to jen pustit se bolesti a nechat ji za sebou."

Nádherná kniha, Avu si nejde nezamilovat. Rozhodně jde o příběh s přesahem a hlubokými myšlenkami.

18.04.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

"Nikdo jí přece nemůže zničit život jen tím, že se rozhodl z něj odejít. Ten život jí zůstal, rozhoduje si o něm sama a je jen na ní, co s ním udělá."

Mé první setkání s autorkou. Nebylo špatné, kniha je čtivá a zajímavá. Ale že bych vyloženě hltala stránku za stránkou a byla nedočkavá rozuzlení, se bohužel říct nedá, což mě u detektivky celkem mrzí.

27.03.2021 3 z 5