Paja11.11 Paja11.11 komentáře u knih

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Při každé autorově knize si říkám, že už další brutálnější být nemohou, ale pokaždé mě Carter vyvede z omylu.
Tento díl se četl rychle, opět skvěle napsáno. A ačkoliv některé části knihy byly na mě opravdu moc, tak jsem musela číst dál a dál, jelikož mě kniha opět neuvěřitelně vtáhla.
Carter mě vždy mile překvapí a neskutečně mě baví jeho knihy. Není co vytknout.

16.07.2022 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Postupem vyprávění tenhle díl ze série opravdu vyniká. Poutavé, z hlediska psychologie zajímavé a více dopodrobna psychologicky popsané, jak funguje mozek vraha.
Rozhodně čtivá kniha, která se od Cartera očekává.
Řekla bych, že tohle je zatím jeden z nejlepších dílů.

03.11.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Myslím, že jsem objevila jednoho z nejlepších spisovatelů. Příběh chytne a nepustí. Vystřídali se mi u něj snad všechny emoce, člověk se zasměje, v jednu chvíli jsem měla i v očích slzy. Je to neskutečně dobře a napínavě napsané. A Hunter a Garcia? Ty detektivy jsem si naprosto zamilovala. Určitě sáhnu po dalším díle.

22.07.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Série Harryho Pottera chytne a nepustí, člověk musí číst dál a dál, i když to zná třeba i nazpaměť.
Ačkoliv jsou zde prvky, které by knihu mohly označit za dětskou, myslím si, že celý druhý díl už má ale temnější nádech. Nádech zla, tajemství, temnoty a smrti, ne ale ještě velké míře.

08.02.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harryho Pottera jsem četla poprvé, i přesto že jsem velká fanynka filmů. Věděla jsem, že se dozvím víc nových věcí, ale překvapilo mě, jak moc je už první díl odlišný od filmu.
Dozvěděla jsem se spoustu nových informací, četlo se to velmi dobře, rychle a ačkoliv to působí jako dětské čtení, tak je to rozhodně psané i pro dospělé.
Myslím, že tuto sérii budu číst vícekrát.

19.01.2023 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Jsem zvyklá na jiné detektivky, akčnější, drastičtější, to u Volání Kukačky ale není, detektivka je totiž klidná, napínává, má spád a je napsána velmi čtivě. Detektiv se svojí sekretářkou mi byli velmi sympatičtí a tudíž se těším na další díl.

26.03.2024 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Kniha se opět velmi dobře četla a gradovala. Konec je velmi dojemný a vše do sebe nakonec krásně zapadne.
Po dočtení bych stále chtěla číst dál, nechci se zbavit kouzlení a dále "žít" s Harrym Potterem.

27.09.2023 5 z 5

Tělo sčítá rány Tělo sčítá rány Bessel van der Kolk

Mile mě překvapilo, že tam bylo tolik příběhů z praxe, bylo to velmi poutavé a zajímavé.
Není to lehké čtení, už jen skrze odborných termínů a také skrze příběhů, které logicky jsou smutné, těžké číst a depresivní.
Musím ale říct, že mě kniha obohatila o spoustu nových informací, také byla kniha velmi dobře napsaná a rozvržená.
Není co vytknout.

03.03.2023 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Knížka je velice čtivá. Podle mě je taková oddychová. Čtenář se u ní několikrát zasměje, ale i popláče, alespoň já jsem si v jedné části poplakala, ale dokonce člověka může naštvat, jak hlavní postava Eliška jedná. Jenže kdyby to bylo tak, jak byste si představovali, tak by to už tak čtivé nebylo a byla by to spíše pohádka. Bylo to o životě, přesněji o tom, jaký je a ten byl v téhle knize naprosto vystižen.

27.01.2019 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Začátek knihy mi dělal trochu problémy, nedokázala jsem se začíst a vnímat děj. Po několika stránkách mě kniha chytla a velmi mě bavila. Čtenář se zasměje a také zůstane napnutý až ke konci knihy.

26.08.2023 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Opět napínavé až do konce. Chvílemi dost brutální, kdy jsem po kapitole musela vydýchávat zážitek, který nám autor popsal. Vyřešení vraždy rozhodně nečekané a vrahův příběh byl více než zajímavý. Chris Carter nezklamal.

14.10.2021 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Druhý díl je stejně tak skvělý jako první. Druhý mi ale přijde více o něčem jiném. Neřeší se zde tak moc případ, ale spíše se čtenář podívá hlouběji do života detektivů a nejsou to jen Mia a Holger. Každopádně případ je opravdu skvěle propracovaný a až dokonce napínavý. Určitě doporučuji a sáhnu i po dalším díle.

08.04.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Opravdu dobrá kniha. Už jen podle názvu jsem tušila, že to bude něco, co se mi bude líbit a bude to napínavé a zajímavé a nespletla jsem se. Kniha byla napínavá celou dobu a také velmi čtivá. A opravdu mě překvapilo, kdo byl pachatel. Myslím, že lepší postavy v této knize být ani nemohli a někdo jako Mia se tam opravu hodil. Přeci jen kniha byla trochu temná a tajuplná, což Mia byla taky. Určitě sáhnu po dalším dílu.

17.09.2018 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Zatím pro mě jeden z nejlepších dílů, alespoň co se týče v sérii knih. Ze začátku mi dělalo problém až moc dopodrobna popsaný famfrpálový zápas, který se mi zdál až moc natáhnutý, ale to je snad jediná negativní věc, kterou na knize vnímám.
Kniha je jinak velmi čtivá, graduje, postupně propojuje hlavně všechny záhadné informace, na které si čtenář stále klade otázky a také probouzí ve čtenáři spoustu emocí.
Kniha je určitě skvělá a myslím, že konec čtenáře natěší na další díl.

26.04.2023 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

I když je kniha poměrně krátká, četla se delší dobu, než bych čekala. A to kvůli tomu, jak těžké téma, to je.
Myslím, že kniha by se měla dostat všem do rukou. Není, co vytknout.

23.02.2022 5 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Nádherné básně. William Shakespeare hold psal vše báječně. Určitě doporučuji. Ti, kdo mají rádi poezii, by jim Sonety neměli chybět v kategorii přečtených knih.

02.01.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět poutavý příběh, který skrývá více nechutností než první díl. Člověka děj chytne a nepustí. Čtivé, napínavé (napětí stoupá a stoupá, i když si myslíte, že už to snad není ani možné). Detektivové jsou stále naprosto skvělý a spisovatela fantazie ohledně vražd taktéž. Vůbec není knize co vytknout.

25.07.2020 5 z 5

Kniha se četla velmi rychle, byla jednoduše ale zároveň poutavě napsána. V průběhu čtení jsem prožívala různé emoce a musím říct, že čtení knihy byl pro mě zážitkem, ať už skrze zákulisí Harryho Pottera, tak i jeho osobní život. Čeho jsem si ale v průběhu čtení všimla, byly opakující se informace, avšak nebyl to pro mě žádný rušivý element a knihu velmi doporučuji.

06.02.2024 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Děj byl velmi zajímavý, chvílemi i předvídatelný, ale to ničemu nevadilo. Kniha gradovala a nutila čtenáře číst dál a dál. Děj mě tak vtáhl, že jsem měla při čtení nepříjemný pocit, husí kůži a opravdu jsem měla strach.

31.10.2023 5 z 5

Děj se ze začátku více natahuje, než u předešlých knih, ale i přesto se kniha četla rychle a dobře. Také se mi líbí, že se postupně dozvídáme více informací o Harryho rodině (o jejich minulosti). Možná je díl trochu slabší než díly předešlé, ale i přesto jsem si čtení moc užila.

13.03.2023 5 z 5