Odehnalka Odehnalka komentáře u knih

Sběratel ztracených věcí Sběratel ztracených věcí Ruth Hogan

Jsem nadšená! Kniha mě zaujala už svojí anotací, při čtení mě kniha nadchla. První polovina se četla sama, s příchodem duchařiny to začalo mírně drhnout a to je asi i důvod, proč odebírám jednu hvězdu. Jinak je to velmi krásné počtení na odpočinek a na vykouzlení úsměvu.

07.05.2017 4 z 5

Neočekávaný host Neočekávaný host Agatha Christie

Velmi příjemná a čtivá oddechová detektivka! Jsem z knihy nadšená, mírně jsem se jí obávala, ale nyní musím hodnotit plným počtem. Navíc ještě voněla novotou, takže jsem se od knihy vážně nemohla odtrhnout.
Knihu můžete klidně stihnout i za jeden večer, pokud si na to najdete čas.

22.04.2017 5 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Jsem mírně rozpačitá. Knihu bych dítěti asi nedala, dle mého je to taková knížka pro dospělé.
Začátek se mi líbil, ale pak se to nějak zlomilo a já se do čtení musela nutit a na to, jak je knížka krátká, jsem ji četla docela dlouho. Dala bych 3,5 hvězdy, ale protože jdou dávat pouze celá, dám 4, protože bylo fajn si přečíst něco, co je psáno slohem pro děti.

18.04.2017 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Asi to nejroztomilejší, co jsem kdy četla! Jako milovník psů jsem si knížku užila se vším všudy. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, ať už ze strachu, nebo radostí, co bude se psím hrdinou dál. Krásný a dojemný příběh.

30.03.2017 5 z 5

O slepici, která snila o létání O slepici, která snila o létání Hwang Sonmi

Jsem mírně rozpačitá. Kniha označena jako pohádka, ale nevím. Dětem bych knihu asi nedávala, ale knihu bych nedala ani dospělému člověku, protože o žádné velké filozofické dílo se taky nejedná. Ale kvůli fajn formátu a počtu stran je kniha fajn na cestování do práce a do školy.
Co knize dodává velké plus je zpracování celé knihy, krásné ilustrace a kupodivu mi ani nevadilo modré písmo.

23.03.2017 3 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Nalákal mě trailer na filmové zpracování knihy. Ale tedy nevím... Do dvou minut vlastně dali celý film, takže jestli si někdy vzpomenu, na film se možná časem podívám.
Po knize už určitě znovu nesáhnu, je to taková jednohubka a to doslova, protože to máte přečtené za pár dní. Čekala jsem více. Bylo to uspěchané, konec tak nějak nedokončený.
Chtěla jsem něco oddechového, a to jsem dostala. Ale asi je to spíš pro náctileté...

18.03.2017 2 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Ani mě se kniha nečetla zrovna nejlépe. Někdy se mi to zdálo zdlouhavé a písmo v knize mi taky moc nepomohlo.
Nejdříve jsem viděla film, až pak jsem vzala do ruky knihu. Musím říci, že v tomto případě je film velmi povedený, knihy se velmi držely a možná by někomu stačil pouze film.

09.03.2017 3 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

No, tak nějak nemám slov! Skvěle napsané, nemohla jsem se od knihy odtrhnout! Přikláním se k názoru, že se nejedná o horor, ale člověka u knihy i tak mrazí, jak je to napínavé. Vážně skvělé literární dílo!

20.02.2017 5 z 5

Horečka nad ránem Horečka nad ránem Péter Gárdos

I mě příběh okouzlil, krásný, lidský a dojemný. Díky svému formátu je kniha skvělá na cestování, a díky stylu psaní se kniha četla sama.

19.02.2017 4 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Literární a filozofické pohlazení po duši. Krásná, milá jednohubka na večerní relax. Kniha mě velmi mile překvapila.

17.02.2017 5 z 5

Hush Baby Hush Baby Johanna Holmström

Ze začátku se to skvěle rozjelo a nemohla jsem se od toho odtrhnout. Ale jak se přiblížil konec, nějak se to zadrhlo a posledních sto stran jsem se nutila. Kniha svěží a napínavé tempo neudržela až do konce. Ale autorka přišla se zajímavou zápletkou a dobrými postavami. Celkově jsem spokojená.

15.02.2017 4 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Ačkoliv je to tenká knížka, trvalo mi dlouho, než jsem ji přečetla. Vůbec mi totiž nesedl autorčin styl psaní. To ubírá body, protože jinak to byla velmi zajímavá knížka. Kniha s těmito motivy mám velmi ráda, ale prostě mi to celé nesedlo. Pokud chcete něco podobného, doporučuji knihu "Kdysi."

09.02.2017 3 z 5

Otázka za deset Otázka za deset David Nicholls

Kniha mě velmi pobavila, stejně jako film, který jsem viděla jako první. Až pak jsem zjistila, že film je založen na knize a knihu si půjčila. Bylo to velmi příjemné čtení a dobře se to četlo. Jen ke konci jsem měla pocit, že se to trochu natahuje.
Doporučuji oboje - jak knihu, tak film. Je velmi dobře zpracován.

06.02.2017 4 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Kniha se čte úplně sama, je to velmi dobře napsané, pěkné ilustrace. Navíc super formát, knížka se vešla kamkoliv, nebyl problém si ji brát do MHD. Jen jsem chvílemi měla pocit, že pomocí rad bych vlastně prokrastinovala. Ale člověka to donutí se zamyslet, jsem s knihou spokojená.

06.01.2017 4 z 5

Kamilenky Kamilenky Blanka Hošková

Zatím to nejslabší, co jsem od autorky četla. Ze začátku se to dobře četla a stránky dobře ubíhaly, ale potom se to nějak zlomilo, začala být nuda a já se nutila knížku dočíst. Knihu si určitě znovu nepřečtu a ani jsem si moc neoddechla...

05.01.2017 3 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Trochu jsem se toho bála, jak bude kniha psaná celá v mailech, bude líbit, ale mile mě to překvapilo! Bylo to originální, často vtipné a také někdy i k zamyšlení.
Sice má kniha pokračování, ale nevím, zda ji budu číst. Konec se mi totiž velmi líbil.

25.12.2016 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Milan Šotek

Národnímu divadlu se povedlo nádherně převést román do divadelní hry! Pokud jste fanoušci Pýchy, tak určitě neváhejte a vydejte se do divadla!

20.12.2016 5 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Nemám slov! Knížka se četla vlastně sama, skvěle napsané! Ale taky se přidávám k názoru, že bych ocenila některé části více rozepsané, ale i tak jsem z knihy nadšená!

07.12.2016 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Upřímně jsem uvažovala, zda knize neudělit hvězdy pouze tři. Protože ke konci druhého příběhu už jsem se trochu nudila. Ale nakonec dávám čtyři, i přes to, že to nesplnilo moje očekávání. Po Erotikonu jsem měla vyšší nároky. Ale hezky se to četlo, nápad se dvě příběhy dobrý.

25.11.2016 4 z 5

Nemám slov, prostě bomba!

20.11.2016 5 z 5