Nevr Nevr komentáře u knih

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Chvíli mi trvalo se začíst, ale pak se mi knížka líbila a nemohla jsem odložit, než dočtu. Zamotaný příběh o lásce z několika úhlů pohledů a Don mě pěkně naštval - i když jsem mu to rozhodnutí teda nezáviděla.. :-)

01.07.2020 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Na knihu jsem byla zvědavá - jedni ji vyzdvihovali jako nejlepší od Coats, druzí jako nejhorší, no já bych řekla, že je jiná. Začátek mi celkem ubíhal, ale jak přišlo na věc, tak to byl děs. Všechno pořád stále stejně dokola, že už jsem to dočetla tak jaksi z povinnosti. Souhlasím s tvrzením ostatních, že by knize slušelo ubrat na stránkách, a že autorka svůj geniální nápad moc nevyužila....

18.04.2024 3 z 5

Tajemství čokoládovny Tajemství čokoládovny Paula Brackston

Většinou se ztotožňuji s main streamem, ale u těchhle knížek jsem nějak mimo. Fakt je to pro mě děsná nuda. První díl jsem dočetla s příslibem, že se od půlky rozběhne. Je fakt, že asi po 200 stranách úvodu se začalo něco dít, ale celkově tam byla jedna napínavá scéna, jinak nic. Druhý díl je prý lepší. Už se nemusíme prokousávat dvouset stránkovým úvodem, ale uvažuju, že to nedočtu. Nevím, jestli se mi už stalo, že bych nějakou knihu nedočetla, ale tahle mě asi jinak unudí... Dvě hvězdy za obálky a nápad. Bohužel forma zpracování pro mě nuda a šeď. 85% opravdu nechápu...

01.07.2023 2 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Lilith mě bavila, ale jinak se mi tyto knihy úplně dobře nečtou. Třešničky zatím nejlepší. Znám lepší oddechovou literaturu.

31.05.2023 3 z 5

Výstup – ctižádost pohřbená na Everestu Výstup – ctižádost pohřbená na Everestu Anatolij Nikolajevič Bukrejev

Měli by tuto knihu prodávat spolu s Krakauerovým Peklo blízko nebe - stejný námět, dva odlišné podhledy. Obě knihy se mi četly samy. Úplně nechápu Krakauerův "hon na čarodějnice" na Bukrejeva. Jestli šlo o reklamu nebo se opravdu cítil nějak ublížen (spíš mi přišlo, že nebyl dostatečným hrdinou akce). V čtivosti by nejspíše vyhrála kniha Peklo blízko nebe, ale v lidskosti pro mě vyhrál Bukrejev.

16.03.2023 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Můj třetí strašidelný dům a zatím pro mě nejlepší.

29.09.2022 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Určitě by si víc věcí zasloužilo trochu rozebrat, ale kniha se mi líbila

06.10.2021 5 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Tak tahle knížka se mi moc líbila. Do konce knihy jsem netušila, kdo by to mohl být, možných pachatelů bylo více, ale toho pravého jsem fakt netipla... Knížky Sandry Brown mám ráda, zajímavá témata, vykreslení postav, příběh.. Za mě doporučuji.

23.10.2020 5 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Ze začátku jsem se děsila už pátého stejného příběhu, ale nakonec se mi četlo dobře, i když zápletka stejná, autorka umí příběh vystavět tak, že mě chytne.

08.03.2024 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Řekla bych, že to byla taková trochu drsnější kráska a zvíře :) Kniha se mi četla dobře, bylo to trochu něco jiného než jsem zatím z "domů" od Coats četla, ale příjemná změna. Obě části fajn, jediné co bych vytkla a co mě odvádělo pozornost, byly faktické nedokonalosti... matný sluneční svit se za půl strany změnil na déšť, který po celonoční bouři už zeslábl; most, po kterém by přejel půl tucet kočárů, ale chytla se rukama provazů po obou stranách, a tak podobně. Ale postavy i příběh mi byly sympatické, tak odpouštím.

02.03.2024 5 z 5

Žena v našem domě Žena v našem domě Andrew Hart

Za mě průměr, nečetlo se mi lehce, až konec se trochu rozběhl, ale celkem předvídatelně. Podle anotace a hodnocení jsem čekala větší pecku..

27.11.2023 3 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Příjemný román, nechyběla láska, tajemství, knihy, kafe, zákusky, kočka a bouřka :-) Sice děj byl celkem jasný, ale na čtivosti to neubralo a záhada kolem rodiny se rozplétala postupně.

14.10.2023 5 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Tak tato kniha mě nezaujala. Hvězdičky dávám v podstatě za nápad a za něco málo nového z historie. Postava mě tam žádná k srdci nepřirostla, i když Samuel k tomu měl potenciál. V podstatě jsem se během tří měsíců prokousala 230ti stránkovým úvodem (proloženo dalšími knihami :), pak to začalo trochu odsýpat, ale žádná hitparáda to nebyla. U dobré knihy mě mrzí, že končí, zde si říkám, díky bohu za to... P.S. chudák Liam.

05.04.2023 2 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Taková ta kniha, se kterou nemám problém ji odložit. Čteno po Malém pražském erotikonu a v podstatě stejné - teda samozřejmě jiné postavy a jejich životy, ale stejně psané, nic překvapivého. Erotikon bych hodnotila trochu výš, u postav z víkendu vlastně nemám ještě teď úplně jasno kam vlastně patřily. Ale přečteno a neodradilo od čtení další Hertlovky.

01.04.2022 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Slabší knížka od autorky, ale opět brilantní vykreslení postav a vztahů. Děj nic moc, má lepší knížky..

01.03.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Moc se mi líbí ten nápad zasadit román pokaždé do jiné země a přiblížit ji - už jen kvůli tomu bych tyhle knihy hodnotila pozitivně. Ale popravdě mě tenhle Švýcarský díl úplně nevtáhl, neměla jsem problém knihu odložit a to jsem si ji hlavně kvůli Švýcarským horám vybrala... Kodaň mě bavila více, uvidíme další díly...

26.12.2021 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Tři přání nebyla tak dobrá jako Na co Alice zapomněla, ale i tak byla fajn. Líbí se mi, jak si autorka hraje s psychikou postav - jak vykresluje změnu chování na základě prožitého - jak postavy ovlivňuje co prožily, koho potkaly. A to i u této knihy i u "Alice". Jako žádná velká literatura to asi není, ale už se těším na Sedmilhářky a Manželovo tajemství :)

18.08.2020 4 z 5

P.S: Miluju tě P.S: Miluju tě Cecelia Ahern

Originální příběh. Mě se kniha líbila moc, zasmála jsem se, často pobrečela, spousta rozdílných povah, dobré kámošky, fajn chlapi, a i když jsem se s hlavní hrdinkou úplně neztotožňovala, vlastně mi přišla fajn a i ty její trampoty.

22.01.2024 5 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Moje oblíbená autorka, ale tohle nějak nesedlo. Všichni mi tam v podstatě přišli jako psychopati, děj předvídatelný, těšila jsem se až dočtu (jestli mě třeba něco překvapí :) Jediný kdo mě tam bavil byla Joan, i když ta měla taky psycho potíže... Pan nezávazný mi tam vůbec nesedl, navíc mi jeho dějová linka přišla napsaná "na sílu" (tedy spíš s osobou, která s ním byla v interakci). Dočteno s několika přestávkami. Předvídatelné, rychle ukončené, nesympatické postavy.

24.09.2022 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Při čtení mě neskutečně rozčiloval přebal knihy, který se pořád rozdělával a padal mi do stránek. Jména hlavních postav mi byla nesympatická, možná proto jsem si k nim nemohla najít nějaký fajn vztah, vlastně jsem jim ani nefandila, protože ten jejich příběh byl jakýsi tupý a předvídatelný. Jako dalo se to přečíst, ale kdybych neměla další díl koupený v akci s prvním dílem, tak už po něm nesáhnu...

21.06.2022 2 z 5