Odehnalka Odehnalka komentáře u knih

Když jsem tě ztratila Když jsem tě ztratila Kelly Rimmer

Krásná a čtivá kniha! Myslím, že nemám nic, co bych knize mohla vytknout! Přečetla jsem ji vlastně za dva dny, krásně se četla, navíc jsem se do příběhu velmi ponořila a velmi jsem ho prožívala - ať už jsem měla slzy na krajíčku, či jsem silně pociťovala bolest, nebo zlost daných postav. Už jen proto dávám knize plný počet hvězd, naposledy jsem takto emotivně prožívala Hanu od Mornštajnové.

26.02.2018 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Po knize Němci je tu Doupě. Po delší úvaze dávám 4 hvězdičky. Nejedná se o vysloveně zklamání, kniha byla velmi čtivá a tři různé příběhy člověka tak zaujaly, že se těžko odtrhl. Oceňuji krátké kapitoly, díky kterým se kniha velmi dobře četla z mnoho důvodů - mezi krátkými zastávkami MHD, nebo "ještě jednu kapitolu." Ale čekala jsem trochu víc a třeba příběh Květy a pošťáka se mi zdál trochu zvláštní a naivní. Pokud chcete skvělou knihu od autorky, bude to pro mě dílo Němci.

22.02.2018 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

No, mám z knihy dost rozporuplné pocity. Knihu zvládnete přečíst i za víkend, celkem dobře se čte a 200 stran uteče. Ale měla jsem pocit, že děj se rozjel v až v posledních 50 stranách. Čekala jsem, že mě víc kniha pohltí, přeci jen kniha o zajímavém tématu, ale bohužel se tak nestalo. Pan Hájíček asi nebude autor úplně pro mou osobu.

11.02.2018 3 z 5

Zachrání doktor Proktor Vánoce? Zachrání doktor Proktor Vánoce? Jo Nesbø

Další díl pohádkové tvorby od Nesba je pro dospělého krásná víkendová jednohubka. Knížka vůbec nezklamala, milé a velmi čtivé. Pro mě asi jeden z nejlepších z celé řady Doktora Proktora.

04.02.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Čteno po Haně a Hotýlku a musím říci, že pro mě je Slepá mapa asi nejslabší kniha od autorky. Dala bych asi jinak 3 hvězdičky, protože kniha mě mírně zklamala. Ale neboť knihy s rodinnými příběhy mám velmi ráda a kniha byla velmi čtivá (jako vždy u autorky), dávám čtyři.

03.02.2018 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Knihu jsem začala číst proto, že jsem si potřebovala oddechnout od Jakuby Katalpy a Aleny Mornštajnové, knihy od těchto autorek jsem četla za sebou, což není na škodu, ale člověk potřebuje oddech. Kdybych nečetla tuto knihu po Slepé mapě, mohla by dostat vyšší hodnocení, ale takhle jen 3 hvězdy. Nebylo to špatné, na oddech ideální.

29.01.2018 3 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Velmi čtivá kniha s krásně promyšleným příběhem. Bez váhání dávám 5 hvězdiček. Tyhle rodinné příběhy po několik generací mě velmi baví a jsem ráda, že v české literatuře takovéhle knihy vycházejí v této kvalitě!
Knihu mohu jen doporučit, těžko jsem se od ní odtrhávala.

26.01.2018 5 z 5

České děti jako čtenáři České děti jako čtenáři Kateřina Homolová

Pro knihovníky, či zájemce o problematiku dětského čtenářství skvělá kniha.

04.12.2017 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Na Fangirl jsem se velmi těšila, protože kniha Eleanor a Park mě před lety velmi nadchla a velmi se mi líbila. Ale Fangirl je pro mě zklamání. Uznávám, že člověk se nenadál a byl v polovině knihy, ale hlavní hrdinka Cath mi byla velmi nesympatická, stejně jako její dvojče.
Od knihy jsem očekávala něco jiného, čekala jsem, že mě bude více bavit a nebudu u toho tolik otrávená. Pro mě to velmi zachraňovaly postavy Reagan a Levi.

01.12.2017 3 z 5

Na hraně - Můj životní příběh Na hraně - Můj životní příběh Richard Hammond

Upřímně jsem od knihy čekala trochu více. Nejvíce mě asi zasáhla prostřední část knihy, kdy Mindy Hammondová popisovala, jak se o nehodě dozvěděla a podobně. Zbytek knihy mě mírně nudil a na konci jsem se vlastně nutila knihu dočíst.

22.11.2017 3 z 5

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Čekala jsem něco trochu jiného a něco trochu víc. Pro moji osobu mírné zklamání.

20.10.2017 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Knihu jsem četla po Haně, která pro mě byla neskutečným zážitkem. Kdybych knihu Hotýlek četla dřív, možná by na mě zanechala silnější dojem, ale teď musím knihu hodnotit jako milou a velmi čtivou s dobře promyšleným příběhem, což jsem u autorky čekala, takže naplnila moje očekávání. Na oddech krásná kniha, od které se těžko odtrhnete.

09.10.2017 4 z 5

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Co jsem to sakra četla? Kniha mě v prvních kapitolách vtáhla do děje, tak jsem si říkala, že to bude super počtení, ale pak už jsem jen žasla a nutila se knihu dočíst, protože... sakra! Není divu, že knihu autorka vydala ve vlastním nakladatelství! Za mě tedy brak! Sice nápad zajímavý, ale tím to asi tak hasne.

04.10.2017 odpad!

Hana Hana Alena Mornštajnová

Upřímně... Asi nemám slov. Nemůžu najít správná a vhodná slova, která by popsala tuhle skvělou knihu s neuvěřitelným příběhem plný emocí.
Kniha se krásně četla a touhou, jak to s hlavními hrdiny bylo dál, jsem se od ní ani nemohla pořádně odtrhnout. A už dlouho jsem necítila takový smutek a úzkost při čtení, ke konci jsem téměř brečela.
Prostě bravo, neuvěřitelná kniha.
Mohu jen doporučit.

14.09.2017 5 z 5

Teď už tě vidím Teď už tě vidím Nicole C. Kear

Stejně ani já si hlavní hrdinku neoblíbila. Na začátku vypadala kniha i příběh nadějně, ale pak se mi do knihy už nějak nechtělo. Nebylo to proto, že by kniha nebyla dobře napsaná, naopak se četla docela dobře, ale prostě jsem nechápala postoj hlavní hrdinky k její chorobě. Stejně jako jiní čtenáři zde i já nechápu, proč ji přišlo lepší působit jako opilec, než žena s oční chorobou. Právě za toto dávám tři hvězdy.
Lze si z toho vzít ale i ponaučení - ať chcete nebo ne, jednou vás realita dožene a vy budete muset jednat rozumně.

10.09.2017 3 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Dlouho jsem váhala, zda dát dvě, nebo tři hvězdičky. Nakonec dávám tři a vlastně ani nevím proč, protože z knihy moc nadšená nejsem.
Prvně nechápu označení sci-fi. Mělo to k tomu daleko. A když tu vidím v podobných knihách Marťana, tak se musím smát. Pro mě Kosmonaut sci-fi vážně není.
Dějově to možná začalo napínavě, ale asi tak v polovině se to zadrhlo a poslední stránky mi daly zabrat.
Trochu se mi zdá, že je mnoho povyku pro obyčejnou knihu. Chápu, že v USA kniha zaujala... a když to zaujalo tam, tak se to přeci musí líbit i v ČR... Z knihy mám pocit, že to primárně není určená kniha pro českého čtenáře.
Hvězdy dávám za čtivost, která se upřít nedá, polovina knihy se četla dobře, za obálku a za pár zajímavých úvah. A za dobře provedený marketing v českém prostředí.

31.07.2017 3 z 5

Dopisování napříč staletím je rozhodně zajímavý nápad a nedá se knížce upřít čtivost. Ale čekala jsem asi něco jiného, navíc mi ne vždy sedlo jednání postav. Chápu, že se jedná o literaturu pro děti a že tedy nemusí být vše uděláno do detailů, ale knize by pár stran a trochu větší propracování neuškodilo.
Musím ale pochválit obálku, ta mě kromě děje zaujala též.

22.07.2017 3 z 5

Frankieho otázky před spaním Frankieho otázky před spaním Kate De Goldi

Krásné čtení o složitostech života. První polovina knihy se mi nečetla úplně nejlépe, nějak jsem se nemohla začíst, ale druhá půlka to vynahradila úplně vším - do knihy jsem se ponořila a chtěla vědět více o trápení Frankieho. Právě za jeho postavu dávám plný počet hvězd.
Jsem ráda, že jsem si knihu pořídila a přečetla. Také já v tom vidím jistý vzkaz o tom, že mlčet o problémech se ne vždy vyplácí. Doporučuji.

15.06.2017 5 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Třetí díl jsem si v knihovně půjčila jen z toho důvodu, abych zjistila, co autorka dál vymýšlela, protože co si budeme nalhávat, jednoduchou zápletku roztáhla na tři tlusté knihy, i když by v bohatě stačila jedna. Poslední díl ze série mě nejvíce zklamal a považuji ho za nejslabší.
Co se ale knize nedá vyčíst je její čtivost, hlavně když ještě voní novotou. Že se to ale dobře čte je docela k ničemu, když to postrádá nějaký hlubší děj.

28.05.2017 3 z 5

Anna a Anna Anna a Anna Charlotte Inden

Pro moji maličkost krásná oddechovka, u které se člověk pousmál, zamyslel a na konci třeba i uronil slzu. Navíc krásné grafické zpracování, formát knihy ideální na cestování. Jsem nadšená.

25.05.2017 5 z 5