Než zmizela

Než zmizela https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498287/bmid_nez-zmizela-tl7-498287.jpg 4 39 10

Frankie Elkin série

1. díl

Frankie Elkinová je průměrná žena středního věku, vyléčená alkoholička, která má víc výčitek než majetku. Svůj život však tráví tím, co nikdo jiný nedělá – hledáním pohřešovaných lidí, s jejichž nalezením si policie neví rady, případně se případům nevěnuje tak, jak by měla. Nový případ ji zavede do Mattapanu, bostonské čtvrti s drsnou pověstí. Pátrá po Angelique Badeauové, haitské dívce, která před několika měsíci zmizela. Frankie se setká s odporem bostonské policie i obezřetné rodiny pohřešované a pochopí, že je na to sama. Brzy navíc zjistí, že klade otázky, na které někdo nechce znát odpovědi. Frankie se však nezastaví před ničím, aby zjistila pravdu. Na motivy knihy vznikne televizní seriál s Hilary Swank v hlavní roli.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Before She Disappeared , 2021

Janaves
24.03.2024 4 z 5

Nebylo to špatné , snad bude pokračování.

čef
15.03.2024 5 z 5

Velmi zajímavý příběh párání po zmizelé dívce amatérskou hledačkou ztracených. Sama je alkoholik v léčení AA, policie jí moc nepřeje a okolí je plné hajzlů z různých gangů. Také pracuje na baru a s lidmi ve vykřičené čtvrti Bostonu to naštěstí umí. Je to takový kříženec mezi Jackem Reacherem a Harry Holem, čtenáři dobrodružné a krimi literatury tedy již vědí, že je to kniha, po které pasou.

beruska
11.03.2024 4 z 5

Příběh se mi líbil.... Především díky hlavní hrdince Frankie, která je skvělá :) ...
Jen jednu hvězdičku ubírám za prostředí, ve kterém vyšetřování probíhá...
Ale ráda si přečtu další díl s touto vyšetřovatelkou, která jedná na vlastní pěst... Pokud u nás vyjde :) ...

Olous1
25.02.2024 2 z 5

Nic moc. Tak tuto sérii dál číst nebudu. Vůbec mě to nenadchlo. Velmi rozvláčné,utahané. Ale určitě si své příznivce najde.65%.

cleopatra11
05.02.2024 3 z 5

Nic, co by mě nadchlo..toto prostředí, ve kterém je posazený, mě nějak neuchvacuje.

Evuše
30.01.2024 4 z 5

Kniha je napsána v rychlém tempu a udržuje čtenáře v napětí až do samotného konce.
Frankie Elkinová je komplexní postava, která má své silné i slabé stránky. Je odhodlaná pomoci Angelique, ale zároveň se musí vypořádat se svou vlastní minulostí.
Kniha má však i několik drobných nedostatků. Některé postavy jsou poněkud ploché a jejich motivy nejsou vždy jasné. Navíc se kniha místy až příliš soustředí na detaily vyšetřování a ztrácí tak na spádu a obsahuje několik klišovitých zápletek.

Pípasek
17.01.2024 5 z 5

Každý autor má jiný styl, buď Vám sedí nebo ne. Mně osobně v žádném případě autorka nezklamala

Katuska88
14.01.2024 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a byla jsem dost překvapená, kolik jí toho v ČR už vyšlo. Na knize mne prvotně zaujalo to, že se chystá její zfilmování.
Po přečtení knihu hodnotím kladně, líbila se mi zápletka a nestandardní vyšetřování vedené úplně jiným způsobem. Byla jsem zvědavá, jak autorka příběh pojme. Já jsem spokojená. Jsem překvapená zatím poměrně nízkým hodnocením. Čekala bych víc. (Aktuálně 77%)

iška
09.01.2024 3 z 5

Zajímavá zápletka. Nebylo to špatné, ale taky to nebylo tak nějak úplně ono.

kneslova
27.12.2023 5 z 5

Tohle je moje oblíbená autorka, tahle kniha není z těch úplně top, ale porad je dost dobrá

Lisa Gardner
americká, 1956