NikinkaFantasy NikinkaFantasy komentáře u knih

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

OBSAHUJE SPOILERY!!

Pokračování bylo lepší než druhá kniha snad milionkrát! Jasně, chyběl tam v porovnání s předchozím dílem Kaidan, ale za to jsem se pobavila a některé scény byla ách... :-D

Mezi moje nejoblíbenější scény patřila ta o Valentýnu, kdy Kaidan přijel navštívit Annu, která chytala do rukou sníh... jen ta představa je to nejvíc nejromantičtější, co si snad můžu představit. Chudáci ti dva... jsem moc ráda, že jsou spolu.
Pak samozřejmě jejich shledání v L.A., to bylo tak plný vášně, radosti a pocitů, že jsem prožívala každičkou větu!
Nejvtipnější scény byly s Kopanem a Annou. Jak si vyměnili pití, a pak to jejich: ,Fuj, to je přeslazený' a Anna ,Fuj, to je bez cukru'! To byla úžasná scéna!
Nebo, když tam Kopano a Anna čekali, až Flynn přestane.. ehm, vy víte co. Jak se tam rozesmáli, a když Flynn konečně skončil, jak je tam setřel... :'D.

To proroctví je úžasný, ale tak trochu se bojím, že Anna bude muset umřít, aby se to opravdu naplnilo... a to chudáček Kaidan. Asi bychom to oba nepřežili.

Patti mi přijde, jako by se pro celou jejich partu stala takovou adoptivní mámou, která všem dodává lásku a pocit štěstí, jsem moc ráda, že někoho takového mají. A nemůžu z jejích konverzacích s Johnem/Belialem. Ty jsou nejlepší! :D
Anna se změnila a teď je rozhodně lepší, než v předchozím díle. Nebo bych spíš měla říct horší? :D No, to posuďte sami.
A teď budu mlít celou dobu o Kaidanovi a zase a zase o Kaidanovi. Ten kluk je naprosto úžasnej. Sakra, slintám nad ním od první chvíle, kdy byl v té knížce a to je co říct. Je tak úžasný ten jeho kontrast s Annou. Popravdě si myslím, že si nemohl vybrat líp! Je tak špatnej a přitom tak hodnej a láskyplnej. Jeho emoce jsou úžasně barvitě popsané. Je vidět, že mnoho věcí chápe a dělá čistě jen pro přežití. Ale to, že přestal kvůli Anně pracovat, že na ní tak krásně - odpusťte - žárlil a sakra... že ji vůbec na malinkou chvíli nechal na pokoji... (Ono to bylo sice rok a půl (?), ale přece bych mu to nemohla vyčítat.) Tak se taky dostáváme k té scéně, kdy hodí Annu to bazénu a skočí za ní. Tu jsem si užívala od začátku do konce! Kaidan je úžasný kluk. Asi se vůči němu nechám pohltit platonickou láskou, ale kdo by mi to vyčítal?
Ještě se prostě MUSÍM zmínit o Blakovi. To je ten nejmilejší klučina, o jakém jsem kdy četla. Je tak krásně upřímný, že z toho můžu jen plakat.

A jejich spojenci? Jsem tak nadšená. Upřímně mě ani moc nepřekvapila Jezebet, ale Azazel! To byl teda šok.

Tuhle knížku jsem si užívala již od první věty. A v životě jsem se nezačetla hned na prní stránce. A právě proto nemůžu knihu jinak, než doporučovat. Autorka by se měla svýi schopnostmi chlubit každý den, protože všechno, co jsem si od ní přečetla, jsem si zamilovala. Jestli ji nemám v oblíbených, tak ji tam okamžitě šoupnu a knihu přímo musím doporučit. Perfektní!

08.12.2014 5 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Lisa Jane Smith

Fakt moc mě to bavilo. Maggie byla odvážná, spravedlivá a chvílemi drzá. Na začátku mi přišla trochu jako mrně, ale jinak se pěkně vybarvila. Delos byl arogantní, krutý, silný a překvapivě i soucitný. Taky jsem ráda, že s Hunterem Redfernem je konec. Konečně jsem se dozvěděla, co to jsou Panna, Matka a Stará bába. Já osobně mám nejradši Pannu Aradii. A to, že se Čarodějové odstavili od zbytku Říše temnot... palec nahoru. Těším se na další dvě Mocné síly a jak vůbec ten Konec světa dopadne (jestli vůbec bude). Autorka se moc zlepšila.

19.05.2014 5 z 5

Bohyně Bohyně Josephine Angelini

V předešlých dvou dílech je tucet nejasných věcí, o kterých čtenáři vědí houby a třetí díl nabízí vysvětlení a mnoho dalšího. Kdybych tak nemilovala seznamování hlavních hrdinů, byl by to můj nejoblíbenější díl v sérii. Kniha byla opravdu naprosto senzační. Měli jste chuť řvát na hlavní hrdiny, jako by jste to dokázali líp, smát se nad některými vtipy a někdy i plakat (já osobně jsem ale měla největší chuť uškrtit Dafne za tu její pitomou lež). Stala se tam opravdu tuna nových věcí a zvratů a jestli jsem byla ohromená nad druhým dílem, tak nad tímto jsem seděla nějakou dobu s otevřenou pusou. Překvapilo mě, že umřelo tak málo hrdinů a jsem za to samozřejmě ráda. Opět autorka předvedla, jak skvěle píše a já jako vždy hltala každé slovo. :-) Knihu doporučuji.

23.07.2015 5 z 5

Beze snů Beze snů Josephine Angelini

Upřímně jsem nečekala, že mě kniha dostane úplně stejně jako první díl, Proroctví. Sice tam bylo o dost méně momentů mezi Helen a Lucasem, což mi šíleně scházelo, ale co se dá dělat - aspoň tam byl Orion. :-) Do knihy jsem ze začetla hned a skoro jsem ji nemohla odložit. Vlastně bych ji neodložila a přečetla celý příběh pěkně rychle, ale musela jsem trochu sportovat, výletit a jíst (a vlastně i spát, i když se to dá v tomto pařáku fakt těžko). To jak autorka popsala bohy (myslím, že to byl zatím jen Hádes, Persefona a Morfeus), jejich chování a tváře mě úplně dostalo. Autorka dokáže vytvořit fantastický děj na základě řecké mytologie (která je hned po severské mou nejoblíbenější) a vy si z této mytologie vezmete velku část s sebou (takže nemusíte na referáty hledat na wikipedii). Umí psát tak, že hltáte každé její slovo, které napíše a žasnout nad vývojem děje. Co na to říct - po tom otevřeném konci jsem byla moc vděčná, že jsem jako dárek dostala třetí díl a mohla si ho taky v klidu přečíst. :-)

23.07.2015 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Z této knížky jsem prostě nemohla. :D Byla neskutečně vtipná a vzrušující a celý příběh přitom působil tak realisticky. Upřímně jsem se smála nad přezdívkami, které Caroline dávala různým lidem i věcem. Celková věc s Óčkem byla velmi zajímavá a taky se mi líbilo, jak Simon reagoval na pečící Caroline. Ten jejich příběh nakonec dopadl moc dobře a zajímalo by mě, o čem bude 2.díl. Taky jsem se smála hodně u jejich SMS a jak nakonec zpárovali jejich kamarády. Bylo to naprosto něco jiného, než jsem četla doposud. Většina erotických knížek je prostě více vážná, ale tohle byla vysloveně erotická komedie. Prostě bezvadný. Simon i Caroline se mi líbili a bože - jejich práce jsou prostě bezvadný. Taky bych chtěla mít v budoucnu někoho, jako je Jillian za šéfku. Knížku mohu jedině doporučit.

31.07.2014 5 z 5

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

Víte, jsou dva typy dobrých knih: Nejdříve jsou tu knihy, které tímto slovem označíte, jako celek. Tento celek má své slabiny a nudné části. A pak tu jsou ty knihy, u kterých byste si užívali nejspíš i četbu složení na obalu JOJO bonbónů. Knihy, u kterých zapomenete dýchat a knihy, které byste nejraději samou láskou objali a ještě nechali posvětit knězem (pokud tedy nejde o 50SoG). A mezi tyto knihy Nesmrtelná koruna rozhodně patří. Schopnosti Meadové jako spisovatelky jsou tak výborné, že samou slastí kroutíte prsty u nohou. Navíc knížce vděčím za příjemné přetrpení testů a nakonec i samotného vysvědčení. Ona i ta doba potí nebyla zrovna růžová. Takže za mě dávám knížce palec nahoru. Vtip, láska, akce a naprosto výborná schopnost vtáhnout čtenáře do děje - to vše přináší jak tato kniha, tak Věk X samotný. Výborné a mohu jedině doporučit. ;-)

14.02.2015 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Jak já jsem si tuhle knížku zamilovala! Vážně - za poslední dobu je to to nejlepší, co jsem četla. Byl to silný příběh, postavy nebyly dokonalé, jejich příběh vypadal reálně a důvěryhodně. A to se mi na tom líbilo. Tak například Joss - nebudu jí říkat jako ty, Brayi -, ta žena měla strašnou minulost a určitě se to projevilo. Třeba její vztah s nejlepší přítelkyní Rhian nebyl vůbec otevřený, neuvědomovala si, že je krásná, protože měla na krku horší věci. Nemluvně o posttraumatických záchvatech... A přesto byla úžasná. A Braden? Potkat někoho takového, doslova bych slintala. Je úžasný, je s ním sranda a přesto si prožil své. I tak ale funguje dál a nachází cestu k Joss, která se do něj začíná zamilovávat. Co na to říct? Úžasná knížka a postavy. Musím se přiznat, že jsem si nikdy neuvědomovala, že i učitelky maj svůj vlastní a osobní život. Jop, fakt promiň, Els. Ještě k Hannah, té malé holčičce. Ok, je stejně stará jako já, ale vůbec mi tak nepřipadala! Ta holka si vybírá ale hodně dobrý knížky. Fakt, žeru ji. :D
Poutavý příběh, super postavy a ten konec... jů! Rozhodně se k této knize ještě vrátím.

13.11.2014 5 z 5

Mihotavé stíny Mihotavé stíny Patricia Briggs

Po tolika přečtených knížek o Mercy a Anně (už se těším na další díl) mě totálně moc potěšilo, že budu moct nahlédnout do života ostatních hrdinů.
Samuelův a Ariany příběh ("Stříbro") byl... zajímavý. Skvěle mi to doplnilo některé nedostatky. A samozřejmě se mi opravdu moc líbil.
"Vílí dary" pro mě taky byly zajímavé. Sice to nebylo tak záživné jako u "Stříbra", ale co se dá dělat.
Příběh "Šeď" o Elyně byl nádherný, krásný, opravdu se mi líbil. Bylo skvělé, jak jí Jack pomáhal i po smrti. :-)
A "Vodícím psem" mi autorka splnila přání! Vážně jsem strašně toužila si přečíst něco o Tomovi a Moiře. Tuhle dvojku jsem si velmi oblíbila.
"Alfa a Omega" pro mě nebyla novinkou, ale vždycky je fajn si oprášit pár příběhů, co? A ano, jsem moc ráda, že Patricia udělala z povídky celou sérii, protože "Alfu a Omegu" mám už dlouhou dobu radši než příběhy o Mercy (promiň).
Z "Davidovy hvězdy" jsem byla příjemně dojatá. Sice jsem se chvílemi ztrácela, ale ten konec - páni.
A "Růže v zimě"? Jůů! Naprostá krása. Asila jsem si oblíbila a moc se mi líbilo, jak se sblížil s Karou. A konečně vím i pár informací o jeho vztahu s Sage. :-) Nemohla bych být nadšenější (no, možná mohla - kdyby Sage pojal za družku).
"V Rudé s perlami" jsem si spolu s Warrenem zahrála na detektiva a jo - podařilo se mi vyřešit, kdo za ten útok může. Juchů! Dostanu taky licenci? :-D
Již od prvního dílu MT jsem si zamilovala Bena. Vsadím se, že kdyby se to dozvěděl (samozřejmě kdyby obživl a bla,bla), byl by znechucen. Co nadělám. :-D Takže jsem byla ráda, že jsem si o něm mohla něco přečíst. A i přes jeho historii se pobavit!
"Díra" byla svým způsobem zvláštně dojemná a strašidelná. Jo, bála jsem se, že někde v mým pokoji uvidím něco fakt hnusnýho. A byla tam Mercy a Adam!
Předposlední příběh byl wow! Jakmile mi došlo, že se Samuel a Ariana setkali po obrovsky dlouhé době, dělala jsem na své postýlce oslavné tanečky. :-) Potěšení!
A stejně tak poslední příběh (z Adamova pohledu) jsem si užila.
Jinými slovy, jestli máte strach, že to bude nuda, tak se rozhodně těšte na překvapení. Já si čtení užila a knížka mi plnila zdlouhavé chvíle ve třídě na konci roku. :-)

01.07.2015 5 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Už dlouho jsem nezažila něco tak pěkně pohodového. Nebylo to nic náročného na čtení, nenapínali jste nervy, jak to dopadne. Prostě něco, co byste si nejradši vzali někam na dovolenou nebo do postele na těch pět hodin, co by to trvalo přelouskat. A k čajíčku nebo kafi! Už od začátku jste věděli (tušili), že to dopadne fantastickým hepáčem a že se Bliss s Garrickem daj dohromady. A navíc ten pěknej humor. To by mělo v každé knížce určitě být. Bez humoru to nejde. A hlavní hrdinové byli také k nezaplacení. Bliss byla prostě zajímavá a sympatická a z Garricka jsem jako každá puberťačka mého věku a povahy omdlévala. Krásná knížka, úžasná autorka. Jsem ráda, že jsem do ní ty necelé tři stovky investovala.

14.05.2015 5 z 5

Očarovaná Očarovaná Sylvia Day

Co bych o tom napsala... Bylo to porno. Děj byl zajímavý asi tak jako každodenní vstávání do školy. Hlavní hrdinové vás zaujmou maximálně tak svou schopností štvát lidi. A já blbá jsem si tu knížku koupila!

08.04.2015 1 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Knížka byla nepopsatelně vtipná. Hanna byla správně ulítlá a jak jsem četla celý děj, tak jsem zjistila, že se změnila. Hodně mi k tomu napomohl Will, který si těchto změn všímal velice okatě. Celý jejich vztah mi připadal . . . zajímavě úžasný. Jeden z nejoblíbenějších dějů v knize bylo, když Will a Hanna jeli za jejími rodiči. Pak mi zlomilo srdce, jak dala Hanna Willovi kopačky, ale známe to . . . jaký by to byl příběh, kdyby všechno šlo hladce? Co na to říct . . . bylo to vtipný, zábavný a velice zajímavý. Doporučuji.

22.08.2014 5 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Zajímavá knížka. Carina mi byla sympatická dost. Byla s ní sranda, měla proříznutou pusu a byla vášnivá. Na začátku knihy s Michaelem a Maxem pěkně zametla. Taky jsem nemohla z té debaty o Padesát odstínů šedi. Max mi byl sympatický i když ne tolik, jako Carina. Hodně se mi zalíbila Maggie. To jak nadávala při porodu . . . Jelikož to je moje 1. kniha v této sérii, tak jsem zvědavá na ostatní díly.

10.08.2014 5 z 5

Krvavý polibek Krvavý polibek Lisa Jane Smith

Bylo to úžasný. Nebylo to jako předchozí díly, bylo to lepší. Autorka to napsala perfektně. Jak Jez, tak Morgead mi byli sympatičtí. Mělo to perfektní zápletku a těším se na další Mocné síly. :-)

17.05.2014 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše Lisa Jane Smith

Knížka mě bavila. Zpočátku pro mě byla složitá celá ta záležitost s časem. Ale pak se to pěkně rozhoupalo a hotovo. Thierry mi chvílema přišel, jako rozmazlený spratek. Hannah jsem měla hned ráda :-) Byla odvážná, vtipná, drzá a moudrá. Taky jsem ráda, že jsem něco uslyšela o Ashovi, Jamesovi a Poppy. Někdy se k ní zase vrátím.

23.04.2014 5 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Naprosto úžasná knížka. Richelle Mead tak jako vždy nezklamala. Zoe bych nejradši poslala někam a ostatní alchymisty taky. Adriana bych zas nejradši natloukla za to, že se vzdal éteru. Jill a Eddie + Angeline a Trey - jen tak dál :) .
Sydney byla prostě úžasná :-). Je bezva, jakou cestu udělala od 1. dílu této série.
Jsem ráda , že se v sérii zase objevila Rose, Dimitrij, Lissa a Christian. Ale ten konec... mě překvapil. Nejdřív jsem podle komentáře ostatních uživatelů myslela, že se Sydney s Adrianem rozejde, ale tohle mě naprosto ohromilo. Autorka nemohla napnout víc, než tímto koncem. Těším se na 5. díl a doufám, že Sydney s alchymisty zamete! Naprosto perfektní kniha.

18.04.2014 5 z 5

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

Kniha byla zajímavá, svižně se četla a nebylo to o ničem. Autorka měla originální nápad a ten se vyvedl. Nejvíc se mi líbila postava Gabriela a nejméně postava Roba, Kait mi připadala taková... naivní?

21.12.2013 5 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Už z reakce na českou obálku od čtenářů, kteří se napoprvé potýkali s originálem jsem poznala, že tahle knížka stojí za to. A taky naplnila mé očekávání.
Jde o příběh, který známe z jakékoliv knihy podobného žánru. Chlap je sexbomba a holka sice taky, ale nemyslí si to o sobě. Já jsem ale zírala, protože to nebylo stejné. Rushe jsem si od přečtení obsahu zaškatulkovala jako nějakého hrubého blba. Ale překvapil mě. Občas sice vybuchl, vypařil se nebo podobný blbosti, ale... byl naprosto úžasnej. Ale v tomhle případě jsem si i totálně zamilovala hlavní hrdinku (víc než hrdinu). Blaire byla naprosto skvělá. Líbilo se mi na ní všechno. Po tom co zjistila to tajemství a zmizela jsem sice byla z ní šíleně zoufalá, ale pochopila jsem ji. I tu její milnou víru, že její máma je dokonalá. Já si to o své mamince taky myslím. Přestože z ní nikdy nebude modelka.
Z knihy jsem byla naprosto paf. Přelouskáno za pár hodin. :-) Kniha má sice špatný konec, ale já vím, že v USA vyšly další dva díly, takže jestli nakladatelství Yoli bude mít mozek a nebude chtít štvát české čtenáře, kteří nerozumí angličtině natolik, aby si knihu přečetli v originále, určitě vydá i zbylé dva díly. Na které se ohromně těším. Knížku doporučuji.

09.07.2015 5 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Do knihy jsem se pustila s docela jiným očekáváním. Ne co se týče kvality, ale děje. Takže jsem se začetla s nadšením, deset stránek se vzpamatovávala a pak pokračovala s otevřenou myslí a knihu jsem si konečně mohla úžívat. :-) A že jsem si ji užila.
Líbily se mi všechny zastávky. Yosemith (teď nevím, jestli jsem to napsala správně) mě nadchl. Úplně jsem si ale zamilovala zastávku v Kentucky. Tohle místo mělo svoje kouzlo. (Nebo se mi prostě jen líbil dům pro hosty.) A nekonečná silnice ve mě budí pořádnou dávku zvědavosti.
A líbil se mi i vývoj vztahu mezi Rogerem a Amy. Autorka je navíc popsala jako uvěřitelné postavy a vyprávěla nám naprosto uvěřitelný příběh, což se obvykle nestává. (Já ty méně uvěřitelné příběhy přesto beru jako svou drogu.) A navíc do celé knihy přidala vlastní fotky, playlisty, které jsem si po celou knihu pouštěla (Rogerova hudba je fajnová... Amyinu jsem skoro nemohla vydržet...) a navíc listy papíru s každým státem, který ti dva navštívili.
Zpočátku jsem se nevyznala v těch všech přílohách, ale za chvíli jsem se v tom naučila chodit a všechno bylo v pohodě. Měla jsem při sobě můj atlas, takže jsem srovnávala přezdívky státu (nebyly vždy stejné) a sledovala jejich cestu. Jsem už od přírody pečlivka, takže to pro mě byl hotový ráj.
A i ten konec se mi příšerně líbil. Byl takový... krásný. Fakt. :-) Jsem si jistá, že až budu starší, vyrazím na roadtrip. Krásná knížka na léto.

09.07.2015 5 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Takže tuhle trilogii mám pěkně za sebou a musím říct, že tento díl byl nejlepší. Všechny tři knihy se vyznačovaly kvalitou, byly nádherně napsané a obálky byly celkem originální (i když mohly být lepší). A tenhle báječný třetí díl celý příběh dovršil v něco dokonalého. A pak si čtete o autorce na přebalu a v posledních pár větiček zjistíte tu parádu - že bude film. Doufám, že to filmaři nepodělají a udělají z toho bombu. A doufám, že se ho dočkám ještě před svou dospělostí. :-D

14.05.2015 5 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Samozřejmě jsem si ji musela přečíst. Bože, kdo by neodolal Kaidanovi, Blakovi, Kopanovi a i tomu hezounovi z naší země Markovi? Ehm, a nezapomeňme na fantastickou zápletku, při které vám knížka uteče jak voda a vy byste se nejraději divili, že už je konec, kdyby to nebylo završené tak sladce. Bohužel ale umřelo pár lidí u kterých jsem řvala jako by miminu sebrali dudlík. Ale o to je knížka lepší. Čtete jí a absolutně si uvědomujete, že to hlavní hrdinové nemají vymalované ve sladkém růžovém odstínu. Jejich tatíčkové jsou horší než sparťanská výchova, na každém kroku vidí škleby Našeptávačů, a tak i jeden den nad výborným jídlem a hrou Šarády v nich vyvolává úsměvy přes celý obličej. Nejde neobdivovat talent této autorky, která jen zlepšila můj svět, když mi dala možnost držet v ruce tak úžasnou knihu jako je Svůdné zúčtování. Takže knihu doporučuji a budu naprosto ignorovat jakékoli stížnosti na ni. Je výborná. ;)

09.03.2015 5 z 5