Nehanka Nehanka komentáře u knih

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Tedy.....hrozná kniha, erotické scény trapné, celkově kniha působí naivně. Chtěla bych vidět v koncentrácích knihovnu a kantynu pro vězně a jiné perly absolutně odporující historii i zdravému rozumu. Nedočteno. Doufám, že se Theo na manželku-prostitutku vykašlal.

20.07.2023 odpad!

Tma Tma Bernard Minier

Skvělá kniha.

14.01.2017 5 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Tak nevím, když teď čtu jak se vám líbila.....mě hodně zklamala. Naivní , jednoduché, věk autorky bych odhadovala tak na třináct let. A to popisování zbytečností? Třeba jak si vyšetřovatelka, sedla na tvrdý gauč a jak to bylo nepříjemné a jak si musela poposednout. :D Miluju severské detektivky, ale tohle bylo to nejslabší , co jsem z tohoto žánru četla.

14.01.2017 3 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Fajn, jen jsem na závěr čekala větší drama, trošku zklamání.

05.01.2017 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Začátek a tak první polovina skvělá, pak jsem se začala nudit a závěr se mi vůbec nelíbil. Ale vše dobře dopadlo, jak jinak.... Takový klasický americký sen :-)

29.11.2016 3 z 5

Když Nietzsche plakal Když Nietzsche plakal Irvin D. Yalom

SKVĚLÁ...brala mi dech a zamotala hlavu, Souhlasím s Plútarchem, napsal vše za mě. A vzkaz lidstvu? BUĎME TÍM, KÝM JSME!

08.09.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jsem zklamaná...tolik jsem očekávala. Přečetla jsem 214 stran a ukončila trápení. Nic co by mě vzalo za srdce nebo bralo dech. Zlodějka knih byla o několik tříd výš.

02.06.2016 2 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Dalo se to, i já měla pocit, že čtu Browna....ale na Hebridskou trilogii a Ostrov Entry to zdaleka nemá, ty měly neopakovatelné kouzlo.

11.04.2016 3 z 5

Dolores Claibornová Dolores Claibornová Stephen King

Dobrá, ale znám lepší Kingovky.

25.11.2015 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Chci na Hebridy...
tento kraj světa, myslím Anglii, Skotsko, obdivuji už z pubertálních let, kdy jsem četla Hospodu Jamajku, Dickensovské příběhy i Sherloka Holmese.

Kniha je úžasná, skvělá, čtivá. Mě se líbila i o malinko víc než Skála.
A bavil mě ten kontrast chladného kraje a ta spousta emocí procházející celým dějem.
I love Peter May....

30.11.2014

Inferno Inferno Dan Brown

opět nic moc...končím s panem Brownem

19.04.2014 2 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Tak nevím, tento autor mě nijak nenaplňuje...Inferno si poslechnu v audio formátu, při práci...abych nelitovala času. Hlavní hrdinové jsou tak úžasní, až je to směšné...

27.03.2014 2 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Tak moc mi připomněla mé vlastní sny z dob dospívání....zkáza, putování, hledání....po dočtení jsem byla ubulená a úplně paf...

07.03.2014 5 z 5

Fajnové dílko, dobře jsem se bavila...

20.02.2014 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Čekala jsem víc...
Na začátku příběhu byla láska...desetiletý Abdulláh a tříletá Parí, silný vztah, silné pouto sourozenectví, kdy starší bráška dojemně ochraňuje a stará se o malou sestru a ta mu oplácí důvěrou. Platí tu úměra čím víc lásky, tím víc chudoby...nuzota žití uprostřed pouště, donutí k jejich otce k rozhodnutí malou, roztomilou Parí prodat...a já doufala a přála si už od počátku jejich odtržení, aby se ti dva opět setkali...

Děj knížky se bude ještě chvilku odehrávat v Afghánistánu, ale ta krásná, tajemná a exotická poetika pouště pomalu mizí.

Vyprávění se přesouvá do jiných konců světa, Evropy a Ameriky rozmělňuje se spoustou dějových linií, postav, nepřehledností...pro mne čtivost knížky slábne....ano, čekala jsem víc, syrovost a hloubku Lovce draků

19.12.2013 4 z 5

Teď už budeme lidé Teď už budeme lidé * antologie

Moc fajn povídky...ráda si představuju co jednou bude...odpočinková a ráda ji přečtu zas.

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Heda Kovályová

Silný až neuvěřitelný příběh, každému, kdo vzpomíná na staré dobré (komunistické) časy, bych ji dala povinně přečíst! Neuvěřitelné co člověk vydrží....

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Opravdu strhující silný příběh...jedna z mých nej knih, doporučuji.

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Příběh klasicky arabský, dívka donucena se vdát za staršího muže....příběh je smutný, dojímavý,napínavý, určitě doporučuji.

Achnaton - Ve znamení Slunce Achnaton - Ve znamení Slunce Siegfried Obermeier

Krásná kniha ze starého Egypta, doporučuji!