nikikostadinova Online nikikostadinova komentáře u knih

Balady Balady François Villon

Ach ano Villon, srdečně přijat, každým odmítán (má oblíbená citace jedné z balad). Já bych tedy tohoto člověka jako básníká určitě odmítnout nedokázala. Balady krásné, pochopitelné, ironické.

21.01.2017 5 z 5

Strašidla a krásné panny Strašidla a krásné panny Zdeněk Šmíd

Pověsti z mého kraje :-) co víc dodat ?

21.12.2016 5 z 5

Zajatci stříbrného slunce Zajatci stříbrného slunce Miloš Kratochvíl

Nádherná kniha. Právě s ní pracuju ve škole.

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Klasika i z let dřívějších. Opět jsem četla a někde jsem se prostě zase zasmála. Doufám, že se znovu dostanu k dalším dílům.

17.12.2016 4 z 5

Plavovláska Plavovláska Mika Waltari

Smutné, ale moc hezky a upřímně napsané.

17.12.2016 4 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Někdy tyhle témata hůře snáším, ale moc se o ně zajímám. Tohle je moc krásná kniha. Některé momenty jsou otřesné. Ale měla jsem nádherný literární zážitek.

Matka Kuráž a její děti Matka Kuráž a její děti Bertolt Brecht

Krásné čtení, moc se mi líbilo. Větu na konci jsem si okamžitě zapamatovala. Je nádherná. Mám ji napsanou na nástěnce v pokoji. Velký zážitek.

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Naprostá jednička mého dětství. Uklonit a mlčet

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Nádhera. Kniha není obsáhlá počtem stran ale příběhem a tématem neskutečně.

23.09.2016 5 z 5

A Oscara dostává... A Oscara dostává... Stanislav Šulc

Velmi, velmi svižné...spíše bych se zaměřila na zajímavější ročníky a ty více rozebrala, stejně tak i filmy. Ale jinak moc hezky udělané.

14.09.2016 4 z 5

Nebeští jezdci Nebeští jezdci Filip Jánský (p)

Líbilo se moc, až mně mrzí že více nerozumím letadlům :-). Ale jinak velmi kvalitní kniha, popisující osudy letců.

14.09.2016 4 z 5

Volný pád do podzemí Volný pád do podzemí Roderick Gordon

Tak třetí díl jsem přečetla rychleji než jsem čekala, možná kvůli termínu v knihovně...možná mě to tak bavilo. Kdo dnes ví :-D . Ne, třetí díl pro mě zatím nejlepší.

08.09.2016 5 z 5

Colette, dívka z Antverp Colette, dívka z Antverp Arnošt Lustig

Velmi citlivé, pocitové, krásné. Smutné a pravdivé,

07.08.2016 4 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Hodně velká klasika, ze které zná kousek snad každý. Příjemné čtení.

31.07.2016 4 z 5

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Některé části byly hodně zvláštní ale celkové mně kniha strašně zasáhla. S Afrikou jsem nějak spojená odmalička a většinu věcí jsem čekala ale přesto úžasný zážitek.

25.07.2016 5 z 5

Biblické příběhy Biblické příběhy Ivan Olbracht (p)

Ať je člověk věřící nebo ne, základní věci by měl znát a tohle je jedna z nich. Na druhou stranu, nečetlo se mi to místy úplně nejlépe. A pak je tu názorová myšlenka. Ale to už je osobní :-). Takže za tři***

19.07.2016 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Trošku jinak napsané než jsem čekala. Ale našla jsem se v tomto stylu i v této knize. Občas jsem přemýšlela jestli je mi hlavní postava sympatická nebo ne. Ale nakonec jsem ji přijala jako celkem prima kluka, samozřejmě se vším tím, co mně na něm štvalo. Ale hodnotím knihu jako celek, a taky to jak se mi četla - jestli se mi chtěla číst a dočíst a to se stalo.

08.07.2016 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

O toto zajímavé dílko jsem zakopávala snad všude...tedy jsem si ji nakonec půjčila v knihovně. A potěšila mně. Četlo se velmi rychle ( což je úspěch, co se mé osoby týká). A příběh byl zajímavý, zvratový a přitom velmi příjemný, svižný. Ale také velmi vhodná na přemýšlení. Takže za mně úspěch.

27.06.2016 5 z 5

Vzali mi i dítě Vzali mi i dítě Věra Řeháčková

Velmi zajímavé čtení. Asi takto, od určité chvíle a to se přiznávám, mi nebyla hlavní postava příliš sympatická. Pořád jsem čekala až trošku dospěje, to se pak stalo, a na konci jsem se s jeho povahou a psychologií smířila. Ale...konečná část knihy, mně nejdřív rozesmutněla, pak naštvala. Opravdu nemám ráda, protivné, závistivé a prolhané......lidi (když už jim tak musím říkat). A úplný konec ? Trochu potěšil, trochu možná rozčaroval, ale celkový dojem je skvělý.

25.06.2016 5 z 5

Kolja Kolja Zdeněk Svěrák

Viděla jsem sice jako první film. Dokonce vícekrát, než jsem sáhla po knize. Ale stejně jsem byla na konci dojatá. Celá kniha je čtivá, velmi svižná, příjemná a hlavní hrdina je se všemi svými povahovými rysy velký sympaťák Takže já dávám 5*****. A myslím se, že mi jako obyvatelé ČR, můžeme být na toto dílo právem hrdí ( samozřejmě také díky úspěchu filmového zpracování).

23.06.2016 5 z 5