packlik packlik komentáře u knih

Kulti Kulti Mariana Zapata

Za mě pomalejší začátek a navíc nejsem zrovna fanda fotbalu. Kulti mi nebyl moc sympatický, ale Sal ano. Libí se mi autorky lehkost, smysl pro humor a cit pro rozvíjející se vztah. Takže dobrý.

12.07.2023 3 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Moc jsem si to užila. Aaron byl skvělý a Ruby vtipná. Dopisování bylo v jednu chvíli už docela dlouhé, ale o to víc jsem si možná užila druhou půlku a ten epilog.

08.07.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Ale obyčejný člověk se měl dobře. Ne a ne, prostě ne! Je potřeba to stále opakovat!

02.07.2023 5 z 5

Princ Princ Devney Perry

Můj prozatím nejmilejší příběh. Líbila se mi atmosféra mezi ústřední dvojicí i se tam našlo dost napětí a nebezpečí na závěr. Plus dávám za bonusové epilogy, tím mě autorka baví.

27.06.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Nemohla jsem uvěřit tomu, že jsem si přečetla poslední stránku a to je vše! Nějak jsem pořád zkoumala, jestli to není nějaký omyl. Za mě tedy zklamání. Jen v druhé půlce jsem měla chvíli radost, že boj s větrnými mlýny Monika nějak vyhraje, že se něco stane, ale nic.
Možná kdybych nečetla Trhlinu, ale takhle 30%.

17.06.2023 2 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Mrazivý příběh o jedné ztrátě, která ovlivnila osud celé rodiny.
Doufala jsem v boží mlýny, ale nečekala jsem, kdo jím nakonec bude. Jo a fandila jsem Erně.

12.06.2023 5 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Trošku slabší pokračování série. Zpočátku mi pomalejší tempo a oťukávání ústřední dvojice nevadilo, ale postupně to bylo trochu nudné. Jinak pěkné, těším se na ostatní díly.

09.06.2023 3 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Jsem úplně hotová, četla jsem opravdu každou volnou chvíli. Příběh mě hodně vtáhl a zasáhl. Jdu si obejmout děti, dokud ještě smím a ony chtějí!

01.06.2023 5 z 5

Na králův příkaz Na králův příkaz František Niedl

Na Jenčov přijel královský posel, Jan nezapomíná a Ondřej musí s králem na 3 vojenská tažení. Mezitím stihne znovu vystavět Rohatec a narodí se mu děti. Šťastný to muž, kterého neopustilo štěstí, ani když vyrazil po boku slepého krále do bitvy u Kresčaku. Ondřeji, držím palce, jen tak dál.

28.05.2023 5 z 5

Návrat zmizelého Návrat zmizelého Philip Gray

Odvážná mladá dáma se vydá hledat do opuštěných zákopu Francie svého pohřešovaného snoubence. Potká kapitána McKenzieho, který má za úkol identifikovat padlé a dohledávat hroby vojáků. Oba je spoji podivný nález v jednom z bunkru a zjisti se, ze některé věci nejsou tak, jak vy měly být. Až potud dobrýnámět se mi moc líbil a těšila jsem se na dobrodružné a napínavé vyšetřování, ale to se nějak nedostavilo. Byla jsem trochu zklamaná, myslím že potenciál měla kniha větší. Nicméně pokud nemáte velké ambice jako víkendová četba dobrý.

18.05.2023 3 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Detektivky bežně nečtu, ale Vodník se mi atmosférou moc líbil. Horko, voda, bahno, mlýn a hrnečky s pokličkou. Určitě si přečtu i další autorčiny knihy.

30.04.2023 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Moc pěkné pokračování, ikdyž doba je to neradostná. Je až děsivé, jak rozhodnutí, které v jednu chvíli životy zachraňuje, je může za pár let zničit.

20.04.2023

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Plakala jsempřiznávám, což se mi skoro nikdy nestává. Od prvních stránek jsem byla lapená obavami o hrdiny a doufala jsem, že to ještě nějak autor vymyslí, ale hokej není jen sport a fanoušci jsou víc než město.

03.04.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na osudech jedné rodiny autorka vykreslí ty obrovské změny, které se odehrály během života jedné generace. Od solných pouti a stabilního života na konci 19. století, přes hrůzu světové války a nakonec ještě občanských nepokojů, které se na Těšínsku po roce 1918 rozhořely. Co zůstává jsou doly a uhelný prach. To všechno byla pro mne nová a moc zajímavá témata.
Kniha je velmi čtivá a těším se na pokračování.

28.03.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

(SPOILER) Od první stránky parádní příběh. Tolik jsem Kye držela pěsti, když zůstala sama, když ji opustili, když ji soudili a jsem vděčná za šťastný konec. Doufala jsem, že Kya získá alespoň kousek štěstí a nakonec se to podařilo, ačkoliv se přívěsek nakonec našel (to se tedy trosku dalo očekávat).
Moc doporučuji k přečtení.

17.03.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Po dlouhé době se mi dostal do ruky pořádný knižní špalík a jsem vlastně ráda, že jsem knihu měla v elektronické podobě.
Rozhodně je znát, že autorka strávila spoustu let přípravou a sbíráním materiálu. Děj si mě chytil hned od počátku a držel opravdu až do konce. Jen k závěru už mě trochu nudily vložené citace dokumentů, ačkoliv děj posouvaly a měly svůj význam.

Celkově knihu ráda doporučím k přečtení, protože téma internace řeholnic je originální, něco se skrze román dozvíte a zaslouží si 5*.

08.03.2023

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Kdyby mi bylo o par let míň, dala bych plný počet. Takhle mi přeci jen příběh maličko kulhal. Ale pro mladší čtenářky super. Na střední bych si to napětí mezi ústřední dvojici hodně užívala. Určitě můžu doporučit.

23.02.2023 4 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Krásný námět, pokud se to vlastně dá říct. Každopádně jsem si duchy dost oblíbila a hlavně Lisu

20.02.2023 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Nevěřila bych, že druhý díl může mít takový drive. Super, moc jsem si to užila, jen těch nervů, co jsem s Benjim měla.

16.02.2023 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Medvědín jsem několikrát odložila, nějak jsem se nemohla začíst. Asi mi trvalo, než mi autor představil všechny postavy, ale pak….wow!
Fakt jsem četla jedním dechem a knížku můžu jen a jen doporučit.

09.02.2023 5 z 5