Pain Pain komentáře u knih

Dracula Dracula Bram Stoker

Kdo by neznal Draculu. Asi moje první kniha o upírech. Čteno když mi bylo -náct. :)

19.04.2021 5 z 5

Procitnutí půlnoci Procitnutí půlnoci Lara Adrian (p)

Jak píše johana3160 - něco tomu chybělo. Nenadchlo, ale ani neurazilo. Jednohubka.
Co si budeme povídat. Pojede se podle klasického scénáře - single bojovník, potká svoji Vyvolenou, fáze toužení, fáze odmítání (z různých důvodů - nejsem dost dobrý, má na lepšího apod.), fáze podlehnutí nakonec happyend. Však je to román pro ženy. :)

19.04.2021 3 z 5

Polibek šarlatu Polibek šarlatu Lara Adrian (p)

Tento díl byl mnohem zajímavější než úvodní část této méně povedené sérii BČD 2.0.

19.04.2021 4 z 5

Polibek půlnoci Polibek půlnoci Lara Adrian (p)

Přečteno. Občas jsem si musela povzdechnout.
Podobnost s BČD je velká. BČD je přeci jen o stupeň (možná dva) lepší.
Původ upírů mě opravdu velmi pobavil.
Na základě recenzí dám šanci druhému dílu.

19.04.2021 2 z 5

Z hrobu Z hrobu Jeaniene Frost

(SPOILER) Pozor spoilery!!!

Dočteno s rozporuplnými pocity. Jsem ráda za happyend, ale konec mi přišel až moc přeslazený. Pokud neumřeli, tak všichni žijí šťastně až dodnes. :) Něco konci chybí, není dotažený.
Bones i Cat získávají schopnosti strašně rychle. Hlavně Cat je mladá upírka a je silnější něž mnohem starší upíři. O Katie ani nemluvím... Veritas - působilo to na mě tak, že nejspíš ví, o co jde a kdo je Denise.
Celkově se mi série líbila a je mi líto, že dle komentáře k autorce, již další díly týkající se Vlada a Iana v češtině nebudou. :( Tak zbývá jen oprášit angličtinu. :o)

PS: Dívala jsem se na stránky autorky a jsou čtyři knížky, které se točí okolo Vlada (Night prince - Once burned, Twice tempted, Bound by Flames a In to the fire) a tři týkající se Iana (Shades of wicked, Wicked bite, Wicked all night).

12.04.2021 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tuto knihu jsem četla dříve než jsme ji měli jako povinnou četbu na SŠ.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Několikrát přečteno. Skvělá kniha.

Nocí zlomená Nocí zlomená Patricia Briggs

(SPOILER) Tento díl se mi moc líbil. Sice knížky jsou podle jedné šablony. Ale která série ne?
Velmi oceňuji minimum milostných scén. Ty, které se v knihách nachází, jsou popsány decentně.

Raději upozorňuji na možné spoilery!
Jako vždy je tu superhrdinka Mercy. Ta musí vyrovnat s tím, že smečka ji moc neakceptuje. Do toho hází vidle potvora Christy. Která, dle mého názoru, zkoušela urvat Adama zpět. Na místě Mery bych Christy vynesla v zubech. Ale rozumím tomu, že ve světě, kde žije Mercy, se svým křehkým postavením nevlkodlaka, jako obyčejný kojotí měňavec a druhá ve smečce vlkodlaků není jen tak. Adam ji sice podrží, ale své postavení si musí udržet a upevnit sama. Aby dokázala, že je opravdovou družkou Alfy. Skorotatík Kojot se na první pohled chová zlomyslně a lehkomyslně. Nicméně nakonec se zachoval skvěle.
Stefan je boží. Výjimka mezi upíry. Evidentně Mercy miluje. Mám jej velmi ráda.
Loučení mezi Mercy a Adamem bylo velmi dojemné.
Auriel udělala pokrok.
Jsem zvědavá, zda bude v dalších dílech Joell. Co bude s Tadem. Hůl! Jak bude reagovat Šedý pán?
Hurá na další díl.

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Tento díl se mi moc líbil. Politika nuda je... aneb vše se děje z jiného důvodu, než se zdá... Asil mě zaujal.
Co se mi nelíbilo byl jakýsi časový skok, že Fae jsou najednou pryč...
Souhlasím s ostatními komentáři, že Adam jako jedna z hlavních postav se moc nepovedl. Za mě je zajímavější Asil, Warren, Stefan...

31.03.2021 5 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Tento díl se mi zdál trochu překombinovaný. Trochu jsem se v tom ztrácela. A to jsem fanda fantazy. Takže hvězdičku uberu. Mercy s Adamem nemohou mít normální líbánky.

31.03.2021 4 z 5

Stříbrná relikvie Stříbrná relikvie Patricia Briggs

Včera večer dočteno. Příběh se mi líbil. Sam má problémy, ale vypadá to, že je to na dobré cestě a třeba i on bude mít svůj díl "toho pravého štěstí".

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

Tento díl byl naprosto skvělý. Stefana mi bylo líto. Nezasloužil si takové jednání.

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Tento díl byl výborný, čtivý, děl rychle odsýpal. Mercy se za mě dobře rozhodla. T. dostal, co si zasloužil. Bylo mi Mercy líto. I když si někdy říkám, že do všeho strká ten svůj kojotí čenich. Kdyby nestrkala, tak nemáme co číst. :)

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Druhý díl byl mnohem lepší než jednička. Měla jsem jej přečtený hned.
Neustálé opakování jak to chodí s vlkodlaky, upíry a fae má asi sloužit k tomu, abychom si pamatovali, jak tento svět funguje.

25.03.2021 4 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Při čtení prvního dílu této série musím souhlasit se SpeeDeeX. První polovina mě moc nezaujala a téměř to vypadalo, že knihu nedočtu. Poté se příběh rozjel. Rozhodla jsem se dát této sérii ještě šanci. Doporučuji vydržet. Aktuálně jsem u šestého dílu. ;-)

25.03.2021 4 z 5

Stíny nad Notre Dame Stíny nad Notre Dame Herbert Schauer

Knihu jsem četla před mnoha a mnoha lety. Moc se mi líbilo. Nejspíš si ji budu muset od své matky půjčit a znovu přečíst.

10.11.2020 5 z 5

Když přijde soumrak Když přijde soumrak Nora Roberts

Noru Roberts mám ráda. Zajímavější byl příběh Alice. Dal tomu něco navíc. Něco, co knihu udělalo zajímavou a čtenou. Příběh Bo a Callena mě moc nezaujal.

10.11.2020

Zloděj Zloděj J. R. Ward (p)

Po dlouhé době jsem si přečetla další díl. Měla jsem trochu strach, že si již nebudu pamatovat co a jak funguje ve světě, který stvořila J. R. Ward. Vzpomněla jsem si. :) I přestože je postav opravdu hodně.
Postavy Marisol a Assaila se mi líbily a fandila jsem jim. Jen se mi zdálo, že jsou trochu v pozadí. Čekala bych, že dostanou více prostoru. Trochu jsem i nabyla dojmu, že babička Marisol snad ví víc, než se zdá... ;-)
Reakce Marisol na fakt, že upíři jsou a existují, se mi zdála přehnaná na to, kým měla být. Ale kdoví, jak bychom reagovali my.... :)
Jejich příběh přebíjela vztahová krize Jane a Vishouse. Ta se mi zdála nezajímavá.
Což se mi zdá, že teď bude Ward "recyklovat" a všechny šťastné páry si projdou vztahovou krizí.

21.09.2020 5 z 5