PAVEL917 PAVEL917 komentáře u knih

Věčná válka Věčná válka Joe Haldeman

Skvělé, skvělé, skvělé. Nejlepší komiks co jsem četl :-)

03.07.2023

Aldebaran Aldebaran Leo (p)

Úplně skvělý komiks. Napínavý děj, krásně graficky zpracováno. Z velice neobvyklé fauny na Aldebaranu jsem byl zcela unesen :-) Přečetl jsem už ho nejméně 3x. Veliká škoda, že pokračování - Betelgeuze, Antares a Přeživší jsem si musel koupit v polštině. Rovněž doporučuji. Dá se tomu dost dobře rozumět. Polská vydání jsou vázaná a stojí méně než brožovaný Aldebaran. Záhada,co? Za mě rozhodně 100 procent

16.01.2023

Matka Matka Jeff Lemire

Přesvědčen pochvalnými komentáři jsem si komiks Matka zakoupil, ale byl jsem velice zklamán. Připadalo mi, že se v něm celkem nic nedělo a ještě k tomu zcela chybělo nějaké rozuzlení. Graficky taky dost slabé. Když to tedy shrnu - za mně vyhozené peníze. Když to srovnám třeba s komiksem Aldebaran nebo Věčná válka, tak těm to nesahalo ani po paty.

16.01.2023

Predátoři Predátoři Miroslav Žamboch

Mě se to líbilo. Děj měl spád a byl v celku dost napínavý. A kromě toho mám rád dinosaury :-) Konec byl sice nic moc, ale to ani nevadilo.

11.03.2021 4 z 5

Útok na Buchanan Útok na Buchanan Rick Shelley

Přečíst se to dalo. Chvilkami jsem byl i napnutý, ale celkově vážně nic moc. Žádný originální nápad, ani lepší popis bojových scén. Zkrátka průměrné čtení do vlaku.

10.03.2021 2 z 5

Kolejmoří Kolejmoří China Miéville

Parádní sci-fi knížka. Už sem jí četl nejméně 4 x a pořád se bavím. Možná je to i tím, že mám moc rád vláčky i dobrodružné romány :-)

Vertikal Vertikal Rafał Kosik

V podstatě souhlasím s ostatními komentáři. Ze začátku dobrá sci-fi. originální nápad a spousta tajemství. Ty se však dle mého mínění zrovna moc nevysvětlila a konec už jsem vůbec nějak nepobral. Přesto mě kniha v podstatě celkem bavila a přečetl jsem jí ještě podruhé, ale o mocí víc jsem toho nepochopil. Proto dávám maximálně 3 hvězdy.

07.03.2021 2 z 5

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Pro mě to byla 1. kniha od Mievilla a byl jsem mile překvapen. Děj byl sice poněkud delší a zamotaný (občas jsem se musel trochu vrátit) ale vše vyvážili originální nápady a napínavost děje. Za mě fakt dobrý a dávám plný počet bodů.

Město & město Město & město China Miéville

Tahle fantasy detektivka mě vážně moc bavila. Úžasný nápad a skvěle propracovaná zápletka. Někdy bylo maličko těžší si vše umět úplně představit, ale vůbec to nevadilo. Za mě ještě lepší než Nádraží Perdido nebo Jizva.

Meče v mlze Meče v mlze Fritz Leiber

Souhlasím. Vyšly pouze 3 knihy a další už ne. To je vážně velká škoda, protože se jedná, podle mně, o jedny z nejlepších fantasy povídek, které byly napsány.

05.03.2021

Pole potupy Pole potupy David Weber

Jako přechozí díly opět skvělé- Přečteno za jeden večer. Zatím žádná sestupná tendence. Doporučuji !!!!!!!!

24.02.2021 5 z 5

Čest královny Čest královny David Weber

Úplně perfektní. Byl jsem nadšen.

24.02.2021 5 z 5

Darwinie Darwinie Robert Charles Wilson

Na knihu jsem se po přečtení Chronolitů moc těšil, ale přišlo to známé cimrmanovské - prvky napětí se střídaly s prvky zklamání a těch bylo o dost víc. Takže vážně slabota.

21.02.2021 1 z 5

Chronolity Chronolity Robert Charles Wilson

Vcelku dost dobrá SF. Přečetl jsem ji téměř na jeden zátah a bavila mě. Ne úplně vše jsem na 100 procent pobral, ale nevadilo mi to. Četl jsem ji 2 x a na podruhé to bylo ještě lepší.

21.02.2021 4 z 5

Hvězdný příliv Hvězdný příliv David Brin

Skvělá, úplně dokonalé kniha. Rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších SF vůbec. Nedá se od ní odtrhnou od začátku až do konce.

Meče a čertoviny Meče a čertoviny Fritz Leiber

Skvělá kniha, stejně jako další dvě od Leibera u nás vydané. Příběhy jsou napínavé, vtipné a výborně se čtou. Maximální spokojenost

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Podle mého mínění jde o dobrou fantasy knihu. Při četbě jsem se bavil i když je místy maličko ukecaná. Fritz Leiber to není, ale mě se líbila. V každém případě ji doporučuji.

Jejich moře Jejich moře James L. Cambias

Skvělá kniha. Výborně vykreslený mimozemský život v mrazivé hlubině. Napínavá a svižná kniha. Čte se jedním dechem. Už jsem ji přečetl 2 x a za čas si jí klidně dám znovu.

21.02.2021

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Nemohu si pomoci. Pro mě naprostá ptákovina. Nebyl jsem schopen přelouskat ani 1. díl a to jsem vážně přečetl ledacos. Nepochopitelné chování nějaké Pinkrtýny (ani nevím co vlastně byla zač) mě naprosto odrovnalo. Vracím se pokorně zpět k Honor Harrington :-)

21.02.2021 odpad!

Stanice Bazilišek Stanice Bazilišek David Weber

První díl série a naprosto skvělý. Tím jsem začal a dodnes hltám vše o Honor.

21.02.2021 odpad!