Červená tráva přehled

Červená tráva https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45021/mid_cervena-trava-DtL-45021.jpg 4 133 133

Čtyři hlavní hrdinové jsou současně jedinými postavami románu. Proti dvěma mužským protagonistům, postavil autor dvě ženy. Červená tráva je Vianovým nejautobiogra­fičtějším dílem, neboť do vzpomínek jednoho z chlapců Wolfa, promítl velice transparentně traumata svého mládí. Cesty které podniká Wolf strojem času a které mají charakter psychoanalytických seancí, evokují paralyzující péči rodičů, bezduchost školy a strach z dívek v době erotického dospívání.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Aurora (Praha)

ĽHerbe rouge , 1950

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Červená tráva. Přihlašte se a napište ho.

Medidik
18.04.2023 5 z 5

Surrealismus říznutý psychologií. Těžké čtení, ale stojí za to.

pablito
10.01.2021 2 z 5

Trochu jsem se ztrácel v ději i postavách. Asi to nebylo záměrem autora, ale tím, že jsem nečetl dost pečlivě. Druhé čtení ale nejspíš nebude.

000nugatovej
19.10.2020 4 z 5

Kolik vzpomínek v sobě neseme? Možná dospějeme k zjištění, že "Vzpomínky neexistují, je to jen jiný život, prožívaný znovu jinou osobností, která je zčásti výtvorem právě těch vzpomínek." (str. 202) A které z těch vzpomínek jsou pro nás natolik bolestivé, že blokují náš plnohodnotný život? Lze je potlačit, zabít? (To se pokoušejí udělat jak Wolf, tak Lazuli.) Jenže pak přichází na řadu otázka, "zda člověk bude moci vůbec ještě žít, až zničí všechny vzpomínky." (str. 267)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Červená tráva v seznamech

v Právě čtených5x