nygmasriddle nygmasriddle komentáře u knih

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Uff, no. Kdyby mi tahle kniha nebyla doporučena, nikdy bych po ní nešáhla. Příběh Josefa a Minky se celkem dal. Ale ten twilight plus co stránka to popis pirohu plus lovestory okolo Sage... To byla hrůza.

31.01.2016 2 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Nádherný příběh.

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Já si nemůžu pomoc, jakmile v knížce přišla řada na "povídky" z vypravěčových "cest", přestala mě kniha bavit. I přes to jsem ráda, že jsem knihu četla. Našla jsem v ní pár řádek, které jsem potřebovala slyšet/číst.

09.03.2016 2 z 5

Malý velký muž Malý velký muž Thomas Berger

K této knize jsem se dostala díky tátovi a musím mu za to poděkovat :).

13.02.2016 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Právě jsem Předčítače dočetla a nemám slov. Nádherná kniha!

13.02.2016 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Tento příběh mi bude ještě hodně dlouho ležet v hlavě.

28.01.2016 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Tato kniha se velmi dobře čte. Pokud se tedy dá říct o knize odehrávající se za druhé sv. války že se čte dobře... Příběh je to opravdu silný a některé části už z hlavy nikdy nevyženu.

20.02.2016 5 z 5

Mag Mag Jack Kerouac

Já bych chtěla bráchu jako je Slim! Jinak milá knížka která se hezky čte. Ale žádné ultra terno to není.

12.02.2016 4 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Velmi silná kniha o tom, co všechno lidská bytost dokáže vydržet.

25.01.2016 5 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Hobita budu jednoho dne číst svým vnoučatům :)

22.01.2016 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Když jsem tuhle knihu četla poprvé ve svých pubertálních létech (jako povinnou četbu), paradoxně na mě nepůsobila odstrašujícím dojmem ale hledala jsem v ní jakousi inspiraci. Proto si nemyslím, že je tato kniha vhodná pro všechny.

22.01.2016 5 z 5

Pohrdání Pohrdání Alberto Moravia (p)

Opravdu krásný příběh, který se velmi dobře čte. To mě zpočátku dost překvapilo, protože jsem k této knize přistupovala s předsudkem, že to nebude lehké čtení.

22.02.2016 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Tato kniha se mi ze začátku nečetla vůbec lehce. Od druhé poloviny ale náčelníkovo vyprávění nabralo grády a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Příběh je to hezký, ale čekala jsem něco, co se mnou doslova flákne o zem. Asi jsem si měla nejdříve přečíst knihu a pak si pustit film.

20.02.2016 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherná kniha plná sympatických postav. Už dlouho se mi nic nečetlo tak hezky.

11.02.2016 5 z 5

Věž Věž William Golding

Stojí to za to, dočíst tuhle knihu do konce. I když to není zrovna jednoduché.

05.02.2016 3 z 5

Alice's Adventures in Wonderland / Alenka v kraji divů Alice's Adventures in Wonderland / Alenka v kraji divů Lewis Carroll (p)

Jak já Carrollovi závidím takovou fantazii! Krásný příběh i přes to, že mi je Alice celkem protivná :)

31.01.2016 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Nádherná kniha. Přečetla jsem ji jedním vrzem i přes to, že jsem na všechny postavy měla strašný vztek.

22.01.2016 5 z 5

Franny a Zooey Franny a Zooey J. D. Salinger (p)

Od této knihy jsem čekala mnohem více. Proto mě čekalo zklamání. Určitě ale stojí za přečtení, o to žádná!

08.03.2016 3 z 5

Memento Memento Radek John

Knížky z drogového prostředí mě prostě nedokáží šokovat či ve mně vyvolat nějaké silné pocity. I přes to je Memento knihou celkem dobrou. V první polovině se mi kniha četla velmi dobře, v posledních "kapitolách" z ní vyprchaly grády a po dlouhých bojích jsem knihu nakonec dočetla.

04.03.2016 3 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Asi jsem nějaký kulturní barbar, ale to se nedalo. Má druhá kniha od Hellera a po další rozhodně nesáhnu.

02.03.2016 2 z 5