nikikostadinova nikikostadinova komentáře u knih

Jak jel Vítek do Prahy Jak jel Vítek do Prahy Bohumil Říha

Jedna z klasik mého dětství.

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

klasika mého dětství

Nové vánoční pohádky Nové vánoční pohádky Zuzana Pospíšilová

Ty hezčí pohádky vyváží ty průměrné. Alespoň jsem dětem mohla číst nějaké originální pohádky :-)

Údolí smrti Údolí smrti Cynthia Harrod-Eagles

Jsem zvědavá, jak se bude příběh odvíjet dál.

08.03.2021 3 z 5

Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Griet Op de Beeck

Poprvé jsem knihu zaregistrovala na noci literatury a noci divadel 2018. Potom jsem viděla divadelní inscenaci a konečně jsem se ke knize dostala. Ačkoliv jsem znala hlavní příběh i závěr, četbu jsem si užila.

Holka, kterou kdysi znal Holka, kterou kdysi znal Tracey Garvis Graves

(SPOILER) možná bych hodnotila líp, kdybych nečetla už tolik knih. Krátce - okolo třicáté strany mi došlo co se tam stane a jen jsem čekala jestli bude nebo nebude happyend. A bylo mi vlastně jedno, jak to skončilo.
Nijak jsem nepřilnula k postavám. PS: některé dialogy v jistých situacích....jako já si nepotrpím na naivní knihy ani filmy....vím že Annika měla určitý problém....ale to si autorka mohla odpustit.

13.02.2021 3 z 5

Střípky mých lásek Střípky mých lásek Lenka Lanczová

Rozhodně k zamyšlení. Co se týče děje a vztahů postav, některé věci jsem trochu nepobrala. Ale jinak OK.

05.02.2021 3 z 5

Dva kroky od ráje Dva kroky od ráje Lenka Lanczová

No Natálie by teda zasloužila víc, než pár facek od matky, především teda ukázat, že ne každý je zodpovědný za její problémy.

02.02.2021

Půlnoční sny Půlnoční sny Lenka Lanczová

Oddychová kniha na večer. Nemůžu říct, že Martina by byla moje kamarádka, ale měla charakter. Jisté projevy rodičů mě celkem dostaly. Jsem sama učitelka.

02.02.2021 3 z 5

Tantra: kult ženského principu aneb jiný pohled na život a sex Tantra: kult ženského principu aneb jiný pohled na život a sex André Van Lysebeth

za mě moc zdlouhavé, ale samotné popsání tantry bylo zajímavé

24.01.2021 3 z 5

Osm hlav šílenství Osm hlav šílenství Anna Barkova

Musím se přiznat, že nejdřív jsem viděla divadelní inscenaci u nás v divadélku. Potom jsem si konečně sehnala knihu. Četla jsem pozorně a beze spěchu. A bylo to neskutečně zajímavé. Deníkové záznamy, krátké próza, sešity......ale ta pověstná pátá hvězda patří básním...a chválím překladatele.

21.01.2021 5 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Bianca....je hodně jiná než já a snažila jsem se, aby to nemělo vliv na hodnocení knihy. Ale YA zkrátka asi nebude žánr pro mě (obecně asi žánrové knihy nebudou můj šálek čaje). Zkrátka čtivé, ale jinak plytké, předvídatelné a některé situace mi nedávaly smysl.....a zbytečné nepotřebné detaily.
- PS: Bianca za mě totálně nesympatická (a prohlášením, že nemá ráda živou hudbu náš "čtenářský vztah" pohřbila definitivně) a Wesly - takhle arogantního člověka bych od svého prahu hnala hodně daleko, za mě hrozně nepříjemná postava.

17.01.2021 3 z 5

Most do Země lásky Most do Země lásky Lenka Lanczová

Ovšem. Příběh překvapil. Takový konec jsem nečekala.

01.01.2021 3 z 5

Divadlo Divadlo Andrea Gronemeyer

pro milovníky divadla a studenty super :-)

30.12.2020 4 z 5

Učím se jógu Učím se jógu André Van Lysebeth

jógu cvičím teprve pár měsíců. Jsem ráda, že jsem díky knize zjistila, jak se můžu zlepšit.

30.12.2020 4 z 5

Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou Zdeněk Šmíd

Chtěla bych na vodu :-) historka s celnicí byla nejlepší

28.12.2020 3 z 5

Prostě je to tak Prostě je to tak Gérard Depardieu

Nepřísluší mi psát jak hodnotím něčí život, zkrátka hodnotím knihu.
Bohužel mi vadilo, že se měnil styl jazyka skoro ze strany na stranu. Naopak mi vyhovovaly krátké kapitoly a postřehy ze života.
Jinak teda hodnotím upřímnost, to se cení.

27.12.2020 3 z 5

Afrika Afrika Zdeněk Svěrák

tak a mám všechny hry přečtené :-)...a teď můžu říct jenom jedno: HÁZEJ

18.11.2020 5 z 5

Mně Ostudě teda trvalo dlouho, než jsem si přečetla další díl. Ta ilustrovaná vydání jsou překrásná. Pro mnohé čtenáře nejmilejší díl. Nedivím se. Je to velmi hezký příběh. Já jsem viděla všechny díly základní série. Ale ráda si to zopakuju knižně, abych některé věci lépe pochopila a užila si jaksi nezkrácenou verzi toho světa a příběhu.

18.11.2020 5 z 5

Švestka Švestka Zdeněk Svěrák

...já mám se svou hlavou starostí nad hlavu......a to si pak vždycky přečtu Cimrmany.

17.11.2020 5 z 5