Kolejmoří

Vydejte se do Kolejmoří, na epickou cestu pro dobrodruhy každého věku. Šam ap Súrap z vlaku Médés se s úžasem účastní svého prvního lovu na krtka. Gigantická šelma vyrazí ze země, lovci na ni zamíří harpunami, odehraje se strhující souboj, jenž je zkázou jedné strany & triumfem té druhé. Ale ať jsou cesty po nekonečných tratích ko...celý text

Vydejte se do Kolejmoří, na epickou cestu pro dobrodruhy každého věku. Šam ap Súrap z vlaku Médés se s úžasem účastní svého prvního lovu na krtka. Gigantická šelma vyrazí ze země, lovci na ni zamíří harpunami, odehraje se strhující souboj, jenž je zkázou jedné strany & triumfem té druhé. Ale ať jsou cesty po nekonečných tratích kolejmoří sebeúchvatnější, Šam se nedokáže zbavit pocitu, že život mu může nabídnout i něco víc. Třebaže kapitánka jeho vlaku myslí pouze na dopadení nažloutlého krtka, jemuž se žene v patách od chvíle, kdy ji před léty připravil o ruku. Když Médés na výpravě narazí na zdemolovaný vlak, vrak se zpočátku jeví jako vítané rozptýlení. Nicméně jistá nepředstavitelná věc, kterou Šam v trosce objeví, ho vzápětí dovede do situací, jež by nejspíš oželel. Zanedlouho se sám stává štvanou zvěří, po níž pátrají piráti, vlakaři, netvoři & kdovíkdo ještě. Změna patrně nečeká jen Šamův život, dočká se jí možná celé kolejmoří...
-- 1. vydání.

-- zdroj: www.legie.info -- méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/15_/156582/kolejmori-95Y-156582.jpg 4.252
Originální název:

Railsea

Žánr:
Romány, Sci-fi a fantasy
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2012 ...více
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
Chmur
02. září

Miéville ve vynikající formě. Tohoto spisovatele můžete považovat za naprostého blázna, nebo naopak geniálního vypravěče s neskutečnou fantazií. Já se přikláním k druhé straně. Kolejmoří nedosahuje kvalit Perdida nebo Jizvy, ale i tak to stojí za přečtení.

petaSk
01.06.2014

New Weird a vlaky. Lepší spojení neznám. China M. se inspiroval příběhem o Mobydickovi, ze kterého učinil jen doplněk jiného velkolepého příběhu. Podivnosti světa Kolejmoří popsané skvěle šíleným Miévillem a jeho brilantním jazykem. Jeho fantazie a um vypravěčství nezná hranic. Vedle Nádraží Perdida a Jizvy pro mě stejně skvostný román tohoto autora.

Muflonius
24.04.2014

Miéville se pustil do epiky inspirované Bílou velerybou pana Melvilla. Je podobnost jmen náhodná? Kdo ví. Každopádně, když ještě přidal Strugackých Piknik u cesty a vlastní imaginaci a všechno pořádně přikořenil sugestivním vyprávěním, vznikla velmi příjemná kniha.

A to & místo anglického spojky and v originále. Ze začátku nepříjemné, pak si člověk zvykne a za okamžik zjistí, co za tím vězí. V ten okamžik jsem se mu musel obdivovat. Smekám klobouk a teším se na další jeho knihu.

Eslem
05.03.2014

Úžasné dobrodružství na vlnách Kolejmoří. Doporučuju číst ve vlaku :)

borknagar
27.08.2013

Skvěle napsané, napínavé, hravé a neuvěřitelné..... Miéville má fantazii na rozdávání a zde to opětovně potvrzuje. Super je též obálka knihy, která se více než povedla.....

Lamanai
22.05.2013

Po zklamání z Ambasadova jsem si říkal, jestli jsem neudělal chybu, když jsem si vyžádal recenzní výtisk. Ale neudělal! Naopak! Narozdíl od chladné, odtažité Avice z Ambasadova vám Šam ap Súrap rychle přiroste k srdci. Tempo příběhu nebrzdí přehnané intelektuálské úvahy, ale rozhodně nejde jen o dobrodružné vyprávění bez hloubky. China Miéville navíc našel hravou polohu, která mu sekne. Budete se náramně bavit a rozhodně vám k tomu nemusí být -náct, i když je knížka orientována spíš na mládež.