pablito pablito komentáře u knih

Moudrost lesa Moudrost lesa Peter Wohlleben

Dávám jen pět hvezdiček je pro to, že to je už několikátý titul od autora a některá věci se překrývají. Kdybych ji četl jako první, tak to určitěš bude hvězdiček šest.

23.12.2020 4 z 5

Kniha obřadů Kniha obřadů Sandra Ingerman

Neurazila, ale nemůžu říct, že potěšila. Čekal jsem větší hloubku. To ale neznamená, že popis toho že autorka při nejrůznějších příležitostech prováděla rituály, někoho nezaujme.

23.12.2020 2 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Pět hvězdiček bez přemýšlení, protože je poutavě napsaná a hlavně protože psi mají tu moc naučit lidi žít.

16.12.2020 5 z 5

Takový lepší bulvár napříč historií. Jako oddychovka, nejlépe audiokniha do auta ale neurazí.

14.12.2020 2 z 5

Půlnoční gang Půlnoční gang David Walliams

Autora mi doporučila vnučka a byl to dobrý tip. Přestože nepatřím k cílové věkové kategorii, pro kterou píše, tak mě ani tato knižka nenudila a myslím, že vnímavý dospělý čtenář v ní najde i hlubší myšlenky.

12.12.2020 4 z 5

Les - Návod k použití Les - Návod k použití Peter Wohlleben

Není správné od této knížky čekat to samé jak od Tajného života stromů. To ale neznamená, že je špatná. Je jiná. Zejména svým určením. Odpovídá svému názvu - je to návod. A návody na cokoliv se zdají nudné tomu, kdo zařízení ovládá. Nemyslím si ale, že v případě lesa by to platilo pro většinovou populaci. Knížka je ideální i pro starší děti.

02.12.2020 4 z 5

Osvobození od lpění Osvobození od lpění Čhögjal Namkhai Norbu

Kupodivu srozumitelně psaná útlá knížka. Ale jednoduchý návod bych v ní ale nehledal. Pro mě to určitě to bude vyžadovat ještě druhé čtení.

01.12.2020 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Docela poutavá pohádka pro dospělé (a dospělí také potřebují pohádky).

20.11.2020 4 z 5

Psychofyziologie hypnózy a hypnotických sugescí Psychofyziologie hypnózy a hypnotických sugescí Roman Procházka

Knížka spíš pro odbornou veřejnost. Obsahuje i podrobně popsaný výzkum UP Olomouc, který mimo jiné potvrzuje výsledky podobných výzkumů v zahraničí, že vztah není mezi mírou hypnability a osobnostními charakteristikami (jako je například inroverze).

20.11.2020 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Úžasná kniha, která vám polopaticky poví to, co jste zatím v lese jen tušili.

17.11.2020 5 z 5

Kolja...to neznáte mého psa! Kolja...to neznáte mého psa! Blanka Kubešová

Od knižky jsem moc nečekal, zaujala mě jako pejskaře tématem. Nedokázal jsem si představit, že by soubor vyprávění nejrůznějších celebrit mohl dát dohromady nějak ucelené dílo. Byl jsem však mile překvapen a jsem autorům vděčný za to, že mi bylo dopřáno knihu číst. Nedokážu ale posoudit, zda bude kníýka stejně zajímavá pro ty, kteří žádného chlupáče doma nemají.

17.11.2020 5 z 5

100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše 100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše Petr Casanova

Všestraně užitečné čtení, poutavě nastrukturované. Přestože se nezapře autorova specializace na párovou terapii, tak knížka bude jistě přínosná každému, kdo chce pracovat na tom, aby jeho život byl lepší.

17.11.2020 4 z 5

Elementární částice Elementární částice Michel Houellebecq

Podle zběžně přečtených popisků jsem čekal depresivně intelektuální čtení. Nepřišlo mi to ale nakonec ani přehnaně depresivní, ani nemístně intelektuální. Prostě takové vyprávění ze života. A život prostě takový je.

10.11.2020 5 z 5

Všichni draci našeho života Všichni draci našeho života Guillemette de Sairigné

Výborná knížka, kterou ovšem nedoporučuji nikomu v akutní depresi a doporučuji všem, kteří se chtějí akutní depresi vyhnout :)

28.10.2020 5 z 5

Čtyři prány štěstí Čtyři prány štěstí Petr Casanova

Dávám plný počet, protože knížka rezonuje s mým vnímáním světa. A podobný pohled na svět se člověku vždycky líbí :) Četl jsem ji jako první z autorových knih, jsem zvědav na další. Kdybych musel chtít něco jinak, tak dokázal bych si představit problematiku nastrukturovanou do více knih, některé pasáže (ne, že by nebyly zajímavé) mi tam připadaly "přilepené".

22.10.2020 5 z 5

Biologie víry Biologie víry Bruce H. Lipton

Četl jsem ji podruhé po mnoha letech a užival jsem si to. Nehledal jsem nic převratně nového, ale na uspořádání názorů je knížka ideální. Nerezonoval jsem s úplně všemi názory, autor je nicméně nepodává jako nepodložená dogmata, ale jako hypotézy nových paradigmat. To, že publikované myšlenky mohou být zneužity nejrůznějšími lovci konspiračních teorií není chybou autora, zneužít se dá cokoliv.

11.10.2020 5 z 5

Proč cítím to, co ty Proč cítím to, co ty Joachim Bauer

Zajímavá brožurka, nelituji, i když osobně bych si dokázal představit tenčí. To podstatné by se vešlo na pětinu rozsahu. Ale to je spíš moje lenost, než chyba autora :)

05.10.2020 4 z 5

Celestinské proroctví Celestinské proroctví James Redfield

Knížku jsem přečetl již po několikáté, ale po velmi dlouhé době. Patrně kdybych ji nyní četl poprvé, tak by bylo hodnocení nižší a označil bych ji možná za zjednodušenou a prvoplánovou. Nemůžu ale zapomenout, co pro mě knížka v devadesátých letech znamenala. Určitě stojí za přečtení.

27.09.2020 4 z 5

Dědečkův velký útěk Dědečkův velký útěk David Walliams

Knížka pro děti, která toho hodně naučí dospělé.

22.07.2020 5 z 5

Pane Bůh, tady Anna Pane Bůh, tady Anna Sydney George Hopkins

Začalo to poutavým popisem prostých věcí, jak to uměl Ota Pavel. Víceméně to tak i zůstalo, ale mezi řádky těch prostých věcí chytíš spoustu zajímavých myšlenek. Pravdou je, že jsem poslouchal audioknihu a kdybych četl, tak bych možná byl netrpělivý.

18.07.2020 4 z 5