Olava Olava komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Mám knihy paní Mornštajnové moc ráda, ale tahle mě nechytla tolik, jako ostatní. Pěkně popsaná rodinná sága, ale něco mi tam scházelo. Co musím ale pochválit, je styl psaní. Knihy se čtou skoro samy :-)

30.01.2021 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Kniha byla dobrá, ale nezařadila bych ji mezi mé nejoblíbenější. Chvílemi byl děj tak strašně zdlouhavý a nijaký, že jsem se ke čtení nutila. Kniha nebyla dlouhá, jak je Kingovým zvykem, ale kdyby byla kratší, taky by se taky houby stalo. Nebála jsem se dostatečně, abych ji strčila do mrazáku :-)

14.07.2019 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Jussi..musel by ses hodně snažit, aby to bylo blbý. Naprosto famózní příběh..jak jsou někde děti, je to náročné...náročnější na psychiku, než předchozí dva díly.

28.03.2019 5 z 5

To To Stephen King

Kinga mám moc ráda, některými příběhy si mě získá, některými třeba ne, ale o tom to je. Nicméně jsem se dlouho rozmýšlela, jestli do téhle knihy jít - počet stránek mě nijak neovlivnil, ale osobně mám problém s klauny. Jsem na sebe pyšná, protože jsem to zvládla a protože kniha je naprosto neuvěřitelná. No a co, že je dlouhá, možná byly některé pasáže zbytečné,ale aspoň si člověk tu knihu užije, může s hlavními hrdiny strávit tolika času, prožívat s nimi štěstí, ale i bolest a strach. A aspoň jsem na klauna nikdy nebyla sama :-)
Doporučuji přečíst, je to rozhodně jedna z těch nejlepších Kingových záležitostí

12.03.2019 5 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Příběh měl velmi slušný potenciál, který ale autorka bohužel nevyužila - jakoby spíchnuté horkou jehlou, velmi nepravděpodobné. Nedokázala jsem příběhu uvěřit. Pro mě zklamání.

17.02.2019 2 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Při čtení zdejších komentářů nevím, co si myslet. Není možné se zavděčit všem, ale spousta lidí si nedokáže představit, čím si člověk závislý prochází, v tomto případě, čím si procházela autorka. Už jen to, že to popisovala, muselo pro ní být těžké, takže je fajn, že vůbec něco takového vzniklo. Pro mě to bylo docela frustrující čtení. Osvěta v tomto moc není, takže každý takovýhle počin je k dobru. Děkuji autorce i za to, do čeho se pustila potom.

06.12.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Neni to typ pribehu, ktery bych vyhledavala. O to vic jsem byla prekvapena, jak prijemne toto cteni bylo. Dej krasne plyne, cte se to krasne a mate chut si dat neco ke kave :-D hlavne je to fajn kniha, kdyz potrebujete vypnout - vemte tuhle knihu a nechte se unaset vuni kavy a skoricoveho sneku.

22.04.2022 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Knihy Jussiho mě baví, jsou čtivé, napínavé, mají výborné náměty, ale u tohoto dílu musím říct, že se mi zdál ze všech dílů oddělení Q nejslabší. Podle mě je to zbytečně dlouhé, natahované a konec moc zběsilý. Málo Carla Mørcka. To ale stejně nemění nic na tom, že se budu těšit na další díl.

06.03.2022 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Velmi čtivý příběh. Hlavní postava mi kolikrát lezla na nervy, ale jsou i horší. Vraha jsem si teda netipla, tak jsem byla spokojená. Nicméně by si kniha zasloužila ještě pár stránek na vysvětlení, proč to tak vlastně bylo. To mi jako jediné dost chybělo. Určitě se ještě k dalším dílům dostanu, ptž to nebylo rozhodně špatné. Rezervy to má, ale jako všechny postavy se vyvíjí, další díl bude určitě lepší.

02.02.2022 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

První dva díly s HH jsem nečetla a ani nedočetla Říkala jsem si, že jsou lepší severští spisovatelé. Nu i od jiných jsem slyšela, že teprve od třetího dílu je to ono...Tak jsem se do toho pustila...Ze začátku úplný guláš, ale pak to dostalo ten správný rytmus a nemohla jsem to odložit. Určitě se ještě dostanu k dalším.

14.01.2022 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Přečteno jednim dechem, taková bomba to byla. Krásná psychologie postav.

06.01.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

No už jsem se chvílemi bála, že si to budu muset nakreslit, jak je to zamotané :-D ale kniha se četla hezky, taková super oddychovka na léto. O hvězdičku méně, protože jsem očekávala nějaký konec, který se nějak nedostavil.

17.07.2020 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Po Sedmilhářkách jsem se na tuto knihu těšila. Jaj, to bylo zklamání. Nedokázala jsem se do toho příběhu dostat, postavy byly nesympatické, nerada ale odkládám knihy, tak jsem to dočetla. Čekala jsem, co že se stane na tom grilování, ale přišlo mi, že to autorka vzala nakonec s takovým klidem, nedokázala ve mě probudit tu hrůzu toho okamžiku. Prostě se nejde zavděčit vším a všem a mě bohužel tato kniha nic moc nedala. Snad najde ty správné čtenáře.

02.07.2019 2 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jedna z prvních, kterou jsem od Kinga četla. Tato kniha se mnou dost zacloumala a to je to už několik let, co jsem ji četla. Ještě teď mám občas bolavý žaludek při vzpomínkách na tento příběh. To ale nemění nic na tom, že je to dobře napsaný horor. Čím jste v té knize dál, tím je to mrazivější a černější, než se zdá. King se předvedl v plné parádě. Ne nadarmo je mistrem hororu..

15.03.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter uchvátil mé srdce. Ke knize se stále vracím a nemám, co k tomu dodat než: After all this time? Always...

19.02.2019 5 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Kinga Mám načteno docela dost, proto tohle byla pro mě výzva. Tohle opravdu nebyl horor, jak je uvedeno v popisku, ale taková pohádka, chvílemi trochu drsnější, než bývá zvykem u pohádek. I přes trochu pomalý rozjezd, než se do toho člověk dostane, protože takový King přece běžně nebývá, to byla parádní kniha, kterou jsem si moc užila. Rozhodně hodnoceno jako "Nad očekávání".

18.09.2023 4 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Když jsem byla malá, tak pro mě bylo utrpení číst verneovky...řekla jsem si, že jim dám znovu šanci. Musím říct, že ač byly postavy takové strohé, někdy protivné, tak příběh byl velmi čtivý a napínavý. Zkusím později ještě nějakou a uvidím, jestli to nebyla náhoda :-)

08.03.2021 4 z 5

Tahle kniha nebyla nic moc. Pár vtipných momentů nezachrání pokulhávají děj a nesympatické postavy

06.01.2021 3 z 5

Sice to nebylo takové, jako první díl Staříka, ale špatné to taky nebylo. Jako kniha na dovolenou splnila svůj účel a dobře jsem se bavila.

02.09.2019 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Buď autora milujete, nebo ne. Já jsem prostě někde mezi...já se nedokážu rozhodnout. Humor mi přišel chvílemi až nucený, prkenný...za každou cenu. Na druhou stranu ale musím uznat, že jsem párkrát i zasmála. Popisy cesty, vztahů lidí k poutníkovi byly fajn a jsem ráda, že jsem to četla. Nechám si to ještě uležet. Nějaký cestopis si určitě ještě přečtu. :-)

02.07.2019 3 z 5