MV111 MV111 komentáře u knih

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Smutné téma, o kterém se často nepíše. Tři hvězdy za autorčinu odvahu. Jen z těch prvních 240 stran by stačila možná polovina a všichni by ten jednotvárný svět pochopili, zvlášť ti, kteří už znají román Do tmy.

02.10.2018 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Čtivá knížka o jedné mnohonásobné a nezralé femme fatale. Psáno lehkou rukou s jasným autorčiným rukopisem. Nenáročná knížka do náročné doby, díky za ni.

01.11.2017 3 z 5

Čistý, skromný život Čistý, skromný život Viktor Špaček

Trochu jsem to hnala, abych se dočkala něčeho harmoničtějšího, a ono nic. Jen skromný život, čistý úplně ne. Za barvité líčení marných a stále stejných pocitů bezradnosti a zmaru ocenění právem.
P. S. Pro mladší ročníky: nepropadejte depresi, znám spousty lidí, kteří svůj život žijí rádi a v mnohem pestřejší škále, než ho maluje autor.

08.07.2023 3 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Pokud ještě není, byl by podle toho hezký film s tajemnou zápletkou lidských osudů. Chvílemi mi chyběla představivost, abych si dokázala prostředí, kde se děj odehrává, představit. A nepomohlo tomu trochu zmatečné střídání děje i času zejména v začatku knížky, který je velmi, velmi popisný. Příběh je to ale hezký.

24.05.2020 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Cesta do hlubin duše obyvatel dědiny. Díky autorce za některé myšlenkové procesy a pohled na život z jiné stránky, než jej vidí člověk ve městě. Už trochu chápu, proč někteří volí tak, jak volí :-)

28.07.2018 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Nebýt nemocná, asi ji nedočtu. Velmi košaté, velmi výpravné, měla jsem často pocit, že jsem ve středověku, a ne na počátku a v 50. letech minulého století. A kromě lásky a napětí také spousta zášti a negativní energie...

19.03.2018 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Tak si říkám, co vede čtyřicetiletého chlapa k tomu, aby napsal takovouhle knížku? :-) Jako by to psala mladá nezkušená elévka. Bohužel, nedočteno.

21.11.2017 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Doporučuji nečíst ve stejnou dobu jako Dívku ve vlaku, styl skoro jak přes kopírák.

23.07.2017 3 z 5

Život je nádherný Život je nádherný Tereza Boučková

Mám moc ráda autorčin styl psaní. Nepřekonatelný Rok kohouta a skvělé Šíleně smutné povídky tato knížka ale nepředčí - je mnohem smutnější, rezignovanější a odevzdanější. Chybí to vzácné koření, které v sobě Tereza Boučková tentokrát asi nebyla schopna vydolovat - nadhled, sarkasmus a sžíravý humor. Není divu, tíha okolností je taková, že někdy prostě energie nezbývá. Moc přeju, aby se nejhorší období překlenulo (i když to asi chvíli potrvá) a vrátil se ten správný esprit, pro který její knížky milujeme.

28.12.2016 4 z 5

Něžná píseň Něžná píseň Leïla Slimani

Čtivá knížka, ideální pro zachmuřené deštivé odpoledne. Zvláštní sonda do života mladé pařížské rodiny a téma tak blízké všem rodičům, až z toho mrazí. Jde skloubit děti i práci i zábavu? A Jak moc vlastně známe lidi kolem sebe? Chůvu bych si domů teda chvíli asi nepustila :-)

04.02.2024 4 z 5

Judita Judita Miro Gavran

Láska a oběť, síla a slabost, ješitnost a malost. Spousta otázek.

20.01.2021 4 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Jednoduchá.

15.01.2021 2 z 5

Dům u mešity Dům u mešity Kader Abdolah

Není to lehké čtení, ale doporučuji velmi. Jiný svět, jiné zvyky, ale stejný chaos v zemi, když stojí v čele hnutí fanatici.

28.10.2020 5 z 5

Jack a fazole Jack a fazole Ed McBain

Nejlepší z cele knihy je výslech na konci :-)

24.10.2020 3 z 5

Dům na prahu noci Dům na prahu noci Catherine Banner

Hezká rodinná sága, ale chybí tomu šmrnc.

19.07.2020 3 z 5

Loď v Bretani Loď v Bretani Marta Davouze

S úctou k autorce. Těžký úděl druhého dílu...

21.06.2020 2 z 5

Poslední stop: Afrika Poslední stop: Afrika Tomáš Poláček

Svérázné, zajímavé, o život.

10.08.2019 4 z 5

Cizinci v noci Cizinci v noci Kent Haruf

Scénář k filmu, žádná velká literatura, ale téma vztahu starších lidí není tak běžné, takže za to tři hvězdičky.

08.05.2019 3 z 5

Člověk není nikdy úplně šťastný Člověk není nikdy úplně šťastný Anna Gavalda

Knížka pro všechny narozené kolem roku 1970, tak jako autorka sama. Pak jsou snadno srozumitelné pocity, pochyby, váhání, ztráty, touhy lidí, kteří už mají něco málo odžito. Zvláštní mix syrovosti i patosu, lásky a smutku, místy velmi břitký humor. Zdánlivý happy end na konci nechává prostor pro pokračování...

21.01.2018 5 z 5