NienorNíniel NienorNíniel komentáře u knih

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Nevím, proč jí všichni označují za nejstrašidelnější Kingovku. Rozhodně mě víc oslovilo Osvícení, kde bylo to zlo tak všudypřítomný. To ale nemá být žádná kritika. Knížka se mi moc líbila a nádherně jsem četla, ale trvalo dlouho, než to skutečně vyvrcholilo. Po otevřeném závěru knihy jsem ale vůbec nemohla usnout a stále uvažuji, jaká byla asi po vzkříšení Rachel. Jak to asi všechno dopadlo? Žili šťastně až do smrti? A nebo se to opět vymklo kontrole?Třeba to skutečně skončilo sebevraždou Louise. Proto mi hlavně přijde závěr skutečně děsivý. Co bude dál??!!

03.03.2019 4 z 5

Než vzpomínky vyblednou Než vzpomínky vyblednou Tošikazu Kawaguči

Po všech těch komentářích jsem se bála, že mě tento díl mé oblíbené série zklame, ale nestalo se tak. Stále jsem nadšená a nepohrdnu dalšími díly. Žádná knižní série si mé srdce nezískala tak jako tato.

20.04.2022 5 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Jsem moc ráda, že jsem si knihu vybrala do maturitní četby. Četlo se to úplně samo. Líbilo se mi, jak to bylo napsané, odpovídalo to mluvě kluků toho věku. Také jsem ráda, že jsem se četbou trochu přivzdělala o situaci u nás v té době. Teď už se jen těším, že si ještě pustím film :)
Určitě si ráda od autora ještě něco přečtu a snad si knížku seženu i do své knihovničky.

05.01.2022 5 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Dalo se to číst, ale po chvíli mi začaly vadit stále se opakující slova. Děj byl dost jednotvárný a postavy se tu prakticky neobměnily. Také mi hrdinové přišli příliš málo propracovaní a tak dost plochý. Žádná větší akce se nekonala a celou dobu se tu řešil jediný problém (že to není zrovna ideální se člověk dočte už v základní příručce o psaní). Slyšela jsem víc lidí jak knihu opěvovali, po přečtení knihy to ale vůbec nemůžu pochopit. Aby mě kniha nadchla musí mít minimálně zajímavý děj/myšlenku, propracované postavy nebo bohatý jazyk a krásné popisy. Kniha mi bohužel nenabídla ani jedno.

30.09.2021 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knize se nedá upřít čtivost a humor. Některé myšlenky byly ale úplně hloupé a vadilo mi, že autor se z každé situace v knize snaží vytřískat ponaučení. Bylo to takové dost nucené a po chvíli mě to už unavovalo. Příběh byl smutný, ale účinkovalo to na mě jen tak málo, že na to ještě dneska zapomenu (a to jsem citlivý člověk). Postavy mi šli lehce na nervy a to zvlášť August. Byli takové strašně přemoudřelé a křečovité.

12.04.2021 2 z 5

Planeta opic Planeta opic Pierre Boulle

Bylo pro mne velice těžké dočíst tuto knihu. Ne snad proto, že by nebyla čtivá a napínavá, ale pro mne byla strašně tísnivá a temná. Ale celkově to byla úžasná kniha.

10.08.2020 5 z 5

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Úžasná knížka... Povídky Ptáci a Jabloň byli skvěle, zvlášť Ptáky mám ráda. Alibi mě zdrtili. Věřila jsem v dobrý konec. Autorka píše skvěle, nedá se od toho odtrhnout.

30.09.2019 5 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Nádherná knížka :) Hned jsem měla chuť pořídit si ovečky :D

Spoiler...:

Očekávala jsem spíš tragický konec, ale i tak byl závěr moc hezký.

21.03.2019 5 z 5

Krabí zjevení: Podivné příběhy ze starého Japonska Krabí zjevení: Podivné příběhy ze starého Japonska Kótaró Tanaka

Takové japonské pohádky
Moc se mi to líbilo, je to teda ale hodně jiné než naše kultura, naše historky. Ale právě zájem o japonskou kulturu mě to přiměl přečíst a jsem za to ráda.

19.07.2020 5 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Byla kouzelná úplně jiným způsobem než první knížka. Moc se mi líbila.

25.04.2020 5 z 5

Jarní vody Jarní vody Ivan Sergejevič Turgeněv

Tato knížka se nádherně četla. Moc se mi líbilo, jak byla napsaná.
Marie přesto že to byla mrcha, co úmyslně okouzlila a zotročila tolik mládenců, okouzlila i mě. Jak byla vychytralá a jak si to všechno chytře naplánovala. Fascinuje mě.
Krásný byl Gemmin přístup k celé té záležitosti, když nakonci novely odpovídala Saninovi na jeho dopis.

15.04.2020 5 z 5

Kašpar z hor II. Kašpar z hor II. Henri Pourrat

Kašpar z hor je opravdu nádherná kniha. Možná nezaujme až tak dějem, jako nádherným popisem krajiny. Když to čteš, je to jako kdyby jsi tam opravdu byl. Cítíš vůni lesů, cítíš ten vítr. Je to kouzelné. Děj je ovšem také moc nádherný, ale i tvrdý. Je to reálný příběh a přitom tam zemře tolik lidí... Přišlo mi to až kruté. Nikdy jsem neočekávala, že by snad mohl zemřít ještě někdo další a přesto se to stalo. A ten závěr... Byl tragický a nebo ne? Svým způsobem to končilo krásně...

01.07.2018 5 z 5

Zapomenutá smrt Zapomenutá smrt Stanislav Češka

Tak tato kniha nebyla vůbec špatná. Od české detektivky jsem moc nečekala, ale to byla chyba. Bylo to parádní. Moc se mi líbil autorův styl, který mi trochu připomínal knihy Raymonda Chandlera. Detektivka je plná ironických narážek a humorných hlášek. Líbilo se mi, že autor nás nechal vyřešit vraždu společně s policií, na rozdíl od jiných knih, kde se dozvídáme, co se stalo až na konci knihy. To ale může také někomu vadit.
Na knížce mě také potěšily krátké kapitoly a nádherné vydání akorát do kabelky.
Zvratů tam nebylo tolik jako v jiných detektivkách a celkově nebyl děj moc akční, to ale nemění nic na tom, že se mi knížka moc líbila a příjemně se četla. Určitě si od autora ráda přečtu něco dalšího.

30.06.2021 4 z 5

Holka na suchu Holka na suchu Laura Silverman

Bylo to pěkně letní čtení, které není jen o lásce ale hlavně o přátelství a rodině. Nevím, co bych mohla knížce vytknout. Děj byl prostě skvělý a v hlavní hrdince jsem se viděla, Lincoln nebyl žádný badboy ale milý pozorný chlapec. Hodně se mi líbilo, že to bylo tolik zaměřené na rodinu a také že se to hodně točilo kolem sportu.

20.06.2021 5 z 5

Analytik Analytik John Katzenbach

Skvělá kniha. Prostředí psychologů mi sedělo a stejně tak neustálé analyzovani kým jaký člověk je.
Kniha krásně zachycuje vývoj hlavního hrdiny, který si vytvoří dvě osobnosti, stává se z lovené myši kočkou a na konci už je pánem situace.

27.07.2020 5 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

(SPOILER) Jak já tuhle sérii miluju. Čtu ji už po třetí a mohla bych ji číst pořád.

Vždycky když je vztah mezi Dimkem a Rose na tom dobře, stane se něco hrozného. Nejdřív Mason a pak tohle... Konec mi zlomil srdce. Po Dimkove přeměně ještě přišlo rozloučení s Masonem, opuštění Lissy a zneužití Adriana. Ubožák Rose... Musela se cítit úplně ztracená.

27.05.2020 5 z 5

Šest dnů Kondora Šest dnů Kondora James Grady

Z této knížky jsem úplně nadšená. Byla krátká a měla spád, ale nebyla napsaná levně. Nemohla jsem se od ní do poslední chvíle odtrhnout a měla jsem nervy v háji :D I s koncem jsem byla moc spokojená. V této době jsem něco takového přesně potřebovala.

27.03.2020 5 z 5

Olav Audunsson - I Olav Audunsson - I Sigrid Undset

Nádherná knížka zaměřená na následky hříchu, na to jak se člověk nevědomky propadá, až je těžké z toho nějak vybřednout.

17.02.2020 5 z 5

Pohádky Pohádky J. R. R. Tolkien

Miluji pohádky a tyto jsou výjimečné. Kovář... Postava krále pohádkové říše je dost podobná Aragornovi. Ale tato pohádka se mi líbila spíš méně.
Farmář je krásně originální a vtipná pohádka ke které se ráda vracím.
Nimraluv list ani snad není pohádka jako obrazné vyjádření toho co je po smrti. Nejdřív prochází očistcem, který jen díky milosrdenství "Druhého člověka" může opustit a pokračovat dál - do nebe. Nepřipravoval se dost na cestu... To je tak krásné.

20.01.2020 5 z 5

Stanice na obzoru Stanice na obzoru Erich Maria Remarque (p)

Tato knížka mě nadchla. Popis závodu byl kouzelný a postavy moc zajímavé. To jak se hledal a vybíral mezi stálostí a klidem nebo svobodou. Úplně ho chápu.

06.11.2019 5 z 5