*Pájuše* *Pájuše* komentáře u knih

J'adore New York J'adore New York Isabelle Laflèche

Kniha je jedno velké zklamání. Očekávala jsem rozhodně víc, než Ally McBealovou v bledě modrém. :-(
Hlavní hrdinka mi byla nesympatická. Dělala školácké chyby, které mi na ženu, která se v branži pohybuje už tolik let, zkrátka neseděly. Děj mi přišel nudný, nezáživný, nemohla jsem se pořádně začíst a když už jsem se začetla, nevěřila jsem jedinému slovu, které jsem četla. Fakt, že jsem ještě před půlkou knihy věděla, jak to nakonec dopadne, mě neuchvátilo a ten přeslazený konec, knihu totálně pohřbil.

16.08.2015 2 z 5

Borec Borec Julie Garwood

Co ke knize říct... Obálka je příšerná, to bez debat. Název je ovšem ještě horší! Když tyhle chybky pominu, kniha nebyla vůbec špatná. Jednu hvězdu ale musím strhnout. Přišlo mi, že je tam několik nedořešených věcí, jako třeba Debi nebo pan Cassidy. Lucy mě v knize nehorázně vytáčela svým neustálým dokazováním si, že ona je tam "šéf" a Debi byla postava, které bych doporučila převýchovu...
Na konec jen dodám, že knihu bych do thrillerů nezařadila. Je to spíš taková minidetektivka. ;-)

11.08.2015 4 z 5

Alexander Alexander Daniela Mičanová

Velmi zdařilá upířinka. Je sice pravda, že české autory nemusím tak nějak obecně, ale anotace vypadala slibně. Sice jsem měla problém zvyknout si na česká jména, ale šlo to líp, než jsem předpokládala. Jakmile tenhle malý zádrhel byl za mnou, ponořila jsem se do světa upírů v 21. století a musím říct, že to bylo velmi zajímavé. V knize se vyskytlo několik hluchých míst a to natolik, že jsem ji chtěla odložit, ale jakýsi vnitřní pocit mi říkal, že mám vydržet a nevzdat to. Nakonec se to vyplatilo. Příjemné čtení, někdy možná s nudným obsahem, ale poutavě zpracované. Trochu klišoidní a roztahané, ale jinak příjemné překvapení. :-)
Brzy se pustím do dalších dílů z pera téhle autorky. :-)

10.08.2015 4 z 5

Mrtvá čarodějka přichází Mrtvá čarodějka přichází Kim Harrison

Z celé knihy jsem měla zvláštní pocit hned, jak jsem ji začala číst. A ani na konci mě tenhle pocit neopustil. Ne že by se kniha četla špatně, to ne, ale... nesmyslných, nedotažených, nepromyšlených věci bylo v knize habaděj. Hlavní postava - Rachel - mi na jednu stranu byla sympatická, na stranu druhou jsem ji někdy nevěřila nos mezi očima.
O romantice se v tomto případě nedá mluvit. Snad jen mezi ní a upírkou Ivy vládlo jakési erotické napětí, které bylo popsáno tak, že jsem z něho nevěděla hlavu ani patu. Nevím, jestli autorka z Rachel udělala bisexuála nebo je to jen má představivost... Ať tak či onak, kniha není špatná, čte se dobře, je nabitá akcí a dala by se považovat za úžasný start nové série. Jenže to až zas tak dobré nebylo. Průměrné dílko, které nenadchne ale ani neurazí.

10.08.2015 3 z 5

Smrtí život začíná Smrtí život začíná Gabriela (Gauri) Chrastilová

Nečtu knihy z per českých spisovatelů. Nicméně do téhle knihy jsem se pustila kvůli anotaci a slibovaným upírům. Rina mi Bridget Jonesovou nepřipomínala ani v nejmenším. Spíš to byla ženská, kterou jsem nechápala, byla mi značně nesympatická a zmatkař až hrůza! Vůbec nic mi na knize nepřišlo zajímavý - námět, děj, postavy. Nic! Knihu jsem dočetla se sebezapřením! Kniha se pro mě stala symbolem velké nudné slátaniny. Už bych se k ní v životě nevrátila.

08.08.2015 1 z 5

Srdce v sázce Srdce v sázce Alyxandra Harvey

Achcich ouvej, to jsem si zase jednou naběhla! YA knihy nejsou už mou věkovou kategorií preferované, nicméně ne všechny ve mně vzbuzují znechucení či pocit marnosti. Tahle ve mně naneštěstí nevzbudila ani jednoho z toho. Jen byla taaak přeslazená. Ještě teď mi z toho trnou zuby.
Styl psaní byl dobře stravitelný, ale že bych se nějak „zažrala“ do děje, to se říct nedá.
Hlavní hrdinové pro mě někdy byli jedna velká neznámá. Jejich myšlenkový pochody mě někdy vytáčely, jindy bavily. Chápu, že je těžké trefit se vždy do vkusu čtenáře, ale s touhle slaďárnou toho bylo na jednu knížku už moc.

08.08.2015 2 z 5

Páni mají radši Sukuby Páni mají radši Sukuby Jill Myles

Kniha je čtivá, poutavá a napínavá do poslední stránky. Teď přijde velké ale. Ale asi ode mě bylo dost naivní myslet si, že sex nebude v každé kapitole. Světe div se, jak šeredně jsem se mýlila! Přitom vím, že sukuby a sex jdou neodmyslitelně ruku v ruce. Teď už vím, že blbost se trestá a příště až dostanu další potrefený nápad, jak si zpestřit jinak nudný den, raději se proplesknu, než abych sáhla po knize s tématikou sukuby! Takhle můžu být naštvaná jen a jen sama na sebe. Co se týče historického kontextu, nějak v knize zanikl pod nánosy vzdechů a stenů a... ble! Takové kulturní okénko do světa porna jsem opravdu nepotřebovala!

05.08.2015 3 z 5

Dům u vycházejícího slunce Dům u vycházejícího slunce Aleksandra Janusz

Zajímavý námět, dobře zpracovaná, jen trochu dlouhá a skoro pořád nějaká akce. Když už si člověk vychutnal nějakou volnou vsuvku, něco se muselo zaručeně zvrtnout. Na druhou stranu uvěřitelná, napínavá a čtivá. Znovu bych se k ní nevrátila, ale nelituju, že jsem ji přečetla. :-)

05.08.2015 3 z 5

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Což o to, obálka je fantastická a anotace zajímavá, leč ten obsah trochu pokulhává. Příběh byl zajímavě podaný, ale něco tomu chybělo... něco, co by vás vtáhlo do děje. Kniha se nečte špatně, ale žádnou velkou romanťárnu od ní nečekejte. Vztahy jsou tu naznačeny velmi okrajově. Třeba druhý díl bude lepší.

03.08.2015 3 z 5

Můj bláznivý Valentýn Můj bláznivý Valentýn Karen McCombie

Ke knize se ráda vracím, protože je lehká, svěží, nemusíte u ní tolik přemýšlet a zasmějete se. Ač je to dívčí románek je stvořený pro relax. :-)

03.08.2015 5 z 5

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Meg Cabot patří mezi mé oblíbené autorky, nicméně s touhle knihou se mi netrefila ani do chuti, natož do vkusu. Příběhů o Draculovi je bezpočet, ale tohle zpracování se mi líbilo snad nejmíň. Námět je jistě zajímavý, ale rozhodně bych tam plácla nějakého jiného upíra a ne toho, kterého proslavil Bram Stoker.

30.07.2015 2 z 5

Temné touhy Temné touhy Kresley Cole

Jsem mile překvapená! Na to, jak dlouho jsem se mordovala s touhle knihou, po jejím přečtení bych ji zařadila mezi nejlepší z téhle série! :-)
Holly mi v jistých chvílích lezla pěkně na nervy! A co se týče rohatého Cadea... no to byl dáreček! :-) Nějakým zázrakem se k sobě hodili a vzájemně se doplňovali. Co se mi ale nelíbilo byla nedořešená situace s Cadeovým bratrem. Sice předpokládám, že na to bude mít svou knihu, ale autorce by neuškodilo alespoň vysvětlit, co, jak a proč. Takhle mi to tam přišlo jako úplně zbytečná vsuvka.

30.07.2015 4 z 5

Cirkus prokletých Cirkus prokletých Laurell K. Hamilton

Tenhle díl mě bavil a nebavil. Nemám ráda, když je v knize vyobrazen milostný trojúhelník. Připomíná mi to YA knihy a ty se mi ne vždy líbí. :-/ Na druhou stranu je tu víc akce a bojů, než v předešlých dílech. Přidalo mi to celistvé, ne nahodile, některé věci lehce předvídatelné. Spoustu věcí jsem už zapomněla, ale slečnu Melanii jsem si pamatovala, dokonce i boj v jeskyni... :-) Úžasné!

30.07.2015 3 z 5

Rozesmátá mrtvola Rozesmátá mrtvola Laurell K. Hamilton

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Na rozdíl od prvního dílu, jsem si tenhle užila víc. Humor je silný základ téhle knihy a Anita a její morální zásady jakbysmet. Tak nějak si tuhle knihu bez těchto tří věcí nedovedu představit... :-)

30.07.2015 4 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Ke světu Anity Blakeové jsem přičichla na druhém stupni základní školy. Byla to moje první kniha, která mě uvedla do světa urban fantasy a hororu. Neskutečně mě to bavilo. Čtení těch knih byl naprostý požitek, ač jsem někdy měla problémy s usnutím. Po dlouhé době jsem si řekla, že je čas vrátit se ke starým dobrým kořenům... Bohužel, nedovedete si představit moje rozčarování, když jsem s jistým zklamáním zjistila, že se mi kniha nelíbí tak, jak se mi líbila v mých "nácti" letech! :-(
Kniha teď pro mě měla úplně jinou příchuť. Předtím jsem z ní byla unesená a musela jsem okamžitě přečíst další díl. Teď si říkám, co mě na té knize tak zaujalo, že jsem to vydržela až do 11. dílu? Svým způsobem byla pro mě... nemůžu uvěřit, že to řeknu, ale nudná! Spoustu věcí jsem zapomněla, nicméně to napětí, kdy knihu nemůžete odložit a čekáte, co dalšího osud nadělí hlavní hrdince, přetrval. Další plus je opravdu, opravdu drsný humor. Suchý, sarkastický, dobrý černý humor. Takže jak říká Anita - pár bodíku k dobru přeci jen kniha má. ;-)

27.07.2015

Vzpoura andělů Vzpoura andělů Brigitte Melzer

Knihu hodnotím dvěmi hvězdičkami a to jen proto, že příběh mě ke konci alespoň trochu vtáhl do děje a nakonec i v něčem překvapil.
Když jsem si knihu kupovala, očekávála jsem podle anotace silný příběh, místo toho jsem dostala něco, čemu sem ani za mák nevěřila. Absolutně jsem nevěřila ani nos mezi očima jedinému vztahu v knize. Byly podány tak těžkopádně, skoro nahodile. Ačkoliv všechny otázky byly zodpovězeny, polovina knihy byla pro mě naprostá katastrofa. Byla jsem zmatená věcmi, které jsem se dozvěděla. Nejenže sem k nim neměla klíč, ani jsem nechapala jejich význam v knize. Postavy by celkem ušly, jen kdybych jejich jednání a chování věřila. Jak jsem napsala, polovina knihy mě nebavila, nudila jsem se u ní, pořádně jsem se nemohla začíst a nakonec jsem to chtěla vzdát.
Pak ale přišel obrat, druhá polovina knihy byla zajímavější, sice stejně nereálná jako první polovina, ale alespoň se tam něco dělo. Na moje otázky jsem konečně dostala odpovědi. Některé mě překvapily, jiné jsem očekávala. Vztahy jsem nepochopila a nevěřím, že bych je pochopila, kdybych si knihu přečetla znovu. Za to mi ten čas nestojí. Co bych ještě vytkla jsou chyby a časté překlepy, které knize ještě více ubírají na hodnocení.

22.07.2015 2 z 5

Výjimečná Výjimečná Kristin Cashore

Hned na okraj řeknu, že mě nehorázně štve, že další díly u nás nevyšly. Budu se muset podívat po slovenských výtiscích a doufat, že to naši sousedi vydají celé, když v ČR to nejde. Je to vážně škoda, protože tahle série by si zasloužila, aby byla přeložena celá.
Příběh je strhující, napínavý a tak přirozený! Bavila jsem se u něj, trnula u něj a nemohla se dočkat každé další stránky...
Katsa a Po byli popsání opravdu věrohodně. S Poem jsem soucítila, na druhou stranu mu to jeho dar krásně vynahrazoval. Co mě ale hodně překvapilo byl fakt, že jako Výjimečný byly na černé listině i rodinní příslušníci. Nad tím mi rozum zůstával stát a s jistým despektem musím konstatovat, že odlišnost je v dnešní době trestána příliš krutě.
Líbila se mi zápletka, všechny postavy byly vyobrazeny tak, že se k příběhu naprosto hodily, utvářely jej. Krásná kniha se zajímavou obálkou. Doporučila bych ji všem, kdo začínají s fantasy. Podle mě je to kniha, která vás do fantasy nejen uvede, ale přímo vtáhne. :-)

20.07.2015 5 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Tohle byla moje první kniha z pera této autorky. Upřímně, větší zklamání jsem zažít nemohla. Přišla mi nudná a po necelých 100 stránkách jsem ji odložila. Vůbec jsem se nemohla začíst a to, co jsem četla, jsem si nepamatovala. Někdy se mi stalo, že čtu a myšlenkami jsem úplně někde jinde, což se mi zatím stalo jen u pár knih. Možná se k ní v budoucnu ještě vrátím, ale pro teď mám Anny tak akorát dost.

16.07.2015 1 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Pýcha a předsudek je kniha, která mi po Anně Elliotové přišla jako balzám na duši. Annu jsem se pokoušela číst, ale po necelých 100 stránkách jsem jí vzdala. Tahle kniha mě naopak příjemně překvapila.
Lizzie - to je jméno jak pro kozu! - byla nevšední postavou, bohužel jsem jí zazlívala její předsudky. Nicméně jsem ráda, že si zachovala charakter - uznala své chyby a poopravila si špatná mínění. Její postavu bych přirovnala k počátkům emancipace žen. Nicméně pan Darcy... všichni ho považují za vrchol dokonalosti, mužnosti a kdo ví všeho, ale nechápu, co je k tomu vede. Pýcha je přece jeden ze sedmy smrtelných hříchu, takže tohle všeobecné míněné pokládám za neopodstatněné. V knize se mi jevil jako arogantní, nabubřelý a jistý si svými privilegii. Musím ale uznat, že ačkoliv se mi tak jevil v knize, ve filmu nikoliv. Tam sem nahlédla pod tu pěknou fasádu a zjistila jsem, že to špatný člověk rozhodně nebyl. Nicméně bych ho nepřirovnala k vrcholu dokonalosti. Je to člověk s chybami jako každý jiný. :-)

16.07.2015 4 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Knihu jsem nejdříve četla v originálu a teď znovu v českém překladu. Ať se na to dívám, jak chci, kniha ani českým překladem neztrácí na kvalitě. Poutavý příběh o překonávání překážek, vlastního strachu a pocitu viny. O nalezení smyslu života, nové rodiny, stejně tak jako o nelezení sama sebe. Nádherný příběh, který vám ukáže, že život není vždycky spravedlivý, ale umí rány, které sám způsobí, léčit. :-)

16.07.2015 5 z 5