Svůdné nebezpečí

Svůdné nebezpečí

Sedmnáctiletá Anna Whittová už překonala prvotní šok ze zjištění, že není obyčejnou smrtelnicí. Patří mezi potomky padlých andělů, nefily, a její osud předurčuje dávná věštba – právě ona má navždy zlomit moc démonů nad světem lidí. Otec Belial naštěstí stojí při ní, ale naoko musejí oba předstírat, že dál svádějí nevinné duše do temnot závislostí. Na otcovo přání začíná Anna s kamarádem Kopanem cestovat po světě, aby dali dohromady stejně smýšlející nefily. Jejich cesty jsou riskantní, ale na Annu číhá ještě další nebezpečí. Nedokáže zapomenout na Kaidana a její poslání ji nakonec nevyhnutelně zavede i za ním. Dokážou oba odsunout stranou touhu a soustředit se na boj proti zlu? A je jejich láska vítězstvím hlubokého citu nad démonickou přirozeností, nebo jen dalším úskalím, které jim do cesty postavil osud? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/19_/192418/sweet-evil-svudne-nebezpeci-gx0-192418.jpg 4.5499

Svůdná trilogie (2.)

Sweet Peril (2013)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Terisek99

Bomba. Druhý díl ještě lepší než první. Přečetla jsem ji jedním dechem.

betule3

Wow. Druhý díl byl snad ještě lepší, než první. Knižku jsem nemohla vůbec odložit- vtáhla mě do děje a já si ji užívala od začátku do konce. Jediné, co mi vadilo byl nedostatek Kaidana. :D

AliceV

Velmi dobrá knížka, ostatně jako prvni dil. Knizku jsem přečetla za den. Hrozně moc mě to chytlo a furt jsem chtěla vědět jak to bude s Kaidanem a Annou.. prostě nemůžu vynachválit. Těším se na třetí díl už bych se nejraději do něho pustila dneska ale už je pozdě a jsem unavená. Můžu jen doporučit. ❤ Kaidan je prostě úžasný

Kyta

Stejně jako první díl měl i tenhle něco do sebe. Nejvíc zajímavá byla rozhodně až poslední třetina knihy, kdy se tu konečně začalo dít něco, co mě udrželo při čtení až do poslední stránky. Ty první dvě třetiny byly moc nepoutavé a nezajímavé, pořád o tomtéž. Děly se tu sice docela zásadní události, jen to bylo hrozně jednolité.
Hlavní hrdinka je tu trochu vyspělejší, rozumnější, ale stále stejně ubrečená a neustále přemýšlela nad tím samým. Kaidan u mě tady postoupil na vyšší level, zejména díky tomu, co pro Annu dělal. Vždy, když se na scéně objevil Kaidan, začalo být hned to čtení poutavější a živější; bez něj to prostě nebylo ono. Některé scény s nimi byly možná až přehnaně dojemné, ale rozhodně bylo krásné to číst. Nevím proč, ale přišlo mi takové uklidňující a správné, když byli Kaidan s Annou spolu. Milostný trojúhelník tu byl trochu zbytečný, možná až obtěžující. Vážně mě dost nudilo číst ty pasáže, kdy si Kaidan s Kopanem jeden druhého dobírají a k ničemu to nevede.

Celkově hodnotím stejně jako předchozí díl. Nebylo to špatné, ale na 5* to není.

Mark.

První díl mne hodně nalákal. Tady se Anna hodně propracovala a začala se mi hodně zamlouvat. No i když pořád byla někdy trdlo. Kniha si zachovala čtivost a napínavost, ale něco tady chybělo.

Šárík001

Nebylo to zlé, to musím uznat, nicméně se mi první díl líbil o něco více. V příběhu šly některé věci až příliš snadně, několikrát jsem objevila díru v ději, ale ne nijak velikou.
V závěru jsem ale byla celkem spokojena.

*Pájuše*

Začátek byl jako odrazový můstek a já doufala, že nebude příliš dlouhý, abych si knihu mohla vychutnat. Jak se později ukázalo, kniha byla postavená na stejném principu jako v prvním díle – nazvala bych to „cestovatelskou mánií“ – což mě trochu zklamalo, zvlášť když se k pořádné akci čtenář dostane až v poslední třetině knihy. Zatímco v prvním díle projela Anna všechny státy Ameriky, aby zjistila informace o sobě (fakt pech, když si pomyslím, že ta cesta za informacemi – myšleno polovina knihy – byla zbytečná), tady vždy letěla do konkrétních zemí po celém světě (jen s tím rozdílem, že teď ty informace rozdávala. Vlastně byla to jen jedna podstatná informace a vše kolem toho jeden velký otazník. Obchodník by tak brzo přišel na buben.)
Co ještě musím knize vytknout je ta "věštba“, která byla fakt odfláknutá. Věštbu/proroctví si představuji (a je to snad zaběhnutý rituál) ve verších... To už i ten text písně měl hlubší význam, než ta údajná věštba. Mě spíš zněla jako debata na čajovém dýchánku s důchodci. Naprosto povrchní, bez špetky zájmu či zamrazení v páteři, že: „ona je tím klíčem, ha! Tak teď to začne mít teprve grády.“ To vůbec! A tenhle fakt na tom nezmění ani skutečnost, že Vám ho sdělí duch mrtvé jeptišky.
* SPOILER *
Fajn, beru, když tatík proklepne všechny nefily a démony, se kterými by mohl počítat do svého „krámku“. Beru i skutečnost, že vyšle svou dceru na akci „přetáhni je na svou stranu“. Co mi ale na tomhle fakt vadilo, byla ta samozřejmost – pojedeš sem, vysvětlíš jim, co se od nich chce a napíšeš je na náš seznam spojenců. Moc propracovaný mi to nepřišlo. Trošku naivní představa, že by všichni ochotně souhlasili a že jsou to ve skutečnosti jen nepochopené duše, které čekají, až jim někdo ukáže tu správnou cestu. Navíc s tak nejednoznačnými informacemi, které jim Anna poskytla, by do takového obchodu vstoupil snad jen blázen.
* KONEC SPOILERU *
Knihu musím hodnotit jako lehký nadprůměr. Oproti předchozímu dílu je Anna vyspělejší, méně ufňukaná – i když na začátku byla jak slzné údolí – a podstatně se vztah mezí ní a Kaidanem zlepšil, za což dávám palec nahoru. Ale kvůli mé nedůvěře v to ostatní... i Kaidan by byl na mě krátký, fňuk! ;-)

Leome

Druhý díl mě oproti prvnímu překvapil - především proto, že jsem moc neočekávala. Celkově se ale děj a jeho "logika" změnila k lepšímu, ani hlavní hrdinka už není tak hloupá a sebestředná jako v prvním díle. Kaidan samozřejmě za mě vede, ale přijde mi jako takový ten typický "badass boy", který je ve všech možných knihách s fantasy tématikou - Lee v Temné duši, Will z Mechanického anděla, Caleb v Kronice kambionů, Archer v Hax Hall a tak bych mohla pokračovat hodně dlouho... Opravdu další ukázkový příklad.

Příběh má spád, je poutavý a obecně dobře napsaný. Ani hlavní zápletka není zase tak tuctová, snad až na ten vztah hlavní hrdinky a Kaie, to se dalo předpokládat už podle obalu prvního dílu... :). Jako chvilkové čtení s trochou napětí a záchrany světa výborné.

sylva8672
18.11.2016

Velice mile mě překvapilo tohle pokračování. Většinou bývají pokračování o hodně slabší než první díl, ale i tohoto tomu tak rozhodně nebylo :-) stále se tam něco dělo, konečně se to mezi Annou a Kaidanem dalo do pohybu. Škoda,ze kvůli kordu musí být Anna panna, protože už teď to mezi nima bylo pěkně žhavé

KateChatt
17.11.2016

Wow nevím jak to Wendy Higgins dělá, ale jen u málo knížek jsem něco tak moc prožívala. Hádám, že se mamka hrozně divila, když jsem se z ničeho nic zasmála a asi nebyla moc nadšená z toho názvu :D. Já jsem nebyla moc nadšená ke konce s Kopem (k Zet se nehodí - i když jí mám ráda a je mi jí líto). Na druhou stranu jsem se zamilovala do všech postav, který tam byli (samozřejmě kromě knížet - Belial se nepočítá :D). Krátce řečeno to byla dokonalá knížka (jedna z nejlepších, kterou jsem kdy četla i s prvním dílem). Moc se těším na poslední díl.

janno69
09.11.2016

Super.... vrhám se na třetí díl.... :-)

angelbooks
14.09.2016

Bohužel musím druhému dílu odebrat jednu hvězdičku, knihu dávám do doporučených, ale něco mi v příběhu chybělo, a to něco si sebou vzalo i tu hvězdičku :/, tak uvidíme jaký bude závěrečný díl :).

nikola9330
29.08.2016

Nádherné pokračování prvního dílu. Poznala jsem více Marnu i Ginger. Ještě víc jsem si zamilovala Kaidana. Nejlepší část knihy pro mě byla po příjezdu Anny za Kaidanem a Blakem. Prvně jsem myslela, že se to opět nevyvede a Anna bude nešťastná, ale právě naopak. Bazén, jejich společné vaření a chvíle jsem si strašně moc užívala. A protože jsem v tomhle období ohledně lásky cíťa, tak když Kaidan přiběhl na letiště za Annou pomalu jsem přes slzy ani nemohla číst :D Zamilovala jsem si tuhle trilogii. A zakázané ovoce přeci chutná nejlíp, nebo ne? :)

i.love.books@
13.06.2016

Krásná kniha- poznali jsme i vedlejší postavy zamilovala jsem si Marnu i Ginger.

CHESS
11.06.2016

Vůbec se mi nelíbilo, jak příběh rychle skáče a jak se neustále plazí za Kaidenem a prosí ho, aby byli spolu. Vždycky na sebe pak skočí a on jí odstrčí a ona je kvůli tomu úplně zničená... Ale jinak musím uznat, že kniha není tak špatná, ale má své mouchy, tak jsem zvědavá na další díl :)

Suin
25.05.2016

Ohodnocebi: 3* je asi malo a 4 moc.Chtela bych dat neco mezi.Dej porad pokracuje zajimavě ale naboj z prvni knihy trosku upadl.Mam pocit ze to zacalo drhnou jakoby autorka proste chtela knihu natáhnout a tak se v druhem dile rozhodla zpomalit.Děj se zas o tolik neposunul a hl.hrdinka mne trošku šte.Nelibi se mi vyboj s Kopem.Celkove pojeti serie je ale pekné a urcite se nevzdam dalsiho dilu.

Sabina.dv
08.05.2016

tuhle trilogii prostě miluji :D

notburga
18.03.2016

O jednu hvězdu slabší než předchozí díl. To ale bývá slabina prostředních knižních dětí, většina akce se schová až do závěru. Belial byl fajn, toho bych jako tátu brala :)

Babsie
17.03.2016

Bohužel o dost slabší než první díl:( Spousta sexu (dobře ne přímo sexu ale kdo četl ví), romantiky a žádná akce. Kdybych chtěla číst červenou knihovnu, půjčím si doma Harlequina. Postavy jsou furt hrozně vzrušený, každej je plnej lásky a nerozhodnosti. A typická románová věta ,,Vidí naši lásku jako slabost, ale v lásce je naše síla" ale houbeles, pokud žijete ve světě kde se milovat nemůžete (nefilové) tak je láska vaší slabostí, protože vás kvůli ní můžou zabít. Navíc pokaždé když někoho milujete, je to tak trochu vaše slabost, jelikož vás díky němu můžou vydírat, nebo ho zabít aby vám ublížili. Takže konec naivity a kroťte se děcka, ať se můžete pustit do bitvy! Jinak samozřejmě děj se mi líbil, postavy také, hlavně Kopano, toho jsem si oblíbila nejvíc. Napsáno čtivě, dokonce často vtipně, napínavě. Těším se jak to dopadne:)

Sofi2912
09.02.2016

Úžasná kniha. Stejně jako první díl hodnotím 5*. Hlavní postavy jsem si oblíbila ještě víc. Jsem rád, že vztah mezi Annou a Kaidanem se hodně zlepšil. Už se nemůžu dočkat až dnes začnu číst třetí díl a až zjistím jak to celé dopadne.

Xena011
21.01.2016

Opět nádherné pokračování. Úžasný Kaidan, u kterého jsem zjistila krásné ochranářské vlastnosti, i žárlivost, a jak byl schopný vzdorovat otci, i když by za to byl potrestán. Dost mě překvapilo, kdo mu zakázal city vůči Anně. Nejkrásnější okamžiky po příjdezdu Anny za Kaidanem a Blakem. To jsem si vážně užila. S tím bazénem, tancováním, společnými chvilkami v Kaidanově bytě... prostě všechno. Blake byl takový zlatíčko. Oblíbila jsem si celou partu. Zamilovala jsme se nejen do Kaidana, ale celé knihy.
Zakázaná láska si vždycky najde cestu a projde i těmi nejtěžšími zkouškami.

natalie2171
02.01.2016

Po legendárním prvním dílu jsem byla na drátkách a chtěla zabíjet každého, kdo by mi vkročil do cesty při dosahování dveří od knihkupectví. Mohla bych říct, že jsem se přivalila jako vlna, strhla tuhle knížku z jejího místa a opět letěla domů (samozřejmě až zaplatím), abych mohla provést svou rutinu, kdy si sednu, hodím se do klidu a slintám nad Kaidanem! Bože, já ho chci! Ať už každý druhý říká, že to bylo slabší než první díl, já bych tyhle lidi zarazila do země a nechala bych tu jen ty, kteří ji hodnotí 5ti hěvzdičkami! Protože to bylo stejně úžasné jako první díl. Kéž by se to víc uchytilo a tahle kniha by získala více obdivu, což si vlastně zaslouží!

sabulik69
06.12.2015

Naprosto dobrý díl. Pořád jsem čekala kdy už konečně budou Kaidan a Anna spolu a dočkala jsem se :-) Sice to bylo občas někdy moc jak Anna stála o Kaidana a trochu to přeháněla ale dopadlo to dobře..
Knihu jsem měla hodně rychle přečtenou a hned jsem se vrhla na poslední díl.
Určitě doporučuju :-)

Karolína18
01.12.2015

Nejprve jsem s udělováním hvězdiček váhala, bylo to pořád jen o tom, že Anna měla pocit naděje, že se dají s Kaidanem dohromady, a pak to nevyšlo. Změnila jsme názor, když se konečně rozhodli být spolu. V tomto dílu už však nejde tak úplně přehlížet Annina naivita. Občas, když za Kaidanem běhala jako pejsek a stále se ho snažila "dostat", jsem si říkala: Ta holka snad nemá žádnou hrdost!
Ale zrovna u této knížky vážně stálo za to, počkat si až do konce, protože ten je vážně vydařený! Ihned se pouštím do dalšího dílu. Tuto trilogii mohu jen doporučit.

Ni_kita
13.11.2015

Úžasná kniha, druhou polovinu můžu číst pořád a pořád dokola, kdo četl tak asi ví co přesně myslím. Prostě ten příběh, dokonalost. :DD

patty64
13.10.2015

Tento díl se povedl. Kniha se četla skoro sama!! Akce, napětí a nějaká ta romantika tam určitě nechyběla. Anna mi byla sympatičtější než v prvním díle. Moc pěkná kniha i série !!! Doporučuji !!

Kaci.B
04.10.2015

Páni!!!! Opět další skvělý díl. Tahle série mě prostě dostala. Vše jsem prožívala spolu s Annou. Nejvíc nervózní jsem byla, když jí otec řekl, že poletí do Kalifornie. Je pravda, že tento díl byl hlavně o romantice, ale i tak mě to dostalo. Asi jsem vážně nevyléčitelná romantička, protože všechno bylo úžasný :)

adelaska
13.09.2015

No, opravdu jsem na vážkách s hodnocením. Díky bohu za posledních 20 stránek, které byly celkem akční, jinak to bylo o ničem. Autorce se musí nechat to, že i když se tam svým způsobem nic se neděje, čte se to samo a čtenáře to baví. První díl se mi líbil, byl hlavně o tom, o čem být má, byl celkem napínavý, sem tam romantika. Ale tohle byla jen samá romantika, jako kdyby autorka zapomněla, že v prvním díle vymyslela svět, kde jsou nefové a zde je jen malým bonusem, že mají určitá poslání a chtějí se samozřejmě, jak je zvykem, jejich systému a společnosti postavit.
Do třetího dílu určitě půjdu, jsem zvědavá, jak to skončí.

Alice Crowleyn
27.08.2015

Svůdné nebezpečí se mi líbilo víc než první díl. Je pravda, že Anna je stále stejně otravná (co se Kaidana týče), ale za to jsem hvězdu strhla a kromě pár dalších menších zádrhelů jsem si knihu opravdu užila.
Menší spoiler!
Musím ale říct, že jsem momentálně v takovém menším transu. Nemůžu z hlavy dostat to, jak jedna z mých oblíbených postav umřela. Pořád se mi to přehrává před očima, jako kdybych to snad viděla ve filmovém zpracování a je mi smutno... T_T

Mishell14
22.08.2015

Trošku slabší díl, ale pořád je to dokonalá triologie a dokonalé pokračování miluju Kaidena a Ann :)