Nikoll2 Nikoll2 komentáře u knih

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Skvělá knížka, která vás nenechá chvíli bez napětí.
Očekávala jsem pouze neoriginální milostný příběh, ale knížka mne velice překvapila a nabídla mnohem více. Postavy, které se nám postupně ,,odhalují'', jsem si zamilovala a jejich příběhy stejně tak.
Určitě knihu doporučuji!:)

23.04.2018 5 z 5

Noční labuť Noční labuť Zuzana Hartmanová

Téma bylo zajímavé, ale zpracování už pro mne bylo o něco horší.
Důkazem je to, že jsem se dokázala pořádně začíst až po půlce knihy.
Neurazí ani nenadchne.

15.03.2018 3 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Knížku jsem přečetla jedním dechem!
Sice jsem byla zpočátku zaražena počtem stran, protože klasické milostné příběhy nebývají takto dlouhé. Dva mladí lidé se zamilují, potká je nějaký problém, pobrečí si a nakonec skončí opět spolu.
Tento příběh nabídl však mnohem více. Ukázal lásku mladých lidí opět z jiného pohledu a poukázal na krásy, které se v ní (i v té nejisté) ukrývají. Dokonce jsem se u knihy několikrát upřímně zasmála.
Určitě knihu doporučuji.:)

22.02.2018 5 z 5

Okouzlená nocí Okouzlená nocí Amy Plum

Kniha mě naprosto uchvátila!
Nikdy jsem žádnou knihu o revenantech nečetla, a proto mi kniha přišla velice zajímavá a ráda jsem se dozvěděla o další nadpřirozené bytosti.
Samotný děj byl poutavý, postavy jsem si velice oblíbila a kniha se prostě četla jedna báseň.
Určitě doporučuji přečíst! :)

17.12.2017 5 z 5

Posedlost Posedlost Katherine Howe

Upřímně mě tato kniha celkem zklamala. Nápad na děj se mi zdá skvělý, ale samotný děj byl už bohužel takový táhlý a chybělo mi v něm více akce.

17.12.2017 2 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl mě lehce zklamal a to tím, jak hlavní hrdinka neustále měnila svá rozhodnutí a byla věčně s něčím nespokojená.
I přes to se mi však kniha líbila, protože byl děj velice napínavý.

15.06.2017 4 z 5

První První Kiera Cass

První díl byl skvělý, ale následující mi připadal o něco slabší. Proto jsem se obávala, dalšího poklesu, ale stal se pravý opak. Závěrečný díl byl také skvělý!
Neustálé napětí mě drželo u knihy jak přibitou a já jsem ji přečetla doslova jedním dechem. Určitě všem doporučuji sérii přečíst. :) Já sama už mám v rukou Dceru a myslím, že mě také nezklame.

15.06.2017 5 z 5

Motýlí křídla Motýlí křídla Veronika Bicker

Knihu jsem bez velkého rozhodování popadla v levných knihách a nic velkého jsem od ní neočekávala. Po přečtení však musím říct, že mě vážně mile překvapila.
Děj byl poutavý a četl se "jedním dechem". Pokud tedy hledáte oddechové čtení a zároveň i trochu toho napětí, tak vám ji určitě doporučuji.

03.06.2017 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Knihu jsem přečetla jedním dechem!
Nové postavy jsem si velice oblíbila (hlavně Vlka!:D) a ty staré ráda o něco více poznala. Jenom by mne zajímalo, jestli budu v posledním díle číst příběh z pohledu třeba 8postav. :D
Už teď mám v rukou třetí díl, takže určitě doporučuji!:)

13.02.2017 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Řeknu to asi takhle...Šla jsem spát ve čtyři ráno, protože jsem se od knihy nemohla odtrhnout a musela jsem nutně vědět, jak příběh Cinder dopadne.
Děj byl tedy velice poutavý a to od začátku až do konce. Sice jsem tak nějak tušila, jak vše dopadne, ale vůbec mi to nevadilo a nakonec jsem byla koncem překvapena. Hlavní postavy jsem si od začátku oblíbila a stejně tak spojení s pohádkou Popelka.
Knihu tedy určitě mohu doporučit!:)

10.02.2017 5 z 5

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Knize dávám 3*, protože to byl pro mne takový průměr.
Na podobné téma jsem v žádné knize zatím nenarazila, proto mi přišlo velice zajímavé, ale jak už jsem psala k prvnímu dílu, chybělo mi tam více akce, která by mi nedovolila pouštět knihu z rukou.
V tomto dílu bylo pro mne porozumění královny o něco těžší a její spojení s Lily mi z počátku velice vadilo a přišlo mi zbytečné. Chápu, že nám spisovatelka prostřednictví toho mohla vysvětlit spoustu věcí, ale myslím si, že by to šlo i bez toho.
Nemůžu říct, že kniha nestojí za přečtení, ale určitě by se našly i lepší knihy s podobnou tématikou.

09.02.2017 3 z 5

Světlo Světlo Janine Pečenková

Musím přiznat, že ohledně fantasy knížek od českých spisovatelů jsem trochu skeptická. Zatim mne totiž žádná moc nezaujala a zpočátku to tak bylo i u této. Měla jsem nutkání knihu odložit, ale neudělala jsem to a můžu být jedině ráda.
V určitě části se totiž dal děj do pohybu a ja knihu neodložila. Dostala jsem se ke konci a ten mne vážně překvapil.
V závěru můžu knihu doporučit, ale dávám 3*, protože se najdou i lepší s podobným tématem.

04.01.2017 3 z 5

Nahlížení: Podivný začátek Nahlížení: Podivný začátek Dana Zahoříková

Bohužel mne kniha nezaujala.
Nápad podle mého dobrý, ale zpracování se mi nelíbilo.
Moc často se mi nestává, že bych knihu nedočetla, ale tady se to stalo. Možná se v budoucnu ke knize vrátím a dám ji ještě šanci.
Zatím však nemohu doporučit.

29.12.2016

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Knížka mne hned na začátku velice zaujala a to natolik, že jsem ji nosila všude s sebou a při každé příležitosti se k příběhu vracela.
O andělech a lásce jsem četla už spoustu knih a tato patří rozhodně mezi nejlepší.
Milovníkům andělských příběhů doporučuji:))

24.06.2016 5 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Obvykle tento typ knih nečtu a ani nijak nevyhledávám, ale po dvou doporučeních jsem se k tomu nakonec odhodlala. Můžu říci, že toho rozhodně nelituji.
Je zvláštní o této knize psát, že se mi vážně líbila, protože byla často až krutá. A při představě, že je vše podle skutečnosti, mi lezl mráz po zádech. To je, ale možná ten důvod, proč mě kniha zaujala a jsem ráda za přečtení. Dokázala mi v jistém smyslu otevřít oči a uvědomit si, co se ve světě děje a čeho my si můžeme opravdu vážit.
Rozhodně doporučuji přečíst.

05.10.2015 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Už od začátku se mi kniha líbila. Je velmi napínavá, plná akce, dobrodružství a tím pádem vás nenechá chvíli v klidu. :D Díky zajímavě otevřenému konci se velmi těším na další díl.
Knihu mohu jedině doporučit. :)

29.12.2014 5 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

"Pro fanoušky Sarah J. Maas." Tak toto prohlášení mě k přečtení přesvědčilo, jelikož Maas je má nejoblíbenější autorka tohoto žánru. Určitě nejsem jediná čtenářka, která se tím nechal přesvědčit. V několika pasážích jsem si říkala, že je autorčina inspirace opravdu zřejmá: druhové, dvory, zákeřné i obměkčené víly,...ačkoliv tyto motivy samozřejmě najdeme v mnoha knihách.

Příběh se četl velmi dobře a určitě patří mezi ty lepší tohoto žánru. Na prvním místě je zde rozvoj vzájemných vztahů postav a psychické rozpoložení hlavní hrdinky. Větší akce, řešení oné záhady a poznání vílího světa je zde upozaděno. Pokud se rozhodnu v sérii pokračovat, tak doufám, že již tomu bude dán větší prostor. Co mi při čtení vadilo byly "lehké" vulgarismy a jisté přezdívky postav, bez čehož by se příběh určitě obešel.

23.04.2024 3 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Tento díl byl o něco slabší, ale i tak se mi kniha četla velice dobře a chuť pokračovat v sérii mám stále. :)

23.03.2020 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Kniha si, podle mého názoru, určitě zaslouží 5*. Důvodů je několik.
Prvních pár stran stačilo k tomu, abych se do příběhu zcela ponořila. Příběh je plný skvělých fantasy prvků, intrik, zalíbení a zvratů. Co se týče postav, některé jsem si zamilovala a jiné naopak nemohla vystát (tak jak to má být :D). Kniha si tak udržela mou plnou pozornost až do konce. A nakonec pěkná obálka, což je vždy pěkný bonus.
Zkrátka kniha, která stojí za přečtení a rozhodně naláká na druhý díl. :)

17.03.2020 5 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Kniha mne zaujala už na začátku a to především svou originalitou. Nejen děj/téma, ale i postavy byly jistým způsobem originální a já si je opravdu oblíbila. Můj první závěr bylo tedy 5 hvězdiček bez jakéhokoliv zaváhání. Po delším popřemýšlení jsem si však vybavila části, které byly trochu zmatené a v jiných se všechno odehrálo, na můj vkus, příliš rychle. Proto tedy hvězdy 4. Přesto doporučuji přečíst!:)
PS: Kéž by se nějakým zázrakem rozhodli přeložit i zbylé díly do čj. :D

23.09.2019 4 z 5