nikikostadinova nikikostadinova komentáře u knih

Filmové komedie I. Filmové komedie I. Zdeněk Svěrák

Ačkoliv většinu příběhů bych mohla přeříkávat z paměti bylo super si to přečíst :-)

07.05.2020 4 z 5

Dítě, které se v životě neztratí  - Jak ho vychovat a podpořit na vlastní cestě Dítě, které se v životě neztratí - Jak ho vychovat a podpořit na vlastní cestě Anita Michajluková

Hezká a poučná součást mého "home officu".

07.05.2020 4 z 5

Ilustrovaná máma Ilustrovaná máma Jacqueline Wilson

Byla jsem z knihy rozčarovaná. Na jednu stranu: z formální stránky, je to velmi dobrá kniha se zajímavými postavami, naprosto dobře čitelná, žádná velká infantilnost. Na druhou stranu.....mě naprosto odrovnávaly některé postavy. Jednak jsem moc nechápala Gemmu (i když bych asi měla) a ty dvě nány ze školy kam chodí Keiko, to by zaloužilo satisfakci, která mi tam zoufale chyběla. Ale za to jak na mě kniha zapůsobila a za to jaká je, si zaslouží 4*

22.04.2020 4 z 5

Jak vychovat sebevědomé dítě Jak vychovat sebevědomé dítě Tomáš Novák

já musím říct, že se mi to líbilo. Autor má stejnou představu o výchově jako já, takže to mám i odborně podložené :-)

12.04.2020 5 z 5

Metodika výtvarné výchovy na mateřské škole Metodika výtvarné výchovy na mateřské škole Jaromír Uždil

v rámci mého "home officu" přečteno velmi pečlivě, a pravděpodobně se k této knize ještě vrátím

12.04.2020 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nejvíce mě dostala "skleróza zvířat" a matné vzpomínky na ten čas, kdy se plánovala doba, která přece měla být tak krásná.

12.04.2020 5 z 5

Když se puberťačkám nevěří Když se puberťačkám nevěří Klára Mattanelli

Zajímavá slečna. Jsem zvědavá, jak bude vypadat její klasická próza.

27.03.2020 3 z 5

Ale já chci tohle, mami Ale já chci tohle, mami Britta Hahn

Jedna z prvních odborných knih, kterou jsem přečetla. Jednoznačně mě to utvrdilo v tom, že se k sobě můžeme chovat slušně

27.03.2020 4 z 5

Romantický válečník Romantický válečník Cynthia Harrod-Eagles

Autorka si dává neskonalou práci, když studuje dobové reálie, příběh je dosti rozsáhlý (mám problém s čtivostí, a s přehledem v postavách), ačkoliv permanentně hodnotím 3*, stejně mě další příběh zajímá, hlavně kvůli popisu a vlivu historie. Ale asi mám radši kratší údernější příběhy, kdy mám jasně dané postavy (opravdu nejsem člověk, který by si při čtení četl v rodokmenu, nejsem bohužel...)

24.03.2020 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Já toho zvládnu hodně, tohle na mě bylo hodně silný až jsem já ostuda, s knížkou praštila (za trest jsem si spálila ruce žehličkou). K takovému odsouzení hodnému činu mě dohnaly lidi. Lidi v této knize. Vyvolalo to ve mně emoce, byl to super zážitek číst tuto knihu. Rozhodně mám dalšího aspiranta na nejlepší knihu, co jsem četla za rok 2020 a to je teprve jaro. Doporučuji vřele. Lidem, kteří nevystojí nespravedlnost - asi se připravte, že to nebude lehké čtení

22.03.2020 5 z 5

Jak holky přicházej o iluze - Aneb Anatomie mýho prvního kluka Jak holky přicházej o iluze - Aneb Anatomie mýho prvního kluka Daria Sandowsky

Tak další bod čtenářské výzvy splněn. Má to asi myšlenku, mladé dívky to bude zajímat a je to svižné čtení. Ale hlavní postava mě vytáčela do nepříčetnosti (já jsem bohužel nikdy nebyla úplně naivka no....). Taky mi příběh přišel dost předvídatelný a plytký. A pardon všem.....obálka,???

20.03.2020 3 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Myslím, že budou i lepší díla z jejího repertoáru.

19.03.2020 3 z 5

Tajemství pohřešovaného muže Tajemství pohřešovaného muže Enid Blyton

Jsem z těch rozuzlení v posledních dílech nějaká zmatená :-D

12.03.2020 3 z 5

Ptám se, tedy jsem, věřím, tedy budu Ptám se, tedy jsem, věřím, tedy budu Libor Čihák

Tak jsem to popadla v knihovně kvůli čtenářské výzvě a nečekala jsem podobný typ poezie. Ale proč ne? četlo se to rychle a dalo se pochopit

05.03.2020 3 z 5

Postřehy teplákové bohyně Postřehy teplákové bohyně Zuzana Hubeňáková

Jo. Náhodou vybraná záležitost, kdy jsem v knihovně hledala cokoli co začíná zájmenem. Fajn oddechová záležitost, hvězda navíc za pár dobrých a vtipných hlášek.

05.03.2020 4 z 5

Palečka a jiné pohádky Palečka a jiné pohádky Hans Christian Andersen

Známé pohádky v hezky ilustrovaném podání.

05.03.2020 4 z 5

Vražda v salonním coupé Vražda v salonním coupé Zdeněk Svěrák

Jo a další krok k dočtení celé řady jejich her.

03.03.2020 5 z 5

Neposlušná dcera Neposlušná dcera Cynthia Harrod-Eagles

bylo to dlouhé, rozmáchlé, v postavách se neorientuji ale krásně to charakterizuje dobu.

01.03.2020 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Velké překvapení, nečekala jsem, že se to bude takhle krásně číst.

26.02.2020 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Super. Tato kniha je po nějaké době konečně na pět hvězdiček.

25.02.2020 5 z 5