pablito pablito komentáře u knih

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Narozdíl od pisatelů předchozích komentářu mě Coelho tímto románem nezklamal. I když musím přiznat, že zpočátku jsem pochyboval, zda to je opravdu Coelho. Byl jsem zvyklý v jeho tvorbě číst zeména mezi řádky a tady to vypadalo, že to bude jen "obyčený" román. Postupně se ale vybarvoval a o poselství (v řádcích i mezi řádky) mě neochudil.

07.04.2021 5 z 5

Čtyři vhledy: Moudrost, síla a milost Správců Země Čtyři vhledy: Moudrost, síla a milost Správců Země Alberto Villoldo

Nebudu objektivní, protože Aberto je můj oblíbenec. Za mě tedy opět super. Jeho knížky ale nejsou pro nekompromisní materialisty, ani pro poblázněné esoteriky, co hledají jednoduchá řešení.

01.04.2021 5 z 5

Léčebný kód Léčebný kód Alexander Loyd

Prakticky celá kniha popisuje případy, kdy a komu tato léčebná metoda pomohla. Vlastní postup metody je shrnut na pár stránkách. Nechci se vyjadřovat k účinnosti této metody a dokážu si představit celou škálu názorů. Dokážu si představit i to, že spustě lidem skutečně velmi pomohla. Ale určině ne tak, že podle obrázků udělali jednou nějaké dvouminutové cvičení. Kdo hledá instatní řešení "všeho", tak tato kniha (přestože se tak tváří) ho nenabízí. Kdo hledá něco víc, tak to v ní (po prolouskáním se spoustou balastu) může najít.

31.03.2021 3 z 5

Rukověť bojovníka světla Rukověť bojovníka světla Paulo Coelho

Překvapilo mě, kolik lidí tato kniha urazila. Mě osobně potěšila, každá věta námět k zamyšlení. Za mě Paulo Coelho vždy dobrý :)

31.03.2021 5 z 5

Hlas poznání Hlas poznání Don Miguel Ruiz (p)

Nic nového (po čtyřech dohodách), ale pohodově napsané, neurazí.

26.03.2021 4 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Během čtení mi knížka nepřipadala zvláště záživná. Konec to asi vylepšil, protože mi pak bylo líto, že už nepokračuje. Je to fikce na téma cestování časem, ale má i náměty k přemýšlení. Je neuvřitelné, že ji autor napsal během 13ti dnů. Mám podezření, že musel používat nějaké časové smyčky :)

18.03.2021 4 z 5

Dar ducha I. - Magické síly člověka a jejich využití Dar ducha I. - Magické síly člověka a jejich využití Prentice Mulford

Prentice Mulford byl osvícený člověk, je k nevíře jaký rozhled měl už v předminulém století. Knížka je inspirativní i pro dnešního čtenáře, byť napsaná pro nás už archaickým jazykem. Na dílo se už nevztahují autorská práva, tak se vyskytuje (alespoň ke mně se tak dostalo) doplněné o nejrůznější bláboly soudobých pomatenců, tak ty je potřeba ignorovat.

07.03.2021 4 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Thrillery mám rád, ale toto nebyl můj šálek čaje. S nadsázkou člověk musí počítat, ale mělo by se to pořád tvářit jako, že to je možné. Nedokázal jsem se do děje vtáhnout, připadalo my to příliš vyumělkované.

02.03.2021 2 z 5

Milost v umírání: Jak jsme duchovně transformováni, když umíráme Milost v umírání: Jak jsme duchovně transformováni, když umíráme Kathleen Dowling Singh

Knížka mě mile překvapila (na toto téma bylo vydáno mnoho braku). Je to fundovaný a praktickými příklady podložený popis toho, co se děje před smrtí těla (narozdíl od knih mrtvých, které se zabývají většinou zejména tím, co se děje po smrti těla). Podotýkám nicméně, že kniha zaujme patrně je ty, kteří se ztotožňují s transcendentální podstatou vědomí.

23.02.2021 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Čekal jsem nějaký román pro ženy, pustil jsem se do toho spíš ze zvědavosti, než že bych měl nějaká očekávání. A byl jsem mile překvapen. Připomínalo mi to styl Oty Pavla - vyprávění o banálních věcech, nic moc se neděje a přitom to četete rádi. Zaujala mě i možnost nacítit amosféru Neapole v době, kdy u nás vládla totalita.

21.02.2021 4 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Autorovo mistrovství jsem ocenil, když jsem si uvědomil, že první třetina poměrně obsáhlé knihy popisuje jak někdo leze po žebříku ... a člověk to čte poměrně s napětím.

12.02.2021 4 z 5

Šaman, mudrc, léčitel - Jak léčit sebe i druhé energetickou medicínou původních obyvatel Ameriky Šaman, mudrc, léčitel - Jak léčit sebe i druhé energetickou medicínou původních obyvatel Ameriky Alberto Villoldo

Po Odvážném snění je to druhá knížka autora, kterou. První mě sice oslovila silněji, nicméně abych dal o hvězdičku méně to by nebylo fér vůči jiným knihám. Možná mi trochu vadilo, že z toho bylo cítit promo na autorovy kurzy.

12.02.2021 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Fantasy pro teenagery, které baví i důchodce.

08.02.2021 5 z 5

Odvážné snění Odvážné snění Alberto Villoldo

Za mě nejlepší populárně odborná kniha (o tom jak aktivně vytvářet svůj vlastní svět), kterou jsem v poslední době četl. Teorie je doplněna příklady z autorovy praxe. Nechybí ani konkrétní návody.

27.01.2021 5 z 5

Diamantové srdce III. Diamantové srdce III. Hameed Ali Almaas

Kniha se mi dostala do ruky víceméně náhodou. Předchozí díly jsem nečetl. Nemůžu říct, že by mi přečtení nic nedalo. Přínosem je bezesporu, že donutí tříbit a formulovat názory. Nicméně na mě byla nedostatečně strukturovaná. To že se spoustou premis autora nerezonuji jednak není pro hodnocení relevantní a jednak to vždy člověka donutí k přemýšlení.

22.01.2021 1 z 5

Srdcerváč Srdcerváč Boris Vian

Příběhy vylíhnuté ze dna liského nevědomí. Bravurní obrazy z říše snů, která se liší od té naší jen tím, na které straně se spáč nachází.

15.01.2021 4 z 5

Červená tráva Červená tráva Boris Vian

Trochu jsem se ztrácel v ději i postavách. Asi to nebylo záměrem autora, ale tím, že jsem nečetl dost pečlivě. Druhé čtení ale nejspíš nebude.

10.01.2021 2 z 5

Přechodové rituály: Posvátná cesta ke zralosti Přechodové rituály: Posvátná cesta ke zralosti Alberto Villoldo

Dokonalá knížka, která neobsahuje laciné návody, ale popisuje PROČ absolvovat přechodové rituály. Kopil jsem si ji náhodou s jinou knížkou od stejného vydavatelství, abych se dostal na poštovné zdarma. Ta původní kniha se ukázala býti víceméně esoterickou břečkou. Villoldo to vynahradil :)

10.01.2021 5 z 5

Mít nebo být? Mít nebo být? Erich Fromm

Se základní myšlenkou - že dravá hrabivost dnešní společnosti může vést k zániku civilizace - se dá souhlasit, protože čas dává autorovi za pravdu (kniha napsaná v sedmdesátých letech minulého století). S východisky, která autor doporučuje, se mi už nedařilo souhlasit. To nic ale nemění na tom, že knížka vyvolá vnitřní dialog a náměty k přemýšlení.

29.12.2020 4 z 5

Léčení duchem Léčení duchem Stefan Zweig

Bravurní profil Franze Antona Mesmera, Mary Bakerové Eddyové a Sigmunda Freuda. Mesmer a Freud mi jsou osoby známé, o Bakerové jsem nic nevěděl a při čtení jejího portrétu člověka zamrazí - nechutné manipulace a nechutní manipulátoři tu byli napříč liskými dějinami.

25.12.2020 5 z 5