Ocásek Ocásek komentáře u knih

Křídla vážky Křídla vážky Michaela Dopitová

Za poskytnutí knížky k recenzi děkuji @humbook a @humbook_blogeri.

Už když jsem poprvé držela v ruce knížku Křídla vážky, tak jsem tušila, že se mi bude líbit, ale rozhodně jsem nečekala, že z ní budu takhle nadšená!
Příběh je vyprávěný z pohledu hlavní hrdinky Eleny, která mi přirostla k srdci hned od první kapitoly. Doopravdy se mi ještě nestalo, abych toho s hlavní hrdinkou měla tolik společného, a to ať už šlo o četbu, krasobruslení, snahu vystudovat medicínu, a nebo celkově o její charakter! Oblíbila jsem si i Jáchyma či Dannyho a zamilovala se do Tadeáše.
Romantická linka je jedno velké klišé, ale skvěle napsané klišé, u kterého se budete usmívat jak měsíček na hnoji a budete si neskutečně užívat tu chemii mezi postavami!
Moc mile mě překvapil i autorčin styl psaní, vůbec bych nepoznala, že se jedná o její prvotinu. Už dlouho se mi totiž nestalo, že bych celou knížku přečetla za méně než 24 hodin a navíc jsem se u knížky musela nahlas smát, a to hned několikrát.
(SPOILER!)
Je mi jasné, že se najde někdo komu závěr knihy pokazí celkový dojem, ale u mě to bylo přesně naopak. Strašně se mi líbilo, že knížka nekončí přeslazeným happyendem, jako tomu u jiných romantických knížek bývá, ale končí realisticky.
(KONEC SPOILERU!)
Myslím si, že vám Křídla vážky mají rozhodně co předat. Já vám knížku moc moc doporučuju a budu ráda, když jí dáte šanci, protože je opravdu skvělá!

12.11.2022 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Na Selekci nikdy nebudu moc stará… Letos jsem se k Selekci vrátila už potřetí a je pořád stejně skvělá, jako když jsem ji před šesti lety četla poprvé!
Miluju ten krásně vykreslený svět, ve kterém se celý příběh odehrává a celkově ten nápad napsat YA romantickou dystopii - je to dokonale vymyšlené do posledního detailu! Knížka je čtivá, že ji nebudete chtít pustit z ruky a budete si připadat jako v moderní pohádce.
America je sympatická hlavní hrdinka - místy tvrdohlavá, je obyčejná a přesto jedinečná… A to jsem vám ještě neřekla to nejlepší na celé knížce, to je princ Maxon (opovažte se někdo říct, že jste team Aspen)
Tohle je ideální knížka k tomu, aby vám otevřela bránu do světa YA knih… a pak se k ní budete ještě několikrát vracet, stejně jako já!

4,5/5⭐️

22.10.2022 4 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Už když jsem zjistila, že u nás Zachraň mě vyjde, jsem věděla, že si knížku budu chtít přečíst, ať už bude o čemkoliv. Sice ještě stále nemám dočtenou kompletní sérií Znovu, ale i tak jsem si knížky Mony Kasten opravdu zamilovala!
Autorka zvolila jiný styl psaní než známe ze série Znovu. Začátek byl trochu pomalejší, takový seznamovací a nic moc se tam nedělo. Ale pak... pak se to rozjelo a já obracela jednu stránku za druhou a neskutečně si to užívala! Překvapilo mě, že je příběh vyprávěný z pohledu obou hlavních hrdinů, na to sem u Mony nebyla vůbec zvyklá, ale vlastně mi to tak vyhovovalo asi i mnohem víc.
Ruby byla skvělá hlavní hrdinka, kterou jsem si oblíbila hned od první stránky. Ať už kvůli její posedlosti plánováním (protože tuhle posedlost mám taky), tak proto, že byla chytrá, nesmělá, ale přesto cílevědomá. Druhou hlavní postavou je James, který by sice zasloužil pár facek (hlavně za to, co provedl na konci...), ale i tak ho totálně žeru! Moc jsem si oblíbila i vedlejší postavy - Lýdii, Ember či Alistaira. Doufám, že dostanou v dalších dílech více prostoru.
Jak už jsem říkala, tak tuhle knížku jsem si neskutečně užívala. No a pak přišel konec a ten to úplně zabil. Tolik zvratů, co se v posledních dvou kapitolách stalo... to bylo, jak kdybych četla úplně jinou knížku. Jako já chápu, že nás chtěla autorka nalákat na pokračování, ale sakra proč?

4,5/5 ⭐️

22.06.2021 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Po dočtení téhle knížky jsem nebyla schopná říct, jestli se mi knížka líbila nebo nelíbila a měla jsem z ní hodně rozporuplné pocity.
Začala bych asi tím, co se mi na knížce opravdu hodně líbilo. V první řadě to, že je plná krásných citátů a myšlenek. Ještě mnohem víc se mi líbila forma knížky, která je úplně celá psaná v dopisech. Musím říct, že nápad psát dopisy mrtvým slavným osobnostem mi přišel skvělý, originální a mnohdy i zajímavý.
A teď už k těm negativům. Největší problém jsem měla s postavami. Nenašla jsem v knížce snad žádnou postavu, která by mi přirostla k srdci. Hlavní hrdinka Laurel mi přišla ufňukaná (vím, že jí umřela sestra a určitě ji to hodně poznamenalo, ale tohle mi přišlo už trochu moc). Nejvíc ze všeho jsem na ni chtěla začít křičet, ať už se konečně někomu svěří. Vedlejší postavy mi také nebyly sympatické.
Knížka se věnuje vážným tématům, takže mi z ní občas bylo smutno a úzko, ale převažovaly pocity, kdy jsem byla znechucená tím, co se tam děje a občas i znuděná. Už jen to, že jsem tak tenoučkou knížku četla víc než týden o něčem vypovídá.
Závěrem bych chtěla říct, že knížka není špatná a určitě se najde spousta lidí, kteří ji budou milovat. Ale já mezi ně bohužel nepatřím. Myslím si, že už jsem četla mnohem lepší knížky s podobným tématem.

2,5/5⭐️

27.03.2021 2 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Do knížky jsem se pouštěla s téměř nulovým očekáváním, ale i tak jsem byla zklamaná.
Hlavní hrdinky, trojčata Lyn, Cat a Gemma, mi nijak zvlášť k srdci nepřirostly. Lyn je manželka, matka a úspěšná podnikatelka, která se snaží mít celý svůj život pod kontrolou. Cat se snaží nepřijít o vysněné dítě a svého manžela Dana a Gemma naopak nemá co ztratit, protože nemá ani děti, ani manžela, a dokonce ani bydlení nebo pořádnou práci.
Největším problémem byl pro mě styl psaní autorky, který mi vůbec nesedl. Ze začátku jsem se šíleně ztrácela v časových rovinách a knížka mě nebavila. Říkala jsem si, že kdybych knížku nečetla ve štafetě, tak ji asi ani nedočtu. Zhruba od poloviny se mi knížka začala číst lépe, ale pořád to nebylo ono. Děj se vlekl a občas jsem se přistihla, že přeskakuji odstavce, abych už byla konečně na konci.
Tři přání je údajně prvotinou autorky, tak uvidím jestli se rozhodnu dát Liane Moriarty ještě druhou šanci. Každopádně mě Tři přání velmi zklamaly a nedoporučila bych je. Ale holkám, které četly knížku přede mnou se líbily, takže zkuste a uvidíte. Sto lidí, sto chutí, vždyť to znáte.

14.02.2021 2 z 5

Vypůjčený život Vypůjčený život Ashley Farley

Takhle knížka mě ve výsledku velmi mile překvapila. Šla jsem do ní s téměř nulovým očekáváním a musím uznat, že to bylo moc fajn čtení. Styl psaní autorky mi hned sedl. Knížku jsem měla přečtenou asi za tři večery.
V knížce střídají pohledy hned tří postav, takže jsem mohla příběh vnímat ze tří různých pohledů. Obě hlavní hrdinky mi byly sympatické. Malinko mi vadil vysoký věk postav, kvůli kterému jsem nebyla schopná se do postav stoprocentně vžít a chápat jejich problémy. V některých momentech jsem jim jejich věk ve své hlavě automaticky ubírala.
Druhá věc, která mi vadila byla nereálnost děje, protože to kolik se tady stalo náhod, by v normálním životě nebylo téměř možné. Jinak jsem si knížku moc užila a doporučila bych ji spíše starším čtenářkám.

01.02.2021 4 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Knížka v sobě ukrývá celkem dvanáct povídek s vánoční tématikou od dvanácti různých českých autorů. Některé povídky byly absolutně skvělé, některé byly trošku slabší. Každá povídka je jiná a myslím, že si v knížce každý najde to své.

4,5/5⭐️

23.12.2020 4 z 5

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

Jsme v roce 1994. On je nemotorný nerd, pro kterého představuje vrchol socializace partička Dračího doupěte. Ona je předsedkyně všech studentských výborů, oblíbená, chytrá a krásná. Přesto se tito dva z nějakého nevysvětlitelného důvodu dají dohromady - a to hned několikrát...

Tahle knížka mě opravdu velmi zaujala svou krásnou obálkou a samotným názvem knihy. Bohužel mě trošku zklamalo zpracování. Mrzelo mě, že celý příběh je vyprávěný jen z pohledu Craiga, kterého jsem si poměrně oblíbila. Druhou hlavní postavou je právě Amy, která mi úplně k srdci nepřirostla. Možná to bylo právě proto, že mi v knížce chyběl i její pohled na celou situaci a víceméně do poloviny knížky jsem o ní vůbec nic nevěděla.

Autor se rozhodl knihu ozvláštnit tím, že nevsadil na chronologickou posloupnost. Celá knížka začíná rozchodem číslo 3, pak následuje rozchod číslo 5 a až v šesté kapitole jsem se dozvěděla, jak se vůbec Amy a Craig potkali. Musím říct, že jsem se pořádně ztrácela v časové posloupnosti a působilo to na mě neuspořádaně.

Po přečtení první poloviny knížky jsem úplně nevěděla, co si o knížce mám myslet. Druhá polovina už byla o něco lepší a podařilo se mi i lépe pochopit chování jednotlivých postav.

Sedm rozchodů je realistický příběh, ve kterém se objevuje hodně zajímavých myšlenek. Doufám, že se rozhodnete dát knížce šanci, ale pozor na ztrácení se v čase. Do čtení se také můžete pustit, pokud vás již omrzely šťastné konce. Protože tihle dva spolu na konci neskončí. Ne, tohle není spoiler, autor vám tohle napsal již v prologu.

2,5/5⭐️

12.09.2020 2 z 5

Vždycky budeme mít léto Vždycky budeme mít léto Jenny Han

Povedené zakončení série Léto. Za mě asi nejlepší díl ze všech. Knížka je čtivá, má krátké kapitoly, takže vám stránky poměrně rychle mizí pod rukama.
Tušila jsem, jak tohle skončí, ale chtěla jsem vědět, jak si Belly poradí. V podstatě až do posledních stránek jsem si nebyla ničím jistá, a to se mi líbilo. Poprvé se tady objevují kapitoly psané z pohledu Conrada, kde jsem konečně mohla zjistit, co se mu celé roky honilo v hlavě.
Knížku jsem si užila a doporučuji celou sérii, které je na léto jako dělaná.

3,5/5⭐️

06.08.2020 4 z 5

Príbeh Edgara Sawtella Príbeh Edgara Sawtella David Wroblewski

Líbí se mi neobvyklé téma němého chlapce a vyobrazení jeho lásky ke psím kamarádům. Kniha mě bavila asi i proto, že mám ráda pejsky. není to úplně nejjednodušší čtení, knížka je emočně hodně náročná a to zejména neočekávaný závěr příběhu.

13.07.2020 3 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Příběh rodinného tajemství, které mělo zůstat pohřbeno.
Markovi zemře otec. Podivný vzkaz v něm vzbudí podezření, že všechno není takové, jaké se celou dobu zdálo. Jediný, kdo by mohl Markovi pomoct zjistit pravdu je jeho sestra Šárka, kterou už roky neviděl.
Kniha má skvělý začátek. Líbilo se mi retrospektivní vyprávění hned ze tří pohledů - Marka, Šárky a jejich otce, které se později krásně spojí v jedno.
Bohužel po slibném začátku mi pak příběh přišel zbytečně protahovaný. Bylo to jako nekonečná hra na schovávanou, kde se toho zase tak moc neděje, takže jsem se do čtení musela trochu nutit.
Závěr byl očekávaný, ale přesto mě dokázal šokovat.
Hvězdičku navíc dávám i za krásné grafické provedení, které dokáže upoutat pozornost. Retropapír, modré písmo a krásné ilustrace.
Bohužel jsem ale od příběhu po všech těch nadšených recenzí čekala mnohem víc, ale vyloženě zklamaná také nejsem. Pokud máte rádi rodinná tajemství a silné psychologické vyprávění, tak tohle je knížka přesně pro vás.

3,5/5

10.03.2024 3 z 5

Okamžiky Okamžiky Veronika Jonešová

Okamžiky jsou třetím a závěrečným dílem, za mě jsou tím nejpovedenějším dílem, který krásně uzavírá celou sérii. Knížka byla opět protkaná emocemi a plná poslání.
Tento díl je zaměřený spíš na Emmu, jednu z vedlejších postav z předchozích dílů, která se snaží znovu najít smysl života. Ale i tak se zde několikrát vrátíme do minulosti o poznáváme příbuzné Patricie i Samuela. Sice jsem se občas trochu ztratila v tom kdo je kdo, ale přesně pro tenhle případ je na začátku rodokmen, který mi mockrát pomohl se najít.
Ačkoliv jsem si Emmin příběh i návraty do minulosti užívala, maličko mi chyběl Samuel, Patrik a Oliver, které jsem si v předchozích dílech oblíbila úplně nejvíc.
Sérii jako celek jsem si moc užila (hlavně druhý a třetí díl), je krásně vidět, jak se autorka se svým psaním posunula. Sérii Hodinky vám mohu doporučit jako příjemné oddechové čtení, které vám může i mnohé předat.

28.10.2023 4 z 5

Minutky Minutky Veronika Jonešová

První díl série Hodinky se mi líbil, ale druhý díl byl za mě ještě mnohem lepší.
Sice zde pořád skáčeme v čase, což byl kámen úrazu v prvním díle, ale tady mi to nepřišlo tak zmatečné, všechno do sebe zapadalo a dávalo to smysl.
Ve vyprávění příběhu se střídá hned několik postav. Sice jsem čekala více prostoru pro Sama a Patricii, ale na druhou stranu i kapitoly z pohledu ostatních postav měly určitě co nabídnout a bavily mě. Díky nim jsem si ještě mnohem víc oblíbila Olivera, Patrika i Emmu.
Dalším pozitivem je, že během tohoto dílu opadá naivita a nereálnost příběhu. Druhý díl je mnohem reálnější a hlavně plný emocí. Rozhodně nečekejte dějem nabitou knihu, ale o to víc na vás knížka zapůsobí právě po emoční stránce, a to hned od samého začátku.
Druhý díl mi dal odpovědi na spoustu nezodpovězených otázek. Ale i tak se těším a jsem zvědavá, jak budu hodnotit závěrečný díl trilogie.

01.10.2023 4 z 5

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Jsme nevyhnutelní je pro mě osobně nejlepší knížkou ze série.
Opět se zde můžete těšit na vymazlené grafické zpracování - chatové konverzace, fotky a celkově spoustu doplňkových věcí kolem. Jako velký fanoušek Marvelu jsem si pro tentokrát užívala i popkulturní narážky (asi proto že jsem se někde konečně chytala a nepřipadalo jsem si jako popkulturní barbar).
Harper byla pro mě byla tou nejsympatičtější hrdinkou ze všech předchozích knih, a to stejné i Travis, protože kluk co hraje v kapele a navíc umí vařit, jakože haló. Ačkoliv na druhé šance nejsem, tak Harper a Travis se k sobě tak hodili, že mi to ani nevadilo a moc jsem jim fandila hned od prvního okamžiku.
Další skvělou postavou byla Izzy, díky které jsme mohli nakouknout do života člověka na vozíku a bylo to moc fajn ozvláštnění. A pak samozřejmě táta Harper, to je totální zlatíčko!
Byla to skvělá feel good oddechovka, od které jsem dostala přesně to co jsem očekávala a měla jsem ji za pár dní přečtenou. Občas mi ale přišlo, že jsou tu vycpávkové pasáže, kde se toho zase tak moc neděje, což je škoda, jinak to totiž bylo vážně super.

16.09.2023 4 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Za možnost si přečíst e-knihu ještě před vydáním děkuji @humbook @humbook_blogeri #humbookblogeri #spoluprace

Na Aarona jsem se těšila, protože jsem od autorky četla Kultiho a ten se mi líbil opravdu hodně, ale z Aarona jsem bohužel zklamaná!
Začátek byl poměrně slibný. Prvních asi 200 stran je psáno jen formou e-mailů a chatů. Knížka se tak díky tomu četla opravdu rychle, ale na mě pak těch e-mailů bylo zbytečně moc a začala jsem se nudit. A bohužel jsem se nudila i dalších 200 stran. Bylo to zdlouhavé a já celou dobu čekala až se mezi hlavními hrdiny konečně něco stane
Asi 40 stran před koncem jsem se konečně dočkala. Bohužel Zapata opravdu neumí psát sexuální scénky, takže jsem se u toho dost vytrápila a vyloženě se musela donutit to už konečně dočíst!
Hlavní hrdinka Ruby mi byla poměrně sympatická od samého začátku, ale občas mi vadilo, jak moc nesebevědomá a naivní byla. Hlavní mužský hrdina Aaron byl celkem fajn, ale že bych si ho nějak extra zamilovala, tak to se nestalo.

2,5/5

26.04.2023 3 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Vždycky když zjistím, že u nás bude vycházet nová knížka od Colleen, tak vím, že ji stoprocentně musím mít, protože autorka mě ještě nikdy nezklamala a její knížky jsou pro mě vždy sázkou na jistotu a Kosti v srdci, které vyšly poměrně nedávno, nejsou výjimkou!
Hlavní hrdinkou knížky je Beyah, která to neměla v životě úplně jednoduché a už se nemůže dočkat až vykročí na cestu k lepším zítřkům, ale od vysněné budoucnosti ji dělí ještě dva měsíce, které má Beyah v plánu prostě jen nějak přežít, ale pak se na scéně objeví její nový soused Samson…
Já jsem si k oběma musela během knížky trochu hledat cestu, protože mi na první dobrou k srdci úplně nepřirostli, ale nakonec jsem si Beyah i Samsona docela oblíbila.
Příběh, který je opět neuvěřitelně čtivý, se zpočátku tváři jako nevinná romantická knížka, ale to by nebyla Colleen, kdyby do knížky nevložila nějaké to těžší téma a neudělala z toho emoční horskou dráhu!
Musím se přiznat, že jiné autorčiny knížky se mnou dokázaly zamávat ještě mnohem víc, ale i Kosti v srdci jsou skvělé a rozhodně si zaslouží vaši pozornost!

22.12.2022 4 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Od téhle knížky jsem měla vysoké očekávání, protože jsem na ni četla poměrně dost pozitivních recenzí, ale bohužel jsem zklamaná.
Hned od prvních kapitol jsem měla problém se do knížky začíst (přiznávám, že jsem některé pasáže i přeskakovala, jak nudné to občas bylo).
Tuhle skutečnost nevylepšily ani postavy, kdy hlavní hrdinka Cecílie byla nesympatická naivní kravka, Sean - nesympatický manipulátor, kterému jsem nevěřila ani nos mezi očima a nakonec Dominik - sice tajemný a pohledný, ale jako bonus i náladový sociopat.
Celá knížka je zaobalena do jednoho velkého tajemství, o kterém se toho ale moc nedozvíme. Musím se přiznat, že mi to celé nedávalo moc smysl i samotný konec nám žádné odpovědi nedává, naopak jsem byla ještě víc zmatená než na začátku.
Abych nebyla úplně negativní, tak velké plus si zaslouží obálka a ta kapka erotiky, která u mě zachránila tuhle knížku před její zkázou!

02.09.2022 2 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji @humbook, @endlessbibliophile a skupině #humbookblogeri #spoluprace

Tohle byla moje druhá knížka od autorky, kterou jsem četla. Navždycky pro mě bylo milou nenáročnou oddechovkou, u které jsem dokázala vypnout a příběh si užít a u Letních nocí to bylo stejně tak! Navíc na téma muzikálů a divadla jsem se moc těšila!

Hlavní postavou příběhu je Charlie, která mi k srdci úplně nepřirostla, ale dokázala jsem s ní soucítit a musím říct, že mi byla mnohem sympatičtější než Mei z Navždycky. Druhým hlavním hrdinou je Noah, který byl takovým tím typickým bad boyem, ale udělal na mě docela dobrý dojem.

Problém jsem měla s romantickou linkou, protože já jim to prostě nevěřila. V podstatě jsem měla fandit romantice mezi dvěma lidmi, o kterých jsem skoro nic nevěděla a hlavně ani oni sami o sobě navzájem skoro nic nevěděli. Navíc mi přišlo, že se hate-to-love linka točí stále v kruhu.

Já vím, že pro autorčiny knížky jsou typické popkulturní narážky, ale čeho je moc toho je příliš. Mě to při čtení vadilo a kolikrát jsem to přeskakovala, ale to je možná jen můj osobní problém, protože já jsem popkulturní barbar!

Líbilo se mi, že Letní noci nejsou jen tak obyčejnou feel-good romantikou, ale že se autorka snažila do knížky zahrnou i vážnější téma úzkostí, o kterých by se rozhodně mělo více mluvit.
Pochvalu si zaslouží i opět skvělé grafické zpracování a boží žlutá obálka, protože prostě žlutá!

A co se týká konce, tak jsem fanynkou klasického knižního konce, i když i ten alternativní měl něco do sebe.

Zkrátka a dobře pokud hledáte oddechovku, u které se pobavíte a milujete Pomádu, tak by vás Letní noci neměly minout!

3,5/5⭐️

17.04.2022 3 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Druhý díl série Maxton Hall je bohužel typický vycpávkový díl, který navazuje přesně tam, kde ten první otevřeně skončil.
Musím vyzdvihnout styl psaní autorky, protože ačkoliv je knížka bez nějaké větší zápletky a skoro nic důležitého se v ní nestane, tak se mi četla úplně sama.
Nemáme tady jen kapitoly z pohledu Ruby a Jamese, ale i vedlejších postav (Lýdie a Ember), což se mi moc líbilo. Upřímně mě Lýdiina dějová linka bavila mnohem víc, než neustálé drama mezi hlavními hrdiny, které bylo pořád dokola.
Co mě na téhle knížce zklamalo? Jednoznačně překlad - na maminky a tatínky už jsem alergická, ale byla jsem víceméně ochotná je tolerovat, protože mě příběh opravdu zajímal a bavil.
Hodně mě zklamal i konec, já vlastně úplně nevím, jak ho popsat, abych vám nic nevyspoilerovala, ale zkrátka mi to přišlo nelogické a nereálné, vzhledem k tomu, jaký má Ruby s mámou vztah.
Každopádně už se těším na březen a na závěrečný díl téhle trilogie, který bude, doufám, ze všech dílů nejlepší!

3,5/5 ⭐️

21.01.2022 4 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Dům soli a smutku je retelling na pohádku bratří Grimmů Roztrhané střevíce, a nebo jak ji znám já - Dvanáct tančících princezen. Což je mimochodem můj vůbec nejoblíbenější Barbie film, takže jsem byla neskutečně zvědavá, jak se s tímto nápadem autorka popere a musím říct, že to bylo vážně skvělé!
Tenhle příběh je něco mezi pohádkou, thrillerem a fantasy. Žádnou podobnou knížku jsem ještě nikdy nečetla, a možná taky proto mě tenhle příběh tak bavil. Autorce se podařilo vykreslit skvělou temnou, strašidelnou až mrazivou atmosféru a vymyslela velmi originální svět, kde je možné snad úplně všechno.
Ze začátku jsem měla trochu problém se do knížky začíst, protože mi první třetina přišla malinko utahaná a prostě se tam nic moc nedělo a já měla problém se do světa naplno ponořit. Ale pak se to zlomilo, protože v druhé polovině knihy se zápletky střídaly jedna za druhou a kniha nabrala neuvěřitelný spád. Autorka si s vámi do poslední chvíle hraje, že nevíte, co se skutečně děje a co je jen pouhá iluze.
Jediné co, tak mi knížka přišla v některých momentech až moc překombinovaná a bylo toho na mě prostě už moc. A další věc, se kterou jsem měla problém je množství postav, protože jsem v nich měla hlavně ze začátku hrozný zmatek a vůbec jsem se neorientovala. Jako jo, rozlišit 12 sester je trochu oříšek, ale jinak mě tahle knížka vážně nadchla a rozhodně ji budu doporučovat!

09.08.2021 4 z 5