Oksalakka Oksalakka komentáře u knih

0 0 Andrej Vozněsenskij

Sovětský beatnik, zajímavá četba!

04.12.2014 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Nebylo to úplně marný, první polovina je záhadná a napínavá, pak to sklouzne do poněkud omšelých klišé. Hlavní hrdina je sympaťák typu Spensera od Roberta B. Parkera, občas i celkem vtipnej. 3 a 3/4.

03.12.2014 4 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Zatím asi nejhorší, co jsem od Kinga četl, Černý dům se mi líbil podstatně víc. Svojí roli ale určitě sehrál mizerný překlad, uvidíme, jak si v tomhle směru povede nové vydání (těším, těším).

05.11.2014

Levhart Levhart Jo Nesbø

No jo, co dodat :)

31.10.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Zatím asi nejnapínavější z Nesbů ...

20.10.2014 5 z 5

Muž na odstřel Muž na odstřel Lee Child

Spokojenost.

09.10.2014 5 z 5

Černá planeta / Nemesis z hvězd Černá planeta / Nemesis z hvězd Hans Kneifel

Nemesis z hvězd a Den a noc od Jaroslava Velinského ... od té doby je ze mě sci-fi fanda :)

06.10.2014 5 z 5

Jimmy Corrigan: nejchytřejší kluk na světě Jimmy Corrigan: nejchytřejší kluk na světě Chris Ware

Inu, knihu jsem nezničil, vystřihovánky jsem si neudělal, ale co nejrychleji jsem ji prodal na Databázi knih, neboť takhle příšerně depresivní dílo (pokud pominu Míň než nula od Eastona Ellise) jsem snad ještě nečetl. Působivé, ale mám rád optimističtější záležitosti.

04.10.2014

Město Město Clifford D. Simak

V podstatě nesmírně smutná kniha, ale zároveň plná naděje a humanismu. Jsem rád, že Simak dopsal po letech epilog, který ve vydání z r. 1970 ještě není a poněkud mění celkové vyznění příběhu.

29.09.2014 5 z 5

Zjizvená tvář Zjizvená tvář Stuart MacBride

Z pěti dosud vydaných knih s Lazarem Loganem asi nejlepší.

16.09.2014

Vrahem může být kdokoliv Vrahem může být kdokoliv Jeffery Deaver

Poměrně dost velký počet povídek jsem znal z různých antologií, což ovšem není mínus :)

16.09.2014 5 z 5

Poslední bourbon Poslední bourbon Bohuslav Vaněk-Úvalský

U scény, kde vydavatel poesie chce platit v tiskárně stravenkami jsem řval smíchy. Bavilo mě to, čas od času se k tomu vrátím.

12.09.2014 5 z 5

Německé rekviem Německé rekviem Philip Kerr

Podle mě asi nejslabší díl s Berniem Guntherem. Tradičně dobrý popis prostředí, ale takové podivně rozplizlé, dočetl jsem se zaťatými zuby.

08.09.2014 2 z 5

Bledý vrah Bledý vrah Philip Kerr

Bavilo mě to víc než Praha osudová, ale sem tam bych Bernieho s jeho cool hláškama plácnul přes papuli. Prostředí a atmosféra ovšem na výtečnou.

04.09.2014 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Jo, jo, jo. Víc, prosím :)

04.09.2014 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Hmmm, Nesbo se knihu od knihy zlepšuje ...

29.08.2014 5 z 5

Růže smrti Růže smrti Arnaldur Indriðason

Jeden z lepších Indridassonů.

22.08.2014 5 z 5

Jak nezničit lidstvo Jak nezničit lidstvo Donald E. Westlake

Na Westlakea píšícího pod jménem Westlake dost netypické a spíše smutné. Každopádně výborná kniha.

21.08.2014 4 z 5

Skála Skála Peter May

Zápletka mi přišla trochu přestřelená, čte se to ale dobře, výborný překlad a pasáže popisu lovu guga jsou velmi dobrodružné čtení a pro Čecha velmi exotická záležitost. Určitě si přečtu i další díly.

18.08.2014 4 z 5

Můj dres číslo 1 Můj dres číslo 1 Ivo Viktor

Tuhle knížku jsem si přečetl v osmi letech, od té doby fandím Dukle :))

13.08.2014 5 z 5