Pain Pain komentáře u knih

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

(SPOILER) Raději spoiler. Zatím nejlepší díl. Dozvíme se, kdo Kate vlastně je. Tentokrát měla hrdinka namále. Interakce mezi Kate a pánem šelem je vtipná. Milovníci romantiky si přijdou na své.
Dereka mi bylo líto. Zdá se mi to nebo mezi Julii a Derekem by mohl být něco víc? Hrozně se mi líbí samolibý deviant Saiman. Vege tygřice byla fajn. :)
Co se týká Kate a její krve, tak celou dobu píše, že musí po sobě uklízet a krev nikde nenechávat. Pak udělá clonu z vlastní krve a s mečem naložila tak jak naložila a krve tekly potoky všude možně.

18.04.2022 5 z 5

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

(SPOILER) Moc pěkné pokračování.
Líbil se mi Bran - škoda, že dopadl, tak jak dopadl. :( Tato postava se mi líbila.
Jsem zvědavá na Andreu. Jak se vyvine.
Popichování mezi Curranem a Kate bavilo. :))) Ale jsem ráda, že romatická linka není to hlavní a stále se drží v pozadí.
Na odhalení, kdo je vlastně Kate jsem moc zvědavá. Je vidět, že tento svět autorka vyvíjí.
Co mi vadilo, že příběh se táhl a táhl a pak najednou šup, byl konec. Přišlo mi to takové useklé. Jako by chyběly stránky. Stejné to bylo i u prvního dílu. Což je docela škoda. :(
Ale kniha i tak bavila.

13.04.2022 5 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Příběh se mi líbil. Velmi mi připomínal Mercy.
Svět, ve kterém se příběh odehrává funguje docela zvláštně, ale zajímavě a ne zcela jsem jej nepochopila. Možná to v dalších knížkách bude více objasněno.
Docela souhlasím s komentářem uživatelky luculi.
Každopádně se těším na další příběh. Za mě odpočinkové lehké čtení, které pobavilo. Jen mi tam chybí pomyslná třešnička na dortu.

13.04.2022 4 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Začala jsem číst večer a byl to hodně špatný nápad. Kniha mě chytla. Není to klasická červená knihovna. Je to především příběh dvou lidí, kteří si prošli peklem, našli sílu jít dál a určitým způsobem se vyrovnávají se svojí minulostí.
I přes smutnou minulost obou hrdinů jsem se smála při jejich slovních přestřelkách. :-)

08.04.2022 5 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Lepší než předchozí díl tato kniha nebyla. Velmi se mi líbil epilog. :)

07.04.2022

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Hodně nenáročný výplach v podobě jednorázovky. Nejsem cílovka, byť je uvedeno "pro ženy" a ne pro dospívající dívky. Věřím, že např. v sedmnácti by se mi kniha moc líbila. Nicméně svůj účel splnila - zabila chvilkovou nudu.
Nejsem fanda takových destruktivních vztahů, kdy jsme spolu/nejsme spolu. Konec byl najednou uspíšený. Zbytečné "drama". Oslovení holoubku/holubičko mě docela štvalo.
Chyby no comment - chvílemi mi přišlo, že snad překládal strejda Google překladač. Dnes už knihy neprochází češtinářskými korekturami? Kdysi jsem pracovala ve vydavatelství a dělala předtiskovou přípravu. Vždy bylo několik korektur přímo od češtinářů.

05.04.2022 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

(SPOILER) Přečteno na dvě etapy. Jedna ještě v době "covidu" (konec ledna) a druhá nedávno (dočteno minulý týden).

SPOILER
Hlavní hrdinka už není taková protivná, jako v prvním díle.
Rhys se ukáže v lepším světle a tahal za nitky již v první knize. ;-) Tamlin kope za špatný tým. Líbil se mi přístup Rhyse k Freye - jak si ji získal (naučil číst, učil bojovat, dal jí svobodu...). Zkrátka ji podporoval. Neutlačoval ji jako Tamlin.
Určitě si přečtu další díl.

04.04.2022 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tuto knihu jsem přečetla, když jsem měla "covidové období". Příjemné oddychové čtení.
Hlavní hrdinka mi přišla chvílemi nesympatická a hádavá. Tamlin byl takový nemastný-neslaný. Sympaťáci byli Rhys s Lucienem.
Jen jsem nepochopila, kde mají být explicitně vylíčené erotické scény, znásilnění apod. Asi jsem zvyklá na jiný level nebo upozornění autorka dává preventivně, aby se vyhnula případné žaloby nějaké americké čtenářky, která utrpěla psychické trauma z četby této knihy.

04.04.2022 4 z 5

Záhada zelené jeskyně Záhada zelené jeskyně Ana Galán

Čteno se synem v rámci jeho tréninku čtení. :) Dítku se příběh líbil. :)

27.10.2021 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Po dlouhé době jsem se dostala ke čtení a chtěla něco odpočinkového. Jo a protože mě Netflix seriál stále nabízel, tak jsem se mrkla i na seriál. Kladně hodnotím jen chemii mezi dvěma hlavními představiteli.
Kniha? Klasická červená knihovna, taková jednohubka. Je jasné, že další díly budou jak přes kopírák (špatná zkušenost, nechci lásku, zamiluji se, pohádám a udobřím se - snad jsem něco nevynechala). Tak jak to u podobných sérií bývá. Za mě: divím se, proč Netflix zfilmoval zrovna tuto kniho. Řekla bych, že by se našly lepší.

27.08.2021 4 z 5

Vzpomínky stínů Vzpomínky stínů Kalayna Price

O cosi zamotanější, ale zajímavější. Škoda, že v češtině nejsou další díly. :( Ráda bych se k Alex vrátila.

12.05.2021 5 z 5

Tanec stínů Tanec stínů Kalayna Price

Jednohubka, která se dobře čte. Jsem zkrátka naladěna na tuto vlnu. Oddechovka.
Tak jak se mi zdálo, že u Mercedes je opakování jak co funguje už trochu otravné, tady bych to přeci jen trochu uvítala. :)
Co se týká milostného života, tak zde mi to přišlo takové neslané nemastné. Ale po slaďárně netoužím.
Souhlas s názorem muže v šedém obleku s hůlkou...

07.05.2021 5 z 5

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Potřebovala jsem si odpočinout od Mercedes. Nicméně níže uvedená podobnost s Mercedes je víc než trošku. ;-) Kniha se dobře četla, byť začátek byl pomalejší. Chtělo by to přeci jen podrobněji vysvětlit, jak tento svět funguje. Rozhodně jdu do dalšího dílu. Holt jedu tuto vlnu. PS: Pro Smrťáky mám slabost. :D Jen doufám, že dostane více prostoru.

05.05.2021 5 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Začátek knihy nic moc. Konec byl mnohem lepší. Riley mi jako agentka organizace ukrývající lidi vůbec nepřišla. Ale i agenti jsou lidé...
Opravdu hlava mafie, která má pod placem půlku státu musí vykonávat roli popravčího? Může někdo, kdo je milosrdný ke zrádci či agentu, být vůbec hlavou mafie vládnoucí celému státu?
Těžko říci neboť mafiány neznám. :D
Kniha se docela dobře četla, i když jsem občas musela zavřít oči, chytnout se za hlavu zhluboka se nadechnout. Pak pokračovat ve čtení.
Rozhodně lepší než King, kterého jsem nedočela.

04.05.2021 3 z 5

Mladý muž & bílá velryba Mladý muž & bílá velryba Vladimír Páral

Přečteno v rámci povinné četby na SŠ.

30.04.2021

Popel půlnoci Popel půlnoci Lara Adrian (p)

(SPOILER) Na Adreasův příběh jsem se těšila, ale žádná hitparáda to nebyla. Škoda.
Je škoda, že nejsou přeloženy další díly. Jako oddechovka to docela ujde.

SPOILER!!!
Zajímalo by mě, co bude s prastarým, který utekl.
Když jsem se dívala na oficiální stránky autorky, tak je ještě pět dílů této série. Poté je Půlnoční rasa - další generace, která se má odehrávat 20 let poté (má být o Miře).

28.04.2021 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Také se na tuto knížku chystám. Sice zdaleka nejsem cílovka, ale seriál mě zaujal. Takže přečíst předlohu je povinností.
Souhlas s Zlajda95 - B. Barnes je jako Darkling uhrančivý. Dobře se na něj kouká. :D

Tuto sérii jsem neznala, četla jsem na základě seriálu.
Mám přečtený první díl. Kniha se dobře četla. Moc se mi líbí svět, ve kterém se příběh odehrává. Seriál se mi zdál mnohem lepší. Řekla bych, že Šest vran seriál osvěžil a udělal přeci jen zajímavější.
Stejně jako v seriálu, tak i v knize spíš fandím Alině a Darklingovi než Alině a Malovi. Mal na mě působí jako starší bratr než něco víc. Řekla bych, že Alina není o mnoho lepší než Temnyj (viz. finále této knihy). A je jedno, že používá světlo místo tmy. Společně by mohli nastolit rovnováhu. :) (Hahaha)
Uvidíme, jak se bude příběh rozvíjet dál.

28.04.2021 4 z 5

Závoj půlnoci Závoj půlnoci Lara Adrian (p)

Tento díl byl slabší. Chování Renaty mě vytáčelo. Mira jistě může sehrát svoji roli. Jsem zvědavá na Lovce. Je mi líto Helen a Andrease.

26.04.2021 2 z 5

Nástup půlnoci Nástup půlnoci Lara Adrian (p)

Taková romantická upíří klasika.

26.04.2021 4 z 5

Stvůry a blíženci Stvůry a blíženci Francis Paul Wilson

Opět zde budu hodnotit zpětně po mnoha a mnoha letech. V době, kdy jsem ji četla se mi kniha velmi líbila. Četla jsem vícekrát a dokonce si ji koupila (abych nemusela si stále půjčovat v knihovně). Jestli bude chvilka a chuť, zkusím přečíst znovu. :)

19.04.2021 5 z 5