Nermal Nermal komentáře u knih

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Tuto knihu jsem si přečetl úplně mimo plán a nelituju. Zabývá se tématem nemožnosti mít vlastní děti. Mile napsaný příběh sympatické dvojice (podle mě mohl být o něco kratší), který přiměje k zamyšlení, zda může být šťastný pár, který nemůže mít vlastní děti. Otázka, na kterou jsem dodnes nenašel jednoznačnou odpověď.

04.06.2023 4 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

Hezky napsaný romantický příběh Johna a Stelly. Žádné velké dějové zvraty se nekonají, můžete si v klidu vychutnat vyprávění o lásce, které je velice čtivé a není nudné. Líbilo se mi to kupodivu víc než Manažer, protože Scottie byl až příliš dokonalý.
Celá série VIP se dobře čte a já jsem objevil další dobrou autorku.

15.01.2023 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Poklidný příběh ze Skalistých hor, který zvolna plyne a nic dramatického se v něm neděje. Čtení pro pohodu, nejlépe u praskajícího krbu, kdy vás zamilovaná linka bude popohánět vpřed. Po pomalejším rozjezdu následuje odměna.

11.10.2022 3 z 5

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Tak tahle knížka u nás byla v dětství v takové permanenci, že se nakonec proměnila v prach (čti salátové vydání) a byla na vyhození. Později jsem se k ní dostal jako dospělý a to už bylo pěkných dětských knížek plno a oči mi přecházely, že od Ondřeje Sekory se dá koupit úplně cokoli. Nepochybně to byly nádherné ilustrace, které nás jako děti přitahovaly, a také příběhy o Ferdovi a nafoukané Berušce. Vlastně jsme se zde jako děti poprvé setkali s negativními postavami.

16.07.2022 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Abby Jimenez

Jedna z nejhezčích knížek o lásce, co jsem kdy četl. Vše plyne pomalu, ale neuvěřitelně pozitivně, bez obvyklých odboček a zádrhelů a působí to přitom pořád velmi uvěřitelně. Jak se praví i uvnitř knihy, kdo vyrůstal v milující rodině, má věrnou lásku v DNA a nemá potřebu od svého partnera odcházet.
V poslední třetině sice dojde k rozkolísání vztahu, ale s happy endem a ve vás zůstává i dál příjemný pocit.
Možná je to pro někoho nedosažitelný ideál, ale myslím, že čtení tohoto příběhu určitě není promarněný čas.

29.12.2023 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Bože, tohle byl zase nádherný milostný příběh! Žádní pracháči kolem, jen ona a on, kteří se oba musí poprat se životem a naučit se přijímat lásku toho druhého.
Navíc inspirativní tím, že nejsou všichni jen nebetyčně krásní a přesto také touží po lásce. Moc hezké čtení.

19.12.2023 5 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Při čtení této knihy jsem si stále dokola uvědomoval, jakou obrovskou moc mají dívky a mladé ženy nad námi muži. Pakliže vašemu kouzlu propadneme, jsme ztraceni. A můžete si nás hezky povodit.
K obsahu knihy už bylo řečeno vše, ale přece jen - kdyby mi někdo říkal Služtičko... Takhle pitomé oslovení pro dívku, nota bene jeho snů, to jsem fakt ještě nikdy nečetl. Asi musela být taky pěkně zamilovaná.

13.06.2023 4 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Úžasná série pokračuje! Kathryn, přísná až komisní šéfka IT oddělení a Elliot, další z rodu bohatých Milesů. Ti dva si snad ani nemohou být vzdálenější. Přesto máme možnost sledovat pozvolné přetavování odporu přes vláčnost a jiskření v hluboký cit. Nechybí ani vášeň a hlavně humor spojený se spoustou bizarních situací.
Další zdařilá série a další osvědčená autorka!
Teď už zbývá jen vyhlížet poslední část, příběh čtvrtého z bratrů.

18.03.2023 5 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Sladká romantika, v níž je všechno, co se očekává - humor, postupně se rozvíjející cit, erotika.
Jediné, čemu se dalo těžko věřit, bylo to společné noční tulení, aniž k něčemu došlo. Ale nevadilo mi to, protože to bylo krásné. Taky proto si tyhle knížky kupujeme, ne?

10.01.2023 4 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Na začátku série jsem si říkal, že tohle nebude čtení pro mě, ale je fakt, že tohle poklidné čtení má něco do sebe. A tak jsem nakonec přečetl všechny díly. Třetí díl, vzhledem k tomu že se odehrává v létě (i celkovou atmosférou), mi trochu připomínal tvorbu Lenky Lanczové, akorát v moderním hávu a v kulisách USA. Po přečtení nějaké drsnější knížky je dobré sáhnout po takovémto příběhu.

15.10.2022 4 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Jediné, co mi na knize vadilo, bylo opravdu velmi dlouhé slow burn. Trvalo víc než polovinu příběhu, než mezi Maddie a Chasem k něčemu opravdu došlo. Autorka se to pokusila trpělivě vystavět, ale bylo předvídatelné, kam to spěje. Vzhledem k tématu odcházení Chasova otce se některé pasáže četly čím dál hůř. Na druhou stranu obdivuhodná povaha Maddie mi zlepšovala náladu při čtení. Jak rozuměla květinám i lidem. A jak si získala Chasovo srdce.

20.03.2024 4 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Po přečtení série Hříšníků jsem si řekl, že bych si mohl přečíst i něco staršího od této autorky, a začal jsem Barvou půlnoci.
Indigo jsem si hned oblíbil, zato Alex mě štval hned od začátku tím, jak se choval k ženám a hlavně k Indie, která si zpočátku musela připadat jako onuce.
Bylo znát, že autorka je se psaním teprve v začátcích, chvílemi se mi zdál děj trochu protahovaný, ale jinak se to četlo dobře a to "něco" mezi oběma postavami tam nakonec bylo také a závěr byl výborný.
Výjev, kdy Alex přijde do parku, budu mít asi ještě dlouho v hlavě. Takže nakonec jsem byl spokojený.

03.12.2023 4 z 5

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

Ne, tohle rozhodně nebyla slabá kniha v rámci série. Naopak bych řekl, že byla ještě lepší než série On+My. Protože tam byl sice formálně podobný příběh, ale víceméně zalitý sluncem. Zatímco tady byl popsán myšlenkový coming out se vším všudy. Což ne všichni čtenáři přijali a pochopili. A myslím, že naopak ti druzí, co nakonec tenhle díl nepřeskočili, ačkoli ho původně číst nechtěli, nelitovali, že si ho přečetli.
Je to jako se vším. Když nějaký problém sám nemám, nebude mě možná tolik bavit o něm číst.
Postavy kluků byly velmi dobře napsány včetně dívky Belly, která byla čtenářům vlastně takovou nenápadnou průvodkyní, aby byli schopní lépe si uvědomit způsob chování a uvažování lidí v protilehlém světě.

26.10.2022 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Dočetl jsem druhou sérii o hokejistech a poslední příběh se mi zdál nejlepší. Conor byl nečekaně trpělivý kluk bojující se svými démony z dětství a Taylor konečně nebyla bezstarostně bohatá, ani nebetyčně krásná holka a jako taková musela být určitě čtenářkám daleko bližší než třeba Summer.
Start děje byl raketový, střed trochu pomalý a závěr dobře vypointovaný a opatřený závažnějšími tématy, takže i zhltnutý velmi rychle. O humor se tentokrát zasloužil mimo jiné i trenér.
(Za sebe doufám, že se časem podíváme i jinam než jenom na hokej.)

13.09.2022 4 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Kluk co se rozhodl tři čtvrtě roku nemít sex? Co sakra dělá v erotické sérii? :-)
Bylo mi jasné, že tady asi nebude o humorné situace nouze. Příběh Huntera a Demi mě pobavil dosud nejvíc. (Zaseknutá náušnice fakt neměla chybu.) A taky tady vystupuje hodně postav známých z dřívějška, takže si připadáte víc mezi svými.
Jsem zvědavý, čím nás ještě může autorka překvapit v pořadí už osmé knize z hokejového prostředí. Po Výzvě už asi budu potřebovat změnu.

11.09.2022 4 z 5

Smlouva s ďáblem Smlouva s ďáblem Elizabeth O´Roark

Nová autorka a za mě romantický příběh bez překvapení. Přiznám se, že podle komentářů jsem čekal trochu víc a v závěru jsem se i trochu nudil. Linka příběhu byla pěkná, ale chtělo to ještě větší šťávu v dialozích. Ke konci se ani Hayes, ani Tali nebyli schopní k něčemu rozhoupat, ač po sobě toužili. Přišlo mi, že to autorka už přespříliš přetahuje. Nebo to byl jen můj pocit? Posuďte sami.

20.11.2023 3 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Vi Keelandovou jsem jako samostatnou autorku trochu zanedbával, a tak tuto knížku považuju tak trochu za návrat ke kořenům.
Romeo a Julie ponovu, alespoň těmi dvěma znepřátelenými rodinami, ale hlavně vtipné dialogy, kdy si ti dva nic nedarují; proto se to velice dobře čte. Nikdo ještě nic lepšího nevymyslel, než když si oba protagonisté lezou vzájemně na nervy, z toho vždycky vycházejí jiskřivě humorné situace. Žádná velká literatura to sice není, ale určitě vás to pobaví.

30.07.2023 4 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Spisovatelku jsem dosud neznal, a tak jsem byl zvědavý, co mě čeká, a trochu se bál, aby to nebyla nějaká moderně pojatá harlekýnka.
Je fakt, že to bylo hodně jiné, možná tomu napomáhala ta jižanská atmosféra. Zas něco jiného než newyorský byznys, nebo Skalisté hory - vlastně tu zůstal jen ten prachatý chlap, zvlněný a obdařený.
Biančina restaurace na mě působila osvěžujícím dojmem, příběh byl zajímavý, a tak se mi to dobře četlo. Chvílemi se mi zdálo, že je pojetí knihy více předurčeno ženám. U knihy si psychicky odpočinete, můžete se zasnít a nejste rušeni žádnými dějovými odbočkami. Oba hrdiny si rychle oblíbíte.

21.03.2023 3 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Nádhera! Tento příběh jsem si velice užil. Jednak mám autorčino psaní velice rád a jednak se mi takovéto pozvolné příběhy líbí. Zdálo se mi to velice uvěřitelné a hlavně se mi líbily charaktery obou postav a jiskření mezi nimi. Opravdu velmi pěkné.

22.10.2023 5 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Páni! Tak tohle bylo táák krásné čtení! Emmy si nelze nezamilovat hned od prvních stránek. Je strašně příjemné číst si ty první momenty, kdy se oni dva potkají a zajiskří to. Bentley si jde podruhé na stejné místo pro koláček a úpěnlivě se modlí, aby tam seděla zas...
Mám dojem, že tohle umí Melanie strašně cituplně podat. Nepotřebuje k tomu žádné břišáky s véčkem, ani sex na první dobrou, jen to vzájemné okouzlení.
A všimli jste si? Ta kravata, ani ty prachy tady tak nějak nevadí, protože o ně nejde v první řadě (zlatokopky a pragmatičky, dál nečtěte). Jaké jméno byste daly hlavnímu padouchovi, Greg? Milovníci napětí promiňte, ale tady jste na špatné adrese.
Vy ostatní, co máte rádi romantiku moderního střihu, jste si knížku určitě užili stejně jako já; a taky jste se jednak párkrát zasmáli a jednak se takřka neustále připitoměle usmívali, jak to těm dvěma spolu klape.
Těším se na další pokračování.

15.09.2022 5 z 5