packlik packlik komentáře u knih

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

Asi jsem čekala něco jiného. Hororový žánr neznám a chtěla jsem začít něčím "klasickým", ale tohle bylo obrovské zklamání. Žádné napětí, žádná atmosféra... neviditelná příšera s chapadly....???

27.02.2021 1 z 5

Morana Mařena Morana Mařena H:o)nza Vojtko (p)

Moc pěkně podaný příběh o zimní paní. Víc si to užije mladší čtenář, ale ani dospělák se nudit nebude.

08.02.2021 5 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Příběh byl moc krásný, měl kouzlo a hlavní hrdinové se mi moc líbili. Jonah měl podle mne až zbytečně velký komplex,ale ok. Jen závěr byl možná trošku přitažený za vlasy. Celkově ale moc pěkné čtení.

13.01.2021 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Na knihu jsem se hodně těšila a dost mě zklamala. Vážně mě strašně štvala Kitty, chovala se jako by byla slabomyslná. Chápu, že její chování mělo být odrazem její "umělecké" duše, ale stejně. Marie byla vcelku sympatická, i když jejímu rychlému společenskému vzestupu se také dalo těžko uvěřit. Kniha se dala číst, ale něco jí chybělo. Druhý díl už číst nebudu.

02.01.2021 3 z 5

Nejčistší z lásek Nejčistší z lásek S.C. Worrall

Námět mě navnadil, ale provedení zklamalo. Knihu jsem nakonec ani nedočetla.

24.10.2020 1 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Moc pěkné. Knihu jsem přečetla za dva večery a nemuset ráno do práce, určitě bych četla non stop. Hlavní hrdinové byli sympatičtí a moc jsem jim fandila. Jen mě mrzí, že konec byl trochu uspěchaný...takový odfláknutý, určitě bych ocenila trochu obsáhlejší závěr.

Růže ze Sevastopolu Růže ze Sevastopolu Katharine McMahon

Hlavní hrdinka mi občas lezla trošku na nervy. Byla extrémně plachá, stydlivá, naivní.... a neustále šije. Navzdory tomu se kniha čte poměrně dobře. Dobře navozuje atmosféru 19. století v Anglii a válečné útrapy na Krymu. Nicméně něco jí chybělo, což je trošku škoda, protože měla dobrý potenciál.

24.10.2020 3 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Ruta Sepertys se rozhodně stane mou oblíbenou autorkou. Kniha byla moc pěkná, opravdu se četla jedním dechem.

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Moc pěkný čtenářský zážitek. Kniha měla atmosféru.

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Knížka se mi četla velmi lehce. Autor dobře popisuje atmosféru na ostrovech, celou dobu, co jsem četla, jsem úplně cítila studený vítr. A moc se mi líbil námět stařecké demence a její "oběti".

01.05.2020 5 z 5

Pán hor 2 Pán hor 2 Hana Marie Körnerová (p)

Druhý díl jsem četla se stejným nadšením, jako ten první. Musím se ale přiznat, že potom, co jsem se podívala na obsah zbylých knih ze série, tak druhým dílem jsem čtení ukončila. Nechtěla jsem si kazit představu o Sebastienovi a Sylvii. Mamka četla sérii celou a byla nadšená, takže určitě doporučuji.

01.10.2019 5 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Kniha, která mě naprosto uchvátila a určitě jsem ji nečetla naposledy. Bude patřit k románům, ke kterým se vracím. Vřele doporučuji. Romantická duše si přijde na své.

01.10.2019 5 z 5

Hodina po půlnoci Hodina po půlnoci Hana Marie Körnerová (p)

Moc poutavý a pěkný příběh. Sice jsem nějakou dobu vstřebávala přerod citů hlavního hrdiny, ale nakonec jsem mu to uvěřila.

01.10.2019 4 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se mi moc líbila. Občas jsem měla dojem, jako bych příběh už od autorky znala, ale i tak doporučuji. Každý kdo má rád knihy od H.M. Körnerové se určitě nezklame.

01.10.2019

Almužna jen pro bohaté Almužna jen pro bohaté Hana Marie Körnerová (p)

Výborná kniha, udržela mě na gauči od první do poslední stránky. A opravdu jsem byla docela překvapená, kdo byl hlavní padouch :-)

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Nejslabší z trilogie.

13.11.2014 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Kniha mě naprosto pohltila, vůbec jsem to nečekala.

10.12.2013 5 z 5

Vojna a mír - část druhá Vojna a mír - část druhá Lev Nikolajevič Tolstoj

Kniha se mi čte velice ztěžka. Ačkoli se považuji za vášnivou čtenářku a od čtené knihy se občas opravdu nedokážu odtrhnout, tak v tomto případě se mi to rozhodně nestávalo. Uvažuji, že druhý díl odložím a že možná časem budu mít chuť se k němu vrátit. Annu Kareninu jsem přečetla téměř bez dechu, Vojna a mír mě ale tolik nezaujala. Příliš mnoho postav, příliš mnoho příběhů, příliš často mění postavy svoje cíle a názory (a partnery). Ale musím uznat, že pěkně vykresluje společenské kruhy carského Ruska.

26.04.2013