Kolejmoří

Vydejte se do Kolejmoří, na epickou cestu pro dobrodruhy každého věku. Šam ap Súrap z vlaku Médés se s úžasem účastní svého prvního lovu na krtka. Gigantická šelma vyrazí ze země, lovci na ni zamíří harpunami, odehraje se strhující souboj, jenž je zkázou jedné strany & triumfem té druhé. Ale ať jsou cesty po nekonečných tratích ko...celý text

Vydejte se do Kolejmoří, na epickou cestu pro dobrodruhy každého věku. Šam ap Súrap z vlaku Médés se s úžasem účastní svého prvního lovu na krtka. Gigantická šelma vyrazí ze země, lovci na ni zamíří harpunami, odehraje se strhující souboj, jenž je zkázou jedné strany & triumfem té druhé. Ale ať jsou cesty po nekonečných tratích kolejmoří sebeúchvatnější, Šam se nedokáže zbavit pocitu, že život mu může nabídnout i něco víc. Třebaže kapitánka jeho vlaku myslí pouze na dopadení nažloutlého krtka, jemuž se žene v patách od chvíle, kdy ji před léty připravil o ruku. Když Médés na výpravě narazí na zdemolovaný vlak, vrak se zpočátku jeví jako vítané rozptýlení. Nicméně jistá nepředstavitelná věc, kterou Šam v trosce objeví, ho vzápětí dovede do situací, jež by nejspíš oželel. Zanedlouho se sám stává štvanou zvěří, po níž pátrají piráti, vlakaři, netvoři & kdovíkdo ještě. Změna patrně nečeká jen Šamův život, dočká se jí možná celé kolejmoří...
-- 1. vydání.

-- zdroj: www.legie.info -- méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/15_/156582/kolejmori-95Y-156582.jpg 4.250
Originální název:

Railsea

Žánr:
Romány, Sci-fi a fantasy
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2012 ...více
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
Nejprve se musíte přihlásit.
Chmur02.09.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Miéville ve vynikající formě. Tohoto spisovatele můžete považovat za naprostého blázna, nebo naopak geniálního vypravěče s neskutečnou fantazií. Já se přikláním k druhé straně. Kolejmoří nedosahuje kvalit Perdida nebo Jizvy, ale i tak to stojí za přečtení.

petaSk01.06.2014Hodnocení knihy 5 z 5

New Weird a vlaky. Lepší spojení neznám. China M. se inspiroval příběhem o Mobydickovi, ze kterého učinil jen doplněk jiného velkolepého příběhu. Podivnosti světa Kolejmoří popsané skvěle šíleným Miévillem a jeho brilantním jazykem. Jeho fantazie a um vypravěčství nezná hranic. Vedle Nádraží Perdida a Jizvy pro mě stejně skvostný román tohoto autora.

Muflonius24.04.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Miéville se pustil do epiky inspirované Bílou velerybou pana Melvilla. Je podobnost jmen náhodná? Kdo ví. Každopádně, když ještě přidal Strugackých Piknik u cesty a vlastní imaginaci a všechno pořádně přikořenil sugestivním vyprávěním, vznikla velmi příjemná kniha.

A to & místo anglického spojky and v originále. Ze začátku nepříjemné, pak si člověk zvykne a za okamžik zjistí, co za tím vězí. V ten okamžik jsem se mu musel obdivovat. Smekám klobouk a teším se na další jeho knihu.

Eslem05.03.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasné dobrodružství na vlnách Kolejmoří. Doporučuju číst ve vlaku :)

borknagar27.08.2013Hodnocení knihy 4 z 5

Skvěle napsané, napínavé, hravé a neuvěřitelné..... Miéville má fantazii na rozdávání a zde to opětovně potvrzuje. Super je též obálka knihy, která se více než povedla.....

Lamanai22.05.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Po zklamání z Ambasadova jsem si říkal, jestli jsem neudělal chybu, když jsem si vyžádal recenzní výtisk. Ale neudělal! Naopak! Narozdíl od chladné, odtažité Avice z Ambasadova vám Šam ap Súrap rychle přiroste k srdci. Tempo příběhu nebrzdí přehnané intelektuálské úvahy, ale rozhodně nejde jen o dobrodružné vyprávění bez hloubky. China Miéville navíc našel hravou polohu, která mu sekne. Budete se náramně bavit a rozhodně vám k tomu nemusí být -náct, i když je knížka orientována spíš na mládež.