Príbeh Edgara Sawtella přehled

Príbeh Edgara Sawtella https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45694/bmid_pribeh-edgara-sawtella-Tn2-45694.jpg 4 109 109

Edgar Sawtelle, ktorý bol od narodenia nemý, žil s rodičmi na farme na odľahlom severe Wisconsinu. Hoci Edgar komunikoval s rodičmi a okolím iba prostredníctvom posunkov, jeho život bol idylický a šťastný. Rodina Sawtellovcov chovala a cvičila psy, ktoré sami vyšľachtili. Sawttelovské psy vynikali poslušnosťou, inteligenciou a vernosťou, a preto sa aj stali Edgarovými najbližšími priateľmi a spojencami. Idylu pokojného vidieckeho života na farme naruší príchod Clauda, Edgarovho strýka. Medzi otcom a Claudom dochádza k prudkým hádkam, rovnako ako za ich mladých čias, akoby nad nimi od narodenia visela kliatba bratskej nevraživosti. Keď Edgarov otec náhle zomrie, Claude sa postupne votrie do života na farme a aj do srdca Edgarovej mamy...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Story of Edgar Sawtelle , 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Príbeh Edgara Sawtella. Přihlašte se a napište ho.

niki-chan
13.09.2023 2 z 5

Příběh se mi celkově moc nelíbil. Pasáže se psy byly zajímavé, ale jinak velmi táhlé a nudné.

magnolia
14.07.2023 4 z 5

Přečteno po druhé s odstupem 10 let, hodně jsem zapomněla, hlavně konec. Hodnocení nechávám stejné, i když byla tam místa, která bych zkrátila, vynechala.

Petraxxx
28.02.2021 5 z 5

Tahle kniha mě dostala. Neuvěřitelně napínavý děj a ten závěr.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Príbeh Edgara Sawtella v seznamech

v Právě čtených1x