nikikostadinova nikikostadinova komentáře u knih

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Mě se líbilo pokračování více než první díl. Snadno člověk rozpozná vypravěčku během chviličky a ani nepotřebuje aby tam padlo její jméno. Příběh je rychlý, čitelný, silný a velmi aktuální.

04.10.2020 4 z 5

Sólo pro Kristýnu Sólo pro Kristýnu Lenka Lanczová

Z Kristýny jsem byla dost rozčarovaná. Já taky miluju divadlo, ale rozhodně se takhle v soukromí neprojevuji. Ale....tak každý je jiný, že. Jinak jsem ocenila citace z divadelních her a zajímavou postavu pratety.

27.09.2020 3 z 5

Posel z Liptákova Posel z Liptákova Zdeněk Svěrák

Tohle je srdeční záležitost.

21.09.2020 5 z 5

Srdcový kluk Srdcový kluk Lenka Lanczová

Život není duha. Slečna to poznala.

21.09.2020 3 z 5

Všechno bude fajn Všechno bude fajn Lenka Lanczová

Tohle se mi líbilo o chlup víc, než klasické dívčí romány, ale za ty věčně se opakující fráze dávám hvězdičku dolů.

20.09.2020 3 z 5

Zlodějka snů Zlodějka snů Lenka Lanczová

Tak jo. Daniela se chovala jako a doplňte si jakékoliv neslušné slovo. Ale její blbost mě celkem bavila. Nakonec to logicky odnesla.

13.09.2020 3 z 5

Past na kočku Past na kočku Lenka Lanczová

aaaa pajduška. vrátila jsem se o pár let zpět. Jinak čekám, jestli se objeví kniha, kde hlavní hrdinka bude rozumná holka a ne takový tele.

13.09.2020 3 z 5

Příběhy nejhorší nejky v historii Příběhy nejhorší nejky v historii Rachel Renée Russell

Čím víc jsem starší, tím víc si uvědomuji, jak je to napsané pro USA rozmazlené slečny :-) ten sloh té knihy, všechno zkrátka pro typické basic bitch, i když se kniha snaží mít úplně opačnou myšlenku, nefunguje to ve chvíli, kdy hlavní hrdinka sama potřebuje být krásná a trendy.

06.09.2020 3 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Na Agathě se mi líbí to, že se snaží neopakovat. Při množství detektivek, které napsala, to je obdivuhodné.

01.09.2020 4 z 5

Tajemství strašidelné věže Tajemství strašidelné věže Enid Blyton

druhá polovina byla lepší, ale ta první byl dost odvar. Ale jsem ráda, že jsem si tuto dětskou nostalgii dočetla.

27.08.2020 3 z 5

Stín prokletí Stín prokletí Cynthia Harrod-Eagles

Já věděla, že stojí za to pokračovat! Vzhledem k názvu dalšího dílu očekávám, že se budu i nadále silně rozčilovat nad chováním jistého dědice panství.

24.08.2020 4 z 5

Němý svědek Němý svědek Agatha Christie

Myslím si, že pes Bob by mohl do celé zápletky zapadnout rafinovaněji. Ale jinak to bylo fajn počtení. Klasická Agatha

21.08.2020 4 z 5

Tajná láska Tajná láska Lenka Lanczová

Tak jak čtu komentáře, budu mimo. Aneta mi přišla povrchní (povahou, ne že by byla autorkou povrchně popsána). Ale když se kamarádí s dárečky typu Veronika a Tamara, nelze se divit. Janka jsem teda ráda neměla a závěrečná scéna naivní až k smíchu. Na druhou stranu, nejsem a nikdy jsem nebyla cílovou skupinou dívčích románů. Čtu je jako oddychovky. Takže nakonec, jako letní čtení proč ne.

Super koťata Super koťata Lenka Lanczová

(SPOILER) Jako letní čtení se to dá. Příběh je rozmanitý, jazyk čitelný.

SPOILER
Jen teda Vanessu jsem nemusela. Je fajn, že na všem vidí pozitivní. Je pro ní dobře, že si myslí, že vše je řešitelné (začarovaný kruh Pavly). Ale nakonec mohla být svědkem toho, že některé věci nejsou tak jednoduché jak by si přála. Že vše nebude podle ní. Navíc oporou Pavle byla jak pro nás Anglie a Francie v roce 1938.

Ďábelské zjevení Ďábelské zjevení Cynthia Harrod-Eagles

Jsem zvědavá na další díly

Blbej fór Blbej fór Lenka Lanczová

(SPOILER) Je to čtivé, jednoduché, typický dívčí román.
Spoiler: Ale - pozměnila bych anotaci. Hlavní postava mi nebyla sympatická ani trochu a ta její parta už vůbec. "Strašná" Markéta se z nich dala snést nejlíp. Ta jejich sázka byla už od začátku podlá pomsta, nikoliv nevinný fór,který se zvrtnul, jak se nám snaží anotace tvrdit.

10.08.2020 3 z 5

Mokrá louka Mokrá louka Lenka Lanczová

ačkoliv kniha řeší naivitu, nezdá se mi úplně nenaivní. Ale to asi patří k tomuto žánru. Vypravěčka mi byla celkem sympatická, jinak postavy nic moc. Babička a Tetinka byly zábavné, pan Mrkvička mě bavil.

08.08.2020 3 z 5

Tajemství podivných vzkazů Tajemství podivných vzkazů Enid Blyton

Tenhle díl se povedl. Už se příběhy skutečně podobají detektivkám

06.08.2020 4 z 5

Příběhy neskutečný narozkový frašky Příběhy neskutečný narozkový frašky Rachel Renée Russell

Už jsem přišla na to, co mi na téhle oddychovce vadí.....postavy jsou svou povahou povrchní.

05.08.2020 3 z 5

Dlouhý, Široký a Krátkozraký Dlouhý, Široký a Krátkozraký Zdeněk Svěrák

Tato hra má u mě zvláštní místo, protože byla první, kterou jsem znala. Srdeční záležitost.

05.08.2020 5 z 5