*Pájuše* *Pájuše* komentáře u knih

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Velmi zdařilé, propracované, dech beroucí kniha. Jakmile se do ní začtete, nedokážete se od ní odtrhnout. :-) Bylo tam trochu víc okecávání, což mi trošku kazilo požitek. Na druhé straně tam byly vyjádřeny emoce a pocity tak realisticky, že jsem měla pocit, jako bych to všechno prožívala s hlavní hrdinkou. :-)
Jedna věc, mě tam přece jen štvala... Trošku mi tam vadily myšlenkový pochody hlavní hrdinky. Buď ty důležité věci popírala nebo na ně pro změnu odmítala myslet.

10.11.2014 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

*SPOILER* Proč v každé jeho knize musí někdo umřít?! *KONEC SPOILERU*
Celkem mě štvalo - a to i v Hvězdy nám nepřály - že náctiletí tu mají myšlení dospělých. Jako by psal o nějakých vyspělých lidech na jiné planetě nebo v jiném době. Autor by se měl rozhodnout, jestli chce psát pro dospělé nebo pro mládež a tomu přizpůsobit jejich myšlení.
Co se týče děje... zhodnotila bych to slovy: o ničem(!) Chtěla jsem knize dát šanci, opravdu chtěla, ale jakmile jsem přečetla první kapitolu - Den poté - knihu jsem okamžitě zaklapla, znechuceně odložila a obávám se, že se k ní vracet ani v budoucnu nebudu.

06.11.2014 2 z 5

Upřímně, nevím, co si o knize myslet. Je to... no, trošku fantasmagorie, ale s originálním příběhem. Ty fotografie se mi líbily a krásně doplňovaly celý příběh. Na druhou stranu od doby, co přišel na ostrov a setkal se s "podivnými dětmi"... No nevím. Přišlo mi to jako pohádka pro děti s prvky, které byly určeny dospělým. Navíc ten vztah, který měl s rodiči, takový nijaký... ehm, divný - jako cizinci mluvící každý jiným jazykem.
Kniha není špatná. Autorův styl psaní je poutavý, příběh originální, ale ani zdaleka to nestačí na pět hvězdiček. Takový lepší průměr. :-)

02.11.2014 3 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Moje počáteční nadšení vyprchalo hned po první kapitole. Nejen, že jsem se nemohla začíst, ale hlavní hrdinka mi lezla na nervy už od první stránky. Měla jsem pocit, že na to kolik jí je, by se mohla chovat trošku dospěle. Připomínala mi teenagera, který neví, co se svými pocity! Přečetla jsem prvních pět kapitol a s nechutí knihu odložila. Nemyslím si, že se k ní ještě někdy vrátím...

14.10.2014 1 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Všichni tuhle knihu vychvalují do nebes, tak jsem chtěla vědět, co to je. Bohužel, prvně jsem viděla film a teprve teď jsem se dostala ke knize. Ačkoliv preferuji prvně knihu, pak film, nelituji toho že kniha přišla na řadu až druhá. Příběh byl napsaný poutavě, téma bylo smutné, takže jsem ke konci brečela stejně jako u filmu ani romantika nechyběla. Nicméně tohle téma nebylo můj šálek kávy.
Některé pasáže jsem nechápala - přišli mi zbytečně až moc komplikované, na šestnáctileté děti prakticky nemožné. Nevím, přišlo mi to jako kdyby dospělí uvízli v dětských tělech.
Nicméně mělo to spád, trochu předvídatelné, ale jinak žádný zázrak.

09.10.2014 3 z 5

Blbá sázka o fajn kluka Blbá sázka o fajn kluka Shana Norris

Jsem ráda, že se mi tahle knížka dostala do ruky. Krásné, oddychové čtení. Upřímně, na teenagery měly celkem dospělé myšlení.Někdy... :-)

04.10.2014 4 z 5

Tajemství krásné léčitelky Tajemství krásné léčitelky Jackie Ivie

Odpočinková kniha. Na léto jak dělaná. Obálka přímo zavání romantikou. ;-)
Začátek byl pro mě, hm, zvláštní, pravděpodobně to dělal styl psaní autorky. Musela jsem si na to asi prvně zvyknout. Trošku slabší rozjezd, ale pak už to bylo dobré. Navíc
*SPOILER* - Nepochopila jsem, jak by mohla ženská dupat po hrudi muži, jako by se mu nic nestalo a on pak tvrdil, že je lehká jako peříčko, že nic necítil. Nad tím mi fakt rozum zůstal stát. - *KONEC SPOILERU*

08.09.2014 3 z 5

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

Asi z těch YA knih vyrůstám. :-/
První díl se mi celkem líbil. Sice mi Meghan lezla na nervy od první chvíle, ale dalo se to skousnout. Druhý díl mě nijak nenadchl. Kniha byla zbytečně dlouhá. Polovinu věcí bych vyškrtla a možná by to moje (ne)teenagerské srdce ustálo. Meghan mi opět lezla na nervy. Tolik pochybností ohledně Ashe - bylo to jako byste hrály 'mámě rád, nemám mě rád'.
Pro náctileté bomba, pro dospělé, brak. Jediná postava, kterou sem fakt milovala, byla Temná múza. Tu jsem si užívala poslední třetinu knihy. A strašně jsem se přitom bavila. :-)

07.09.2014 2 z 5

Svedený ďábel Svedený ďábel Amanda Quick (p)

Ach jo, vypadá to, že budu jediná, komu se tahle kniha nelíbila a ještě ke všemu i s nejnižším hodnocením... :-(
Julianovo myšlení mi přišlo jak z jiné planety. Co se týče Sophy, tak naivní ženskou jsem snad nikdy neviděla. Ačkoliv hrdinky knih Julie Garwoodové jsou také naivní, alespoň je tam hlavní hrdina, který to bohatě vynahradí. Tady jsem měla pocit, že jsou to dvě ženské, která jedna mluví o koze a druhá o voze.
Příběh sám o sobě nebyl špatný. Mělo to spád a kniha rychle utíkala. Ale bylo to tak strašně sladký... až mi z toho trnuly zuby. Rozhodně říkám, že Quicková se nezařadí do mých oblíbených autorů. Škoda... :-(

03.09.2014 1 z 5

Snění Snění Jill Barnett

Vzhledem k tomu, že první díl odstartoval s vysokou laťkou, tahle kniha nastavenou laťku nepřekonala. :-(

29.08.2014 3 z 5

Okouzlující čarodějka Okouzlující čarodějka Jill Barnett

U této knihy jsem se smála, až mi tekly slzy z očí. :-D Jill Barnett umí psát vskutku bravurně a je jedna z mála autorek, která zkombinovala romantiku s komedií. Knihu jsem si užívala od začátku do konce. Doporučuji nečíst ve veřejné dopravě. ;-)

29.08.2014 5 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Je mi jasné, že sukuba nemůže být jako jeptiška, ale tohle... no, neuchvátilo mě to. Tématika je sice chytlavá a může navnadit, ale děj mě nudil, některé ty pasáže mi přišly zbytečně zdlouhavé a Georgina mi je nesympatická. A přitom vím, že Meadová píše opravdu dobře... Nu což, škoda. Po dalším díle sáhnu jen v případě, že nebudu mít, co doma číst.

25.08.2014 2 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Tahle kniha se mi dostala do rukou úplnou náhodou. A musím říct, že mě příjemně překvapila. Čekala jsem od toho andělíčky s harfami na obláčcích a zatím jsem našla svět vzhůru nohama, kde andělé jsou ti zlí. Některé ty pasáže mi přišly krapet ujetý - hlavně ty s její matkou - a jiný mě pěkně vyděsily - jako to, co se stalo její sestřičce. Fakt to nečtěte ve tři hodiny ráno...

25.08.2014 5 z 5

Volání úplňku Volání úplňku Keri Arthur

Knihu jsem četla asi před rokem, ale doteď si pamatuji, že postavy mi lezly na nervy od první stránky až do konce a některé pasáže v knize mě tak akorát znechutily a odradily od dalšího čtení.

25.08.2014 1 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Miluji pohádky a tohle byla Kráska a zvíře v 21. století. Ale stejně si myslím, že film byl lepší ;-)

25.08.2014 4 z 5

Noční směna Noční směna Cassie Alexander

Tak trochu mi to přišlo jako vykrádání Anity Blakeové. Scény - kdy chce Eddie působit drsně - vyznívají fakt směšně. Co můžu ale vypíchnout jako naprostý originál je nemocniční prostředí, ve kterém se děj odehrává.

25.08.2014 1 z 5