Pavlína2019 Pavlína2019 komentáře u knih

Závěj Závěj C. J. Tudor

Pro mě velké překvapení. U oblíbených autorů nezjišťuji, o čem další kniha bude.
Zde jsem nečekala sci-fi apokalypsu s občas až nechutnými popisy, což mě udivilo.
Ale budiž.
Víc mě trochu zaskočil časový zvrat v ději, to jsem se musela v daném momentu víc zamyslet. :-)
Ale nápad zajímavý, o tom není pochyb. Jen asi pro určitou skupinu čtenářů….

11.06.2024 2 z 5

Smrt čeká za rohem Smrt čeká za rohem Tess Gerritsen

Bohužel - jako Běh o život, tato kniha mě vůbec nenadchla. Začala pro mě slibně, ale po první řádcích, které mě zajímaly, se vše stalo jakousi červenou knihovnou a opravdu mě to nebavilo. Takže začátek a konec a mám hotovo. Autorku mám jinak ráda, četla jsem mnoho knih, některé se mi líbily velice, některé méně. Je zde poznat, že je to starší kniha. Ale čtenáře nechci odradit, někomu zamilovanější knihy nevadí, moje gusto to ale úplně nebylo. Posuďte sami.

07.06.2024 1 z 5

Smrt u zavěšený skály Smrt u zavěšený skály Gregg Dunnett

Mě se prostě líbí, jak autor píše. Je to pro mě jeho druhá kniha. A opět jsem spokojená, velmi dobře se čte, možná i úsměvně tím, že je z pohledu mladých lidí. A také mě hodně překvapila. Je pravda, že se píše hodně o surfování, čemuž vůbec nerozumím, ale nevadí, aspoň jsem se něco dozvěděla. V každém případě - vždycky jsem se těšila na další čtení. Je pravda, že konec bych si odpustila, bohatě by mi stačil ne tak komplikovaný. Ale za dovětek jsem ráda, trošku mi napověděl. Rozhodně doporučuji – zajímavá věc.

05.06.2024 5 z 5

Přej si opatrně Přej si opatrně Hallie Ephron

Výborně napsaná kniha. Jsem moc spokojená, hrozně mě bavila a nemohla jsem se odtrhnout. Napínavá, dobře a zajímavě napsaná, nemám co vytknout. Pouze snad to, že ke konci jsem už byla pořádně napnutá a nedočkavá, jak to dopadne. Výjimečně už jsem tušila a poněkud se i strefila. Ale to vůbec nevadí. Čtení jsem si moc užila a těším se na nějakou další knihu. Určitě doporučuji.

31.05.2024 5 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Super, jsem moc spokojená, kniha mě ohromně bavila. Musím ale přiznat, že hlavní hrdinka Neve je opravdu příšerné povahy, to se musí uznat. :-) To ale na věci nic nemění, kniha je super. Rozhodně doporučuji!

29.05.2024 5 z 5

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

Moc pěkná kniha. Napínavá, poutavě napsaná. Příběh je ale také smutný a citlivě vyprávěný. Tento pan autor je pro mě příjemným odskokem od mých běžně čtených drsnějších thrillerů a je to moc příjemná změna. Určitě doporučuji.

27.05.2024 5 z 5

Kam se poděla Kam se poděla Amber Garza

Výborné. Kniha mě moc bavila, užila jsem si a těšila jsem se na každé další čtení. Napínavé a zajímavé a nakonec vše jinak, tak to mám ráda. Rozhodně doporučuji.

23.05.2024 5 z 5

Než zmizela Než zmizela Lisa Gardner

Takže škoda, tohle mi vůbec nesedlo. Vydržela jsem čtvrtinu a zbytek jsem přeskákala. Nenašla jsem se ani v tématu, ani ve způsobu psaní – strašně rozvláčné a obsáhlé. Pro mě příliš namáhavé. Bod dávám za zvláštní “vyšetřovatelku. Ačkoli i neustálé opakování tématu alkoholismu mě opravdu nebavilo. Takže pro tentokrát bohužel…

21.05.2024 1 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Konečně se dostávám k hodnocení. Až teď, protože jsem o knize celkem dlouho uvažovala.

Hodnotím jednoznačně plným počtem, přečetla jsem ji za jeden den, jsem ohromně spokojená.

Napínavá, výborně napsaná a děj mě moc bavil – zase úplně něco jiného, než jsem četla.

Pana autora mám velmi ráda. Takže v každém případě doporučuji!

No a hlavně další věc, o které jsem hodně uvažovala – jsou filmy, které se v textu hodně objevují. Velmi obdivuji autora za jeho rozhled a inteligenci. A také za píli, s jakou se připravoval na psaní této knihy.

Tím myslím to, že shlédnul tolik hororů. Můj šálek kávy to není, dívat se na ně nikdy nebudu.
Ale nesouhlasím s hodnoceními, které knihu odsuzují, že je zde násilí a brutalita. Vždyť autor o nich jen píše v ději knihy, násilí přímo v knize nijak příliš nepopisuje.

Ležela mi v hlavě, zda M. Delacroix skutečně existoval, nejspíš asi ano, když jsou jeho filmy uvedené v soupisu 150 filmů na konci knihy. To mi opravdu leželo v hlavě. A právě to jsem si dohledávala. To jen tak na okraj, co mě zajímalo kromě děje knihy.
Takže - určitě si ji přečtěte.

18.05.2024 5 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Naprosto vynikající čtení. Jsem ohromně spokojená, zbytečné něco dodávat. Napínavé, překvapivé, nemohla jsem přestat číst. Rozhodně všem doporučuji. Určitě si knihu přečtěte!

16.05.2024 5 z 5

Tiché hlasy Tiché hlasy Patricia Gibney

Výborný díl!
Některé mi přišly z různých důvodů slabší.
Ale s tímto jsem spokojená - čtivé, napínavé, se zajímavou zápletkou. Jedinou výtkou je snad to, že mi poněkud vadí to, jak s Boydem Lottie hovoří, myslím, že její poznámky jsou moc a jeho trpělivost bezbřehá. :-) Ale to jen na okraj.
V každém případě i tento díl, jakož i celou sérii, určitě doporučuji.

15.05.2024 5 z 5

Ještě jedna lež Ještě jedna lež J. M. Winchester (p)

Výborné čtení. To mě hromsky bavilo. :-) Úplně jsem se pokaždé na knihu těšila. Takové napětí - pořád člověk neví, na čem vlastně je. To bylo moje gusto a vřele doporučuji!

10.05.2024 5 z 5

Sráz Sráz Lucy Goacher

Nedočteno. Strašně složitě a nepřitažlivě napsáno. Stále dokola nějaké výčitky. Sociální sítě a podobné věci, o tom mě číst nebaví. Do čtení jsem se musela vyloženě nutit. Ani zápletka, jak se nakonec ukázalo, nic moc. Za mě bohužel ne.

07.05.2024 odpad!

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Výborná kniha, moc mě bavilo ji číst. Mám hrozně ráda náhledy do minulosti a dávná tajemství. Jsem rozhodně spokojena. Ačkoli konec mě poněkud zklamal, ale to se nedá nic dělat. Také závěr knihy mi přišel trochu unáhlený - ale kdo ví, možná bude pokračování? Určitě doporučuji.

02.05.2024 5 z 5

Malá lhářka Malá lhářka Lisa Ballantyne

Rozhodně plný počet bodů. Jsem spokojená, kniha se mi četla moc dobře. Na podobné téma jsem již narazila, ale vůbec nevadí. Zde je to zase něco jiného. Podané poutavě, z pohledu různých osob, to mám ráda, myslím, že sympatické vám moc nebudou. Ačkoli je téma velmi nepříjemné. Bohužel ale patří k životu lidí, jakkoli je to nepochopitelné. Navíc je kniha napsaná čtivě a napínavě, ne prvoplánově. Určitě si na ni najděte čas, doporučuji.

28.04.2024 5 z 5

Sousedská ruleta Sousedská ruleta Mattias Edvardsson

Výborná kniha, moc dobře se mi četla. Krátké, jasné kapitoly, lehké, zajímavé čtení. Jsem spokojena. Thriller, řekla bych tak trochu až na zajímavém konci. Spíš psychologický román. Já určitě doporučuji.

26.04.2024 5 z 5

Sídlo smutku Sídlo smutku Gail Godwin

Krásná kniha! A to především. Takže zásadně nesouhlasím s nízkými hodnoceními. Ale podotýkám, že duchařská je skutečně jen velmi okrajově. Což mi právě vyhovuje, na to úplně nejsem. Takže, když to shrnu: kniha se mi četla velmi lehce, sama, čas u ní příjemně plynul. Je v ní dojemnost, pochopení, a to v různých oblastech života a moudrost. Příběh je to krásný a citlivý, popisující několik desetiletí. Ale také jsem se několikrát pobavila a usmála! Zářný příklad toho, kdy rozhodně nedat na hodnocení. Pokud si chcete přečíst pěkný příběh a nevadí, že se u něj zrovna nebudete klepat hrůzou z duchů - rozhodně do toho….

23.04.2024 5 z 5

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Super, jsem spokojená. Kniha se mi moc líbila. Byla napínavá a zajímavě napsaná. Také možná proto, že je psaná z pohledu dítěte, a to zvláštního. Trochu se nabízí, že nedopadne tak, jak je nám nabízeno. Zcela vyjímečně jsem na částečný závěr přišla. Určitě si přečtu autorovu další knihu a tuto doporučuji.

20.04.2024 5 z 5

Zmizelí Zmizelí Sibel Hodge

Opravdu sto lidí, sto chutí. Já nejspíš další knihu od autorky už číst nebudu. Navnadila mě obálka a téma knihy. Ale vůbec mi nesedí, jak píše. Bohužel mi připadá, že je to jak pro děti ze školky. Tak plytké, nezáživné, nenápadité a jednoduché psaní, to jsem dlouho neviděla. Ještě že jsou knihy tak krátké. A možná v tom je problém, prakticky nic, co stojí za to, není pořádně rozepsáno a rozvinuto. Co vyšetří jeden, na další stránce vyšetří to stejné i druhý a omílá se stále dokola. Pro čtenáře např. Nesbö, Minier a podobně, je to k neuvěření. Minulá kniha nebyla také opravdu nic moc a zde: hodný, zlý a pitomý…. Do toho fúze a převrat v Africe, to snad ne. Už ze začátku jsem převracela oči nad některými úvahami a činy hlavní hrdinky. A od půlky jsem knihu jen přeskákala. Už jsem to prostě nezvládla. Bohužel nedoporučuji.

17.04.2024 1 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Super, jsem spokojená. Moc příjemné čtení, pro mě třetí kniha tohoto autora, mě nezklamala a ve čtení budu i pokračovat. Píše mile, zajímavě i napínavě. Doporučuji.

15.04.2024 4 z 5