Pa3k Pa3k komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Rozhodně zajímavé.

23.04.2015 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Tak tohle je maximálně kvalitní kniha. Tohle je povinná četba pro každého. Úžasná psychologie osob a neuvěřitelný je taky to, že se člověk dozví podrobnosti o tomto zásadním činu, který by se neměl nazývat atentátem . Největší hrdinka je pro mě ani né patnáctiletá Jindřiška Nováková, ale i celkově lidé z odboje. A pak že český národ je národ srabů, ani omylem !!! Pět hvězd je málo...

18.08.2014 5 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Zajímavá kniha u které se mi na konci rozjela fantazie jak to asi pro zadržené osoby zadního domu muselo být strašné, když se jim naplnili ty nejhorší představy o prozrazení.

18.08.2014 5 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Zajímavé

16.06.2014 4 z 5

Tíživé mlčení Tíživé mlčení Paul Polansky

Je neuvěřitelný, co dokáže český člověk. Rozhodně stojí za přečtení. Jedna z ostud národa českého z období války.

10.05.2014 5 z 5

Volný pád Volný pád Nicolai Lilin

Akce od začátku do konce. Líbila se mi i když Sibiřská výchova je trochu lepší, ale zase je o jiném tématu. Každopádně je to zajímavý náhled do čečenské války.

19.04.2014 5 z 5

Sibiřská výchova Sibiřská výchova Nicolai Lilin

Kniha nabízí zajímavý pohled do podsvětí východní kultury. Je i celkem vtipně napsaná, dobře se čte a čtenáře pohltí. Mám rád knihy, který vás donutí googlovat a hledat informace a tady jsem je hledal. Rozdíl mezi dobrem a zlem nemá smysl zde moc hledat. Dávám plný počet.

02.04.2014 5 z 5

Rekviem za Nanking Rekviem za Nanking Cha Ťin

zajímavé a naučné

30.03.2014 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Výborná kniha. Autorka se opravdu hodně vcítila do Jacka a zajímavě popsala jeho vnímání nových i starých věcí a vlivů.

30.01.2014 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Zajimavé, poučné, čtivé, smutné. Nuti vyhledavat informace a přemýšlet o obsahu. Hodne živ děj, který vypadá až autobiograficky. Právem kniha dostala cenu. Rozhodně doporučuji.

20.01.2014 5 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Tento díl není tak zajímavý jako první dva, škoda. Klidně bych ubral tak 150 stránek. Děj se táhne a neustále opakuje z první a druhé knihy :-/ . Ušikawa, to je smrt a to doslova :-). Ale zase se kniha čte dobře. Hodnotím tak 3,5

11.01.2014 3 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Murakami piše knihy opravdu zvláštni. Líbí se mi ta nálada v jeho knihách.

15.12.2013 5 z 5

Terezín, tři roky v předpeklí Terezín, tři roky v předpeklí Carlo Ross

Tento druh knih mě vždy fascinuje. Je zde zapsán velký kus historie. Je až neuveřitelný, co člověk dokáže. Kniha, která plní ten správný účel. Tohle je povinnost číst.

26.11.2013 5 z 5

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Zajímavá kniha, asi ještě něco přečtu od Bukowskiho. Donutilo mě to vyhledávat pár otázek o autorovi. Týpek to měl těžké.

25.09.2013 5 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Pane Clavelli, děkuji za vaše nepřekonatelné dílo. Zaloužíte si uznání a respekt.

01.09.2013 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Končím na 268 stránce, třikrát jsem u ní krásně nudou usnul. Asi se podívám na film, jen doufám, že u toho taky neusnu. Chtěl bych si přečíst "Pravidla moštárny" ale trochu se toho obávám. No uvidíme. Z důvodu nepřečtení ani knihu nehodnotím.

26.08.2013

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhulákovi jsem se vyhýbal hodně dlouho a asi to mělo správný důvod. Tak že jsem knihu dnes dočetl a můžu konstatovat, že je kniha opravdu zajímavá do poslední chvíle.

15.08.2013 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Opravdu zajímavá kniha a tak trochu i úlet :-). Nutí člověka pořád číst a přemýšlet o ději.

11.08.2013 5 z 5

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

Dokonalý, takový knížky mám rád.Silný příběh ze života. Hezký příklad toho, jak nemoc udělá z dítěte dospělého. Dá se tomu uvěřit.

23.07.2013 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Stejně kvalitní jako film, není co dodat.

23.07.2013 5 z 5