Dva kroky od ráje

Dva kroky od ráje https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90635/dva-kroky-od-raje-90635.jpg 4 375 27

Kniha populární autorky Lenky Lanczové vypráví příběh patnáctileté Natálie. Začátek nového školního roku přinese Naty nemálo starostí. Léto končí, z prázdnin zbyly jen pohlednice, prázdninové zážitky a lásky se pomalu stávají vybledlou minulostí, zato přestup ze základní školy na gymnázium provází jeden průšvih za druhým. Natálie si obtížně zvyká na nový režim, nezvládá horu povinností, nedaří se jí zapadnout do kolektivu, najít tu pravou kamarádku. Krátká známost s Robertem, borcem z hokejové třídy sportovní školy, je hotovou katastrofou; jiskřička naděje, že všechno bude fajn, vzplane teprve po seznámení s Alešem, s klukem s nejmodřejšíma očima pod sluncem. Zpočátku se zdá vše takřka ideální, Aleš je pohledný, milý, romantický, nekouří ani nepije... Naty však brzy vytuší, že je závislý na hracích automatech. Pokusí se mu pomoci, pouští se do nebezpečné, předem velmi nejisté bitvy o svou lásku...... celý text

raphelia
05.03.2024 3 z 5

Úžasná sonda do duše pohodového děvčete, jež se vlivem nového vzoru - nově nabyté spolužačky - začne v krátké době velmi radikálně měnit, a to nejen vzhledově. A coby vážné téma závislost na hracích automatech, které se sice dnes může zdát být překonané, ale nenechme se mýlit. Ano, hrací automaty prakticky vymizely, ale hraní přes internet vesele bují...

Kristy.Seb
19.08.2023 4 z 5

Na můj vkus to Natalii nějak snadno prošlo. Ale zajímavý, jak si všichni při nástupu a střední myslí, jak jsou dospělí najednou.

nikikostadinova
02.02.2021 3 z 5

No Natálie by teda zasloužila víc, než pár facek od matky, především teda ukázat, že ne každý je zodpovědný za její problémy.

Pulp_catastroph
03.08.2020 1 z 5

Natálka je mladičká a blboučká a trapňoučká. Dítě rozvedených rodičů. Královna naivních romanků, se chytla za nos a jednou popsala, že ztráta panenství nemusí být jen romantická záležitost. Česká Meyerka ale opět hrdě prezentuje, jak je nesmírně nutné mít nějakého bojfrenda a bez menšího dráma to není ono.

Amneris
06.05.2020 4 z 5

Příběh Natálie by měl být poučením pro mladé dívky. Taková láska s příchutí gamblerství může vzít mladým dívkám iluze i krásné lásce...

RendyaDav
13.01.2020 5 z 5

Krásná romantika hlavně pro mladé .

Aknel26
21.08.2019 2 z 5

Natálie si ten začátek školního roku pěkně zkomplikovala – a to především kvůli tomu, že se snažila napodobovat svou novou kamarádku. Slušná holka, dobré výsledky ve škole, nevinná láska – to je přece v patnácti letech úplně out! Kniha ovšem nabízí i varování před riziky gamblerství. Tak nevinně a nenápadně to začíná... a o to hůř to může skončit.

Zirvith
23.06.2018 3 z 5

Docela hezká kniha, dobře se četla. Akorát teda Natálii jsem zrovna moc nemusela, pro mě je to akorát ulhaná blbka, ale jinak dobrý :-)

Lucissia
15.01.2018 4 z 5

Jedna z těch obyčejnějších Lanczovek. Autorka mohla trošku víc rozebrat Alešovu závislost, ale jinak pěkné čtení. :-)

SmallLucia
14.09.2017 3 z 5

Průměrná romantika.

EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Reálná kniha. Mrzelo mě, že neskončila dobře, ale aspoň to bylo víc skutečné. Jinak čtivě psaný jako všechny knihy od LL.

pavlinkaa
30.10.2016 3 z 5

Tady je vidět, jaký člověk dokáže být, když se zamiluje .......
Dobrá knížka, ale já mám radši prázdninové lásky :)

adlak
08.09.2016 4 z 5

Kniha od oblíbené autorky se mi líbila. Akorát jsem doufala, že se gambler Aleš kvůli lásky změní. Ani knížce to však nevyšlo, tak jak to bývá ve skutečnosti.

Ann98
01.07.2016 5 z 5

Super knížka přečtená jedním dechem. Bylo mi líto Natálie, zklamala se jak v Robertovi, tak i Alešovi. Prvně jsem věřila, že se Aleš změní, ale pak mi bylo jasné, že ne. Gamblerství je hrozná věc, ale setkáváme se s tím dnes a denně. BOHUŽEL

MíšaK.
11.06.2016 3 z 5

Rozhodně reálná knížka. Toto se může stát opravdu každému. Hodně se mi líbilo, že na samotném závěru je i nějaká vyhlídka na lepší časy. Kniha se jako obvykle skvěle čte, ale mezi nejlepší to rozhodně nepatří.

kamila234
31.05.2016 5 z 5

je to nádherná a krásná kniha a ke konci jsem brečela.

Nunynka
28.05.2016 5 z 5

Knížky od této autorky jsem četla v pubertě a milovala jsem je. Teď jsem se ke knížce vrátila díky čtenářské výzvě a říkala jsem si jestli to nebude trapný. A kupodivu nebylo. Líbila se mi jako tenkrát. Fakt super. Myslím si,že takový naivky jako byla Naty nemusíme být jen v patnácti.

Horalka5
01.12.2015 5 z 5

Tento román ukazuje, jak naivní může být zamilovaný puberťák a během čtení mě celkem děsilo, jak je to reálně napsané - vždyť se to přeci může stát každému.

suezie
14.09.2015 2 z 5

Taková trošku slabší kniha. Nejen, že ta holka byla trošku kravička (jo, štvala mě, ale je pravda, že v životě to tak často chodí- zamilováváme se do nesprávných lidí, jiné považujeme za přátele, i když si to rozhodně nezaslouží, zaplétáme se do lží a podrazů...), ale příběh byl z velké části předvídatelný (teda myslím ten zbytek, který mi "nevykecala" anotace... )

pajacek13
13.09.2015 4 z 5

Tato kniha mně zaujala!! :)