papaja papaja komentáře u knih

Host do domu Host do domu Jiří Wolker

Ač poezii v oblibě číst nemám, tuhle jsem si přečetla ráda a s chutí.
Kniha naprosto vypovídá o autorových pocitech a v jeho dílech je vidět rozvoj jeho osobnosti.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Útlá kniha, ke které jsem se dostala díky povinné literatuře, sice mi trvalo než jsem se začetla, ale celkový dojem z knihy mám dobrý.

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Další báječná kniha od báječného autora, a souhlasím s předešlým komentářem a ještě bych k tomu dodala "Kam se hrabe Disney!!!!"

Ferdův slabikář Ferdův slabikář Ondřej Sekora

Moje první knížka, kterou jsem si dobrovolně přečetla a velice ráda na ni vzpomínám. A jistě jsem si nemohla svou první knížku vybrat lépe (samozřejmě na doporučení maminky :) ).

01.12.2011 5 z 5

Velice propracovaný děj, napínavý příběh, napsaný formou deníku, což dokáže čtenáře opravdu vtáhnout do děje, vřele doporučuji! Je tomu už pár let, co jsem ji četla, ale je to jedna z knih, na kterou nelze zapomenout.

Teplouš Teplouš William Seward Burroughs

Velice zvláštní kniha, kterou podle mého ani nelze mít rád a myslím, že až moc plná pocitů autora, po přečtení jsem měla depresivní pocit a ani jsem nevěděla, jestli se mi to líbilo, nebo nelíbilo....proto neutrální 3 hvězdy

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Milá knížka, pohádkový příběh, který není pro děti. Příběh je přečtený za hodinu, ale dokázat vše pochopit trvá celý život..

01.12.2011 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Můj oblíbený autor, bezvadná knížka,plná emocí, citu, války, nenávisti a lidí bez budoucnosti, stojí za přečtení!

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Čtivé, napínavé, kniha mě velice zaujala, jen mi vadilo, že jsem měla knihu ve formátu A4, ale to je zase jiná věc :)

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Plno vtipů, ale nemohla jsem se začíst a neustále jsem ji odkládala, můj šálek čaje to nebyl

01.12.2011 2 z 5

Zapisovatelé otcovský lásky Zapisovatelé otcovský lásky Michal Viewegh

Kniha byla vtipná, celkem čtivá, nápad supr...ale jako nej knihu MV ani náhodou, průměr..

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

"Hrdý buď žes" je prostě nezapomenutelné a mě to naprosto vystihuje skutečnost, jak dítě vnímalo dobu komunismu..a také klobouk dolů před autorkou, která dokonale vystihla mluvu a myšlení malé holčičky!

23.11.2011 4 z 5

Hry Hry Friedrich Dürrenmatt

Ačkoli nemám moc v oblibě čtení divadelních her, byla jsem překvapena jak mě kniha chytla, kniha je vtipná, čtivá, nemohu jinak než 80%,.

23.11.2011 4 z 5

Co mi dluží dcera Co mi dluží dcera Betsy Howie

Příjemná oddychovka, žádné veledílo to není, ale kniha má své kouzlo díky humoru autorky, je zde taky dobrý popis egocentrické ženy, které se život obrátí naruby a díky tomu se vlastně stává celkem milým a společenským tvorem :)

23.11.2011 3 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Remarque je jednoznačně báječný autor, ovšem pokaždé, když od něj čtu nějakou knihu mám strach o všechny postavy, protože je "vrahem" svých postav, proto byla celkem příjemná změna, že mnoho postav tohoto příběhu přežilo a dá se říci, že příběh vlastně skončil dobře :)

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Celou knihu jsem nevěděla zda Doriana nenávidět či milovat, ale to byl jistě geniální záměr autora a když se nad tím zamyslím, tak by bylo jistě mnohem více zločinů, pokud by nehrozil trest ...

23.11.2011 5 z 5

Geniálně humorná knížka, velice čtivá, přesto jedno mínus mám a to, že pro ty kdo neumí německy přijdou o spoustu žertíků, ale musím přiznat, že při čtení jsem si stále představovala film, protože je až neuvěřitelné jak si sou postavy v knize a filmu podobné :)

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Kniha plná nebezpečných skrytých přirovnání a významů, chytlavá, čtivá a působí velice realisticky, těžko uvěřit že je celý příběh smyšlený.

26.03.2011 5 z 5

V botičkách od Diora V botičkách od Diora Petra Paroubková

Pro někoho kdo se vůbec nezajímá o politiku těžko pochopitelná kniha, ale i pro ty kdo rozumí všem souvislostem popsaným v knize, je kniha napsaná stylem spíše jako dívčí románek....dalo mi dost přemáhání dočíst knihu do konce...

26.03.2011 2 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Kniha se mi dostala do ruky díky přípravě na maturitu, určitě nelituji a je jednou z mála knih, kterou jsem četla 2x, jen škoda, že je tak útlá :)

26.03.2011 5 z 5