Pavčule Pavčule komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje první kniha od paní Mornštajnové a nezklamala . A ta dobrota na titulce je jen třešnička na dortu , mňam :D .

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Před pár lety jsem neměla o nějakých bohyních vůbec tušení . Knížku jsem přečetla jedním dechem a děkuju paní spisovatelce,že toto téma přenesla do podvědomí více lidí .

23.05.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásně smutná knížka plná naděje , nezbývá než dát plný počet hvězdiček .

05.03.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Není to moje první kniha o životě v KLDR , takže už jsem mnohé znala a nebyl to zase takový šok, ale patří k těm nejzdařilejším . Forma rozhovorů mi sedla - zpovídaní mi díky tomu byli bližší . Co dodat ? Buďme rádi, že žijeme tak, jak žijeme .

21.05.2023 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

King je stále ve stejné formě a to je sakra dobře . Hlavní hvězda příběhu pro mě bezpochyby Radar - držíte jí palce , obdivujete jí za statečnost a věrnost . Po celou dobu jsem měla chuť se s ní pomazlit a i kvůli ní mě hnala touha knížku dočíst co nejrychleji - abych zjistila , jak to s ní dopadne .

20.02.2024 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Moje první setkání s autorkou a musím říct, že rozhodně ne poslední . Po našich detektivkách skoro vůbec nesahám a tento příběh mě vtáhnul do děje . Velmi sympatická dvojice policistů , atmosféra . Snad jen konec by mohl být trochu jiný , ale někdy to není na škodu .

19.02.2024 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Druhá světová válka trochu jinak .Několikatýdenní jízda vlakem do tábora byla popsána opravdu realisticky a děsivě .

16.08.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Moje první setkání s autorkou . Trochu jsem se bála toho,že je to pro dospívající , ale nakonec to bylo hodně dobré . Nejvíc se mi líbila ta proměna z puberťačky Lily k velmi rozumné ženě . Konec dobrý, všechno dobré .

27.10.2022 5 z 5

Modrý dom Modrý dom Táňa Keleová-Vasilková

Jedna z mých prvních . Je to dávno, ale pamatuju si ten pocit dodnes , zima, útulno a laskavá stará paní . Není co vytknout . Příběh zahřeje na duši.

12.05.2021 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Pro mě neznámý příběh komunismu v Rumunsku . Místy mi doslova běhal mráz po zádech a to hlavně při výsleších , kterým se musely podrobit i děti . Děsivé .

09.11.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Moje první setkání s autorkou a dopadlo na výbornou . Možná by to chtělo trochu méně té omáčky okolo a snesla bych trochu jiný závěr , ale celkově velmi slušné . Hlavní hrdina sympaťák a hlavně jsem si dokázala to, co jsem četla převést v hlavě do reálné podoby , což už se mi u knížky dlouho nestalo. Četla se pomalu a všechno bylo takové hutné ,ale pomalejší tempo na kvalitě neubralo , naopak .

07.01.2023 5 z 5

Moje první knížka od autorky. O téhle dámě jsem nikdy předtím neslyšela. Za mě zajímavé čtení o jejím osudu. Nejvíce mě dojímaly kapitoly, kde prožívala stáří a vnímala, že už se její čas pomalu, ale jistě blíží ke konci.

02.06.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Moje první knížka od autorky a musím říct,že super . Zhltla jsem to prakticky za jeden den , musela jsem číst dál a dál . Napínavé, velmi dobře napsané . Určitě si obstarám i další příběhy s Josie .

01.11.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Za mě dvojka o něco lepší než první díl . Už se těším na třetí díl .

13.05.2021 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Kdysi dávno jsem to četla a tuším,že v poměrně nízkým věku . Nejdřív knížka a pak film . Sebralo mě to a co teprve film .

02.11.2021 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Taková fajn trhlá knížka. Výborně jsem se bavila. Odpočinková.Za mě plný počet hvězdiček.

02.09.2021 5 z 5

To To Stephen King

Knížka s nejvíce stránkama, co jsem kdy četla a rozhodně nelituju . King je king !

01.09.2021 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Autor vtipný , napsáno s nadheledem , přesně takhle by se o nás s handicapem mělo mluvit / psát bez patosu.

22.07.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Miluju pejsky a sama jednoho mám , ale knížku jsem četla jen jednou a stačilo. Ne snad z důvodu velkých emocí , ale nějak mi ten styl vyprávění nesednul . Hvěždička navíc za to, že se díky tomu dostaly do podvědomí útulky a že proběhla nějaká ta charita.

21.07.2021 4 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Pamatuju maminku , jak mi z ní četla :)